Gdzie jest najcieplej w zimie w europie

Najlepsze zagraniczne wyprawy.

Gdzie jest najcieplej w zimie w europie

Postautor: karina » 04 lut 2013, 17:10

Tak się złożyło, że od połowy stycznia jestem na przymusowym urlopie z pracy i wracam tam dopiero w połowie marca. Dzisiaj pomyślałam sobie żeby namówić swojego chłopaka także na urlop, zapakować najpotrzebniejsze rzeczy do samochodu i pojechać gdzieś gdzie jest ciepło :) Oczywiście pierwsze co przychodzi na myśl to południowe Włochy lub Hiszpania. Tylko zastanawiam się gdzie jest cieplej w Europie w lutym i w marcu - we Włoszech czy w Hiszpanii? Rozpatruję jeszcze Francję i lazurowe wybrzeże jednak tam chyba o tej porze zimno jak w styczniu i ten rejon raczej odpadnie. Czy ktoś był i jechał samochodem zimą do Włoch, Hiszpanii lub Portugalii i jakie ma na ten temat opinie. Piszcie proszę bo sądzę, że w najbliższy piątek wyjedziemy i chcę jak najszybciej podjąc decyzję o kierunku naszego rajdu :)
karina

Zimowe wakacje w Hiszpanii

Postautor: Marta » 05 lut 2013, 7:47

Obstawiałabym Hiszpanię, chociaż to trochę dalej niż Włochy. Z drugiej strony zarówno w jednym jak i drugim kraju nie ma co liczyć o tej porze roku na upały, a bywa, że potrafi nawet spaść śnieg - ku zaskoczeniu tubylców. Zawsze jednak jest tam cieplej niż u nas. Gdybym tylko miała urlop, to sama chętnie bym się tam wyniosła... nawet na dwa tygodnie :)
Marta

Re: Gdzie jest najcieplej w zimie w europie

Postautor: ptyś » 17 mar 2013, 15:05

Może nie za bardzo w temacie, bo powinno być o ciepłych miejscach, ale... :)

W zimie obstawiałbym Szwajcarię a dokładnie Sankt Moritz. Małe miasteczko położone w górach będące rajem dla amatorów sportów zimowych jak snowboard, narty. Miasteczko jest naprawdę niewielkie, bodaj niecałe 5 tys., mieszkańców, dosyć drogie, jak na polskie standardy, ale ma wiele atrakcji turystycznych (najstarszy naturalny tor lodowy na świecie!) i co ciekawe, w dalekiej przeszłości w Sankt Moritz organizowało zimowe igrzyska olimpijskie :)
ptyś

Postautor: refreshka » 20 mar 2013, 12:56

hehe akurat zimą to najcieplej jest w ciepłych krajach, wyspy kanaryjskie na pewno w tej kwestii nie zawiodą, choć ja też byłam raz zimą w Alicante to na południu Hiszpanii i tez było nawet dosyć ciepło, choć prawdę mówiąc lepiej już dołożyć kasę na transport i samolotem wybrać się na jakąś egzotyczną wyspę, wtedy mamy gwarancję, że wrócimy z ładną opalenizną
refreshka

Gdzie wyjechać wczesną wiosną?

Postautor: Madzia » 21 mar 2013, 12:38

Co byście zaoferowali na jakiś szybki wyjazd last minute? Pierwszy dzień wiosny, pogoda jak w grudniu, mam już naprawdę dość i muszę jak najszybciej wyjechać tam gdzie jest ciepło i naładować akumulatory... Egipt? Tunezja? Kanary? Jestem zdesperowana... Help!
Madzia

Postautor: ptyś » 27 mar 2013, 9:53

Polecam Meskyk. Gdy u nas zima pełna para, wiem, że można jeszcze pare ciekawych okazji last minute znaleźć na stronach biur podróży. Oczywiście, cena jest znacznie wyższa niż stęchły Egipt czy inna Chorwacja, ale przeżycia gwarantowane, tak samo jak i pogoda. Dodatkowy plus to brak natarczywego egipskiego plebsu.
ptyś

Postautor: sheldon » 12 lip 2013, 6:09

Zimą w Europie to rzeczywiście chyba w Hiszpanii a już na pewno na wyspach kanaryjskich do niej należących. Jak u nas w lutym potrafi być -18 stopni to tam też jest 18 ale na plusie albo nawet i więcej. Osobiście nie byłem ale w grudniu wykupuję wczasy w Itace i w lutym przyszłego roku Gran Canaria jest moja:)
sheldon

Postautor: lagatka » 05 gru 2013, 11:08

Najcieplej w Europie? Może w Hiszpanii? Ja mam zamiar wybrać się tam w zimę, bo w tym roku nie byłam w stanie wziąć w wakacje urlopu. Na internecie znalazłam mnóstwo ciekawych ofert i zastanawiam się którą z nich wybrać. Marzą mi się jakieś Kanaryjskie Wyspy i taka totalna egzotyka, ale zobaczymy co z tego wyjdzie w praktyce. W każdym razie fajnie byłoby zobaczyć coś odmiennego niż nasza szara i nudna Polska.
lagatka

Postautor: Ania » 17 mar 2014, 15:13

Rzym jest piękny o tej porze. Z xxxxxxxxx spędziłam wspaniały weekend praktycznie za grosze z przelotem i hotelem. Polecam Włochy.
Ania

Postautor: Piotrek » 17 mar 2014, 15:55

Ja stawiam na Włochy, ale zobaczcie na xxxxxxxxx ;)
Piotrek

Następna

Wróć do Gdzie pojechać na zagraniczne wczasy