Jak zrobić sushi?

Smaczne potrawy na każdą okazję.

Jak zrobić sushi?

Postautor: lolla » 20 maja 2015, 7:18

Lubicie sushi? Ja osobiście uwielbiam sushi i często bywam w restauracjach gdzie je serwują, moja ulubiona to Takami Sushi w Lublinie. Mój partner też jest fanem sushi i postanowiłam, że tym razem go zaskoczę i sama zrobię domowe sushi. Ostatnio robiłam próbę i średnio to wyszło. Trochę się rozpadało, macie może jakieś sprawdzone przepisy na dobre sushi? :)
lolla

Re: Jak zrobić sushi?

Postautor: benia » 22 maja 2015, 11:38

Ja na szczęście średnio przepadam za sushi ;)
Owszem, może i dobre, ale...
Więc nie pomogę w tym co mogłaś zrobić nie tak ;)
Awatar użytkownika
benia

Postautor: martatula » 29 lip 2015, 8:34

polecam poszukać filmiki na youtube. Jest tam wszystko począwszy od odpowiedniego przygotowania ryży na krojeniu skończywszy. Ja tak zaczynałam swoją przygodę z sushi i od pierwszego razu było nieźle, a teraz już idzie mi to zupełnie naturalnie. Podstawa to dobry ryż cierpliwie przyrządzony, świeże składniki i idealnie naostrzony nóż o cienkim ostrzu.
martatula

Postautor: martatula » 29 lip 2015, 8:37

polecam kanał "robimy sushi" gościu wszystko tłumaczy bardzo przystępnie ;). Jakbyś miała jakieś konkretne problemy i pytania ja również służę radą samouka ;).
martatula

Postautor: Pakt » 17 sie 2015, 12:42

Na początku możesz mieć problem z robieniem sushi, ale to kwestia czasu. Jednak na pewno nie będzie Ci wychodzić tak samo dobre, jak sushi masterom.
Pakt

Postautor: lolla » 20 sie 2015, 11:39

Dziękuję bardzo za podpowiedzi, kanał fajny, ostatnio wyszło już o wiele lepsze:D Jednak i tak częściej jadamy na mieście niż w domu :)))
lolla

Postautor: seb_p07 » 07 lut 2017, 9:46

Polecam gotowe zestawy do sushi, w których znajdziemy wszystko co potrzebne do ich zrobienia. Wydatek jednorazowy (ok. 100zł), bez zbędnego szukania produktów- czasem ciężko dostępnych (np. w małych miastach). Dostałem taki zestaw na urodziny i byłem zachwycony- pomysłowe i praktyczne!
seb_p07

Postautor: Lolek » 24 maja 2017, 19:57

Najlepiej zaopatrzyć się w wasabi, sos sojowy, nori i marynowany imbir, przydają się nie tylko do sushi, ja lubię mieć tow spiżarce więc jak najdzie ochota na sushi to nie ma problemu. Sos sojowy jest idealny do marynowania mięsa, do sałatek z ryżem, nori używam czasem do zupy orientalnych i do sałatek.
Lolek

Postautor: Milka » 02 cze 2017, 10:32

Ja nie polecam gotowych zestawów. Lepiej kupić składniki osobno. Tym bardziej, że ryż do sushi z powodzeniem możemy zastąpić tańszym ryżem jaśminowym. Algi są czasem tanie na promocjach w Lidlu, ja się wtedy w nie zaopatruję na zapas. A w Galerii w moim mieście jest sklep "kuchnie świata" i tam ogromna paczka alg kosztuje ok. 40 zł. A alg tyle, że pewnie w rok bym nie wyrobiła. A całym sekretem sushi jest właściwie ugotowany ryż - ja korzystałam z przepisu, który swego czasu był w gazetce lidla i zawsze sushi mi wychodzi. Cała moja rodzina uwielbia!
Milka