Impreza urodzinowa dziecka

Smaczne potrawy na każdą okazję.

Impreza urodzinowa dziecka

Postautor: dosia » 13 maja 2015, 8:58

Co smacznego można przygotować na przyjecie urodzinowe dziecka? Nie mam pojęcia, co dzieci sąsiadów lubią. Jedno jest pewne - musi być smacznie i KONIECZNIE zdrowo. Znacie jakieś takie uniwersalne dania?
dosia

Re: Impreza urodzinowa dziecka

Postautor: Evera » 13 maja 2015, 18:29

Hm, jakieś kolorowe kanapki w kształcie figur geometrycznych? Domowe pizze, albo makaron w kształcie literek na słodko? Na deser pokrojone jabłka z cynamonem i miodem? :)
Evera

Postautor: Gość » 14 maja 2015, 18:22

Ja bym stawiała właśnie na kojarzące się z bajkami, kolorowe rzeczy, jakies muffinki czy babeczki kolorowe, jakas galaretkę albo lody, bo już sezon się rozpoczyna. Pewnie jakas sałatkę.
ile dzieciaczki maja lat? z podstawówki czy młodsze?
Gość

Postautor: honorcia » 15 maja 2015, 9:55

z własnego doświadczenia wiem że nakarmić dzieci jest dużo ciężej niż dorosłych... zwłaszcza grupę, bo zazwyczaj każde lubi coś innego... Dlatego jak sama robię imprezy to nie jest zdrowo, bo jak robiłam zdrowo - to nic nie jadły. A impreza ma się kojarzyć dobrze żeby chciały przyjść również za rok. Robię teraz zawsze kotlety z piersi kurczaka i frytki, pizzę domowej roboty w której przemycam warzywa. A z deserów takie babeczki pomarańczowe
http://przepisy.ancymonki.pl/babeczki-pomaranczowe/, robią wrażenie. No i oczywiście cukierki, chrupki (ale nie chipsy), lody.
honorcia

Postautor: wero99 » 15 maja 2015, 10:10

honorcia pisze:
> z własnego doświadczenia wiem że nakarmić dzieci jest dużo ciężej niż
> dorosłych... zwłaszcza grupę, bo zazwyczaj każde lubi coś innego... Dlatego
> jak sama robię imprezy to nie jest zdrowo, bo jak robiłam zdrowo - to nic
> nie jadły. A impreza ma się kojarzyć dobrze żeby chciały przyjść również za
> rok. Robię teraz zawsze kotlety z piersi kurczaka i frytki, pizzę domowej
> roboty w której przemycam warzywa. A z deserów takie babeczki pomarańczowe
> http://przepisy.ancymonki.pl/babeczki-pomaranczowe/, robią wrażenie. No i
> oczywiście cukierki, chrupki (ale nie chipsy), lody.

hmmm pizze domową muszę koniecznie zrobić w najbliższym czasie. Na ancymonkach widze, że przeważają właśnie przepisy stricte dla dzieciaków, ogólnie zdrowo - dorośli chyba też nie pogardzą. muszę kilka przekąsek spróbować, babeczki również na deser się przydadzą. :)
wero99

Postautor: groteska » 27 maja 2015, 12:37

Myślę, że fajnym pomysłem będzie balonik z cukierkami, babeczki np. biedroneczki. Zabawa w karaoke.
SekPol - kologiczne ciepło w Twoim domu :)
groteska

Postautor: Alimako » 27 maja 2015, 15:00

Może to nie byłoby zdrowo, ale na deser hitem byłyby ciepłe lody tzw murzynki własnej roboty. Dzieciaki je uwielbiają, wiem z doświadczenia :D co do głównego menu to popieram, fileciki, frytki pizza i impreza na pewno się uda. Zdrowe zupy tu nie przejdą :twisted: :D Pozdrowienia
Alimako

Postautor: elizza88 » 22 wrz 2015, 13:54

My zabraliśmy naszego solenizanta wraz z grupką przyjaciół do Casa della Pizza- niedaleko Warszawy. Nasze dzieci uwielbiają pizze a tam maja najlepsza w okolicy, ceny tez bardzo fajne wiec cała impreza nie kosztowała nas fortuny.
elizza88

Postautor: zagubiona » 07 paź 2015, 9:38

My byliśmy na wycieczce w Krakowie. Oczywiście z dzieckiem z okazji imienin. Było zoo, smok wawelski. lot balonem. A i obowiązkowo deserek w restauracji Mekong. Ja i syn lubimy owoce w cieście i w polewie czekoladowej. Tatuś wolał coś bardziej konkretnego.
zagubiona

Postautor: borynka » 12 paź 2015, 19:28

u nas dzieciaki same komponowały sobie małe pizze, kolorowe kanapeczki w kształcie jakichś zwierzaczków- wycinałam foremkami do ciasteczek, babeczki piekłam z córeczką z perełkami jak dla księżniczki, takie mąłe fikuśne koreczki.
borynka

Następna