Polecany sprzęt do produkcji bimbru

Smaczne potrawy na każdą okazję.

Polecany sprzęt do produkcji bimbru

Postautor: Alkoholowy » 05 lis 2016, 21:37

Znalazłem na strychu stary sprzęt do bimbru mojego ojca. Chciałbym też się pobawić przy destylacji alkoholu, ale widzę, że to zniszczona aparatura i chyba nie opłaca się naprawiać. Pomyślałem o zakupie niedrogiego destylatora, żeby na własne potrzeby i rodziny zrobić co nieco. Może ktoś z was zna temat i mógłby polecić jakąś maszynerię i kogoś kto ją mi wykona ?
Alkoholowy

Dobry sprzęt do produkcji bimbru

Postautor: Znawca » 06 lis 2016, 9:38

Wszystko zależy od tego co chcesz konkretnie produkować i z czego. Czy zależy Ci na trunkach smakowych - śliwowicach, whisky itp, czy może tylko na spirytusie. Napisz czego konkretnie oczekujesz od sprzętu.
Znawca

Re: Polecany sprzęt do produkcji bimbru

Postautor: Zaciekawiony » 06 lis 2016, 18:56

Przyznam szczerze, że temat bardzo mnie zaciekawił. Też z chęcią bym wyprodukował trochę wódki w domu. Czekam na propozycje konkretnych sprzętów.
Zaciekawiony

Postautor: Alkoholowy » 07 lis 2016, 7:56

W sumie to nie zastanawiałem się wcześniej nad tym co konkretnie chciałbym robić. Trochę poczytałem i zdaje się, że najczęściej to destylował bym spirytus. Może kiedyś spróbował bym jakiejś śliwowicy. Zdążyłem się już zorientować, że teraz to wszystko robi się na kolumnach. Zatem powstaje kwestia : Jaką kolumnę do destylacji kupić ? Chciałbym nie ograniczać sobie możliwości produkcyjnych.
Alkoholowy

Postautor: Kryspin » 07 lis 2016, 16:16

Nie wiem co tak wszyscy ostatnio z tymi "kolumnami" szaleją. Ja nie mam żadnej takiej, mam kocioł, odstojniki, chłodnicę i robię super bimber. Wszyscy sąsiedzi się zachwycają moją wódką. Po co wydawać tysiące złotych, jak to samo jest za grosze.
Nie wciskajcie ludziom kitu !
Kryspin

Postautor: Egzekutor » 08 lis 2016, 14:17

Zdajecie sobie sprawę z tego, że destylowanie alkoholu bez stosownych zezwoleń w Polsce jest w dalszym ciągu nielegalne ? Podpada pod grzywnę lub nawet ograniczenie wolności. Sugeruję trochę uważać :)
Egzekutor
Administrator

Aparatura do bimbru

Postautor: Kierownik » 25 lis 2016, 4:18

Powiem wam, że nowy sprzęt - kolumny rektyfikacyjne to podstawa. Ktoś, kto zawsze używał jakieś odstojniki i chłodnice i chwali swoje wyroby, to raczej nigdy nie widział co można zrobić na kolumnie. Z kolumny rektyfikacyjnej leci od początku do końca czysty spirytus o mocy 96 procent. Nie ma żadnych aromatów jakiegoś bimbru. Znajomy niedawno kupił sobie taką aparaturę do bimbru i zdziwiłem się mocno podczas jej pracy.
Jedyny minus takiego wyboru to cena - dużo wyższa niż zwykłe sprzęty typu pot-still.

Ostatnio przesunięty w górę 25 lis 2016, 4:18 przez: Anonymous.
Kierownik