Olej kokosowy

Smaczne potrawy na każdą okazję.

Olej kokosowy

Postautor: Nica » 17 paź 2016, 13:06

Jakiś czas temu postanowiłam zmodyfikować serwowaną rodzince kuchnię :) Zaczęłam studiować literaturę związaną ze zdrowym odżywianiem i trafiłam w Tyg. Faktycznie na artykuł dotyczący oleju kokosowego. Szczerze mówiąc do tej pory nie rzucił mi się w oczy na półkach sklepowych, ale po zapoznaniu się z jego właściwościami stwierdzam, że chyba warto spróbować. Moje pytanko brzmi czy zakupię go tylko w sklepach bio- ze zdrową żywnością? Orientujecie się jak kształtuje się cena? No i kompletnie nie mam weny na użycie go oprócz smażenia.. jakieś propozycje? Z góry dziękuję za pomoc i sugestie :)
Nica

Re: Olej kokosowy

Postautor: kochamcome » 14 lis 2016, 13:59

Poszperaj w necie, ale ogólnie to bardzo dobry biznes :)
kochamcome

Postautor: absolu » 29 lis 2016, 19:56

Ja smaruję nim kanapki zamiast masła. Za to nic na nim nie smażę, bo niby smak dania jest ok, ale ten zapach mydła podczas przygotowywania nie zniechęca
www.pozycjonowaniebpm.pl - Szybko, Tanio, Skutecznie! Ściągnij klientów z Internetu!
absolu

Postautor: Adrianos » 29 lis 2016, 20:47

absolu pisze:Ja smaruję nim kanapki zamiast masła. Za to nic na nim nie smażę, bo niby smak dania jest ok, ale ten zapach mydła podczas przygotowywania nie zniechęca

Zapach mydła ? :D Ja smaże na oleju kokosowym nierafinowanym i jest mega zapach kokosu czuć w całej kuchni.
Jeśli używasz najtańszego oleju kokosowego z biedronki (czyt. rafinowanego) to się nie dziw, lepiej już używać normalnego oleju bo rafinowany jest pozbawiony wszelkich odżywczych składników.. :)
Adrianos

Postautor: rosmerta » 01 gru 2016, 11:08

Warto dołączyć do kuchni zdrowe oleje typu kokosowy, lniany czy z wiesiołka. Ja jestem kompletna olejomaniaczką ;) Żeby nie szukać i azić po sklepach zamawiam je w Internecie, am jeden sprawdzony sklep internetowy naturalny-market.pl To bardzo ważne, zeby mieć sprawdzone miejsca, bo ze zdrową zywnością jest tak, ze czasem trzeba ją przechowywac w specjalnych warunkach (np. olej lniany w ciemnym, chodnym miejscu, a nie tak jak w marketach na oświetlonych półkach ;/) dlatego mam pewność, ze zamawiając tam dostaję pełnowartościowy produkt.
rosmerta

Postautor: figa » 19 gru 2016, 10:44

Ja kupuje olej kokosowy nawet w zwykłych marketach. Zrezygnowałam już całkowicie z oleju słonecznikowego. Dzięki temu potrawy nie są takie tłuste, a i kokos ma super właściwości. Co ważne, trzeba zwracać uwagę na to, żeby olej był bezwonny.
figa

Postautor: Jaasiek » 19 gru 2016, 13:05

Ja smażę na swoim różne potrawy i kupuję w różnych marketach z żywnością niekoniecznie bio
Jaasiek

Postautor: Moja_Gazetka » 29 sie 2017, 13:05

Można nim olejować włosy, dodawać do balsamów do ciała i kremu do rąk :D Jak chcesz sobie zrobić zapas dobrej jakości oleju kokosowego,za równie rafinowanego jak i nie, to zobacz sobie w naszej apce mojagazetka,com promki z bdsklepu :mrgreen:
Moja_Gazetka