VIVUS.PL - Szybka chwilówka za darmo

Dział dla wszystkich z problemami finansowymi.
Linki sponsorowane

VIVUS.PL - Szybka chwilówka za darmo

Postautor: marian » 05 sty 2013, 13:56

W ostatnich dniach bardzo często napotykam się na reklamę telewizyjną firmy pozabankowej o nazwie VIVUS. Według tego co widać w telewizji to jest to szybka chwilówka dla każdego i wystarczy wejść na ich stronę, wypełnić formularz i można mieć gotówkę na swoim koncie błyskawicznie. Nie rozumiem tylko co to znaczy , że pierwsza pożyczka jest za darmo? Nie ma nigdy nic na świecie za darmo więc pewnie jest tam jakiś haczyk? Piszcie swoje opinie klientów i jeśli znacie jakie tam są pułapki i gdzie tkwi haczyk w umowie na taką chwilówkę to na pewno wywiąże się tutaj ciekawa i bardzo pomocna dyskusja.
marian

Re: VIVUS.PL - Szybka chwilówka za darmo

Postautor: Ewka » 07 sty 2013, 12:59

Nie wierzę w żadne "łatwe" pożyczki. W takich ofertach zawsze jest jakiś haczyk, którego możemy bardzo żałować. Zwykle są to zawyżone koszty lub potężne kary w razie nawet małego odstępstwa od umowy. Jeszcze gorsze są tzw. "opłaty przygotowawcze", które zwykle są zwiastunem tego, że nie dostaniemy żadnej pożyczki, a tylko wpakujemy się w koszty.

W ogóle to wolę iść do banku... Tam przynajmniej jest pewnie.
Ewka

Czy warto brać VIVUS.PL

Postautor: drogadowlasnegom » 11 sty 2013, 13:30

Pierwsza pożyczka jest rzeczywiście za darmo.
Ale wiadomo, jak ktoś raz weźmie to będzie sięgał nadal w tym serwisie po gotówkę, bo łatwo tam ją załatwić bez formalności i pytań.

Tylko koszty takiego przedłużania są już niewyobrażalne. Nawet do 9602% RRSO.
drogadowlasnegom

VIVUS.pl – pozabankowe pożyczki i chwilówki online

Postautor: Kaniowski » 19 sty 2013, 13:12

Dla konsumentów, którzy po raz pierwszy przychodzą do tego parabanku, Vivus.pl przygotował wyjątkową ofertę, a mianowicie – pierwsza pożyczka z oprocentowaniem wynoszącym 0 %. Kwota kredytu to maksymalnie 2000 zł, natomiast okres spłaty zaciągniętego zobowiązania wynosi 30 dni.

Vivus.pl oferuje ekspresowe pożyczki w dosłownym tego słowa znaczeniu – wniosek o pożyczkę jest rozpatrywany natychmiast, a pieniądze wpływają na konto klienta w ciągu 15 minut od momentu otrzymania pozytywnej decyzji. Dodatkowym atutem jest załatwienie wszelkich formalności bez wychodzenia z domu – wystarczy tylko wypełnić wniosek on-line.

Przykładowo jeśli pan Piotr Nowak chciałby ponownie skorzystać z chwilówki w kwocie 1500 zł, zaciągniętej w Vivus.pl, to koszty tej pożyczki kształtowałyby się następująco:

kwota pożyczki: 1.500 zł
okres spłaty: 30 dni
koszt pożyczki przez 30 dni: 225 zł
koszt pożyczki przez 1 dzień: 7,5 zł
procent pożyczki przez 30 dni: 15 %
procent pożyczki przez 1 dzień: 0,5 %
pełna kwota spłaty pożyczki: 1.725 zł
Kaniowski

VIVUS czy sprawdza BIK i KRD

Postautor: Ciekawy » 09 lut 2013, 17:16

Czy Vivus sprawdza bazy ? Na pewno mam zły BIK i chyba figuruję w KRD. Myślicie, że mam szansę na pożyczkę ? Ich oferta wygląda bardzo ciekawie. Inni są drożsi i szkoda tam przepłacać.
W sumie potrzebuję niewiele bo 1500 zł na 30 dni. Pracuję na umowę zlecenie. Ewentualnie możecie polecić coś innego ?
Ciekawy

Postautor: Hania » 17 lut 2013, 21:39

Sprawdzają w rejestrach KRD i BIK i w razie negatywnej historii odrzucają złożony wniosek, ten wygasa z tego co mi powiedziała konsultantka na infolinii po trzech dniach. Więc w sumie bez ryzyka można złożyć wniosek - jedyne, co można na tym stracić, to jeden grosz przy rejestracji konta. Spłata pierwszej pożyczki bez dodatkowych kosztów - tyle, ile się pożyczyło, tak wynika z Warunków i wyciągu, jakie przesłali na maila. Gotówka na koncie jeszcze tego samego dnia po rozpatrzeniu wniosku. Z tego, co czytałam na forach, lepiej trzymać się wyznaczonego terminu spłaty. Ja mam termin do wtorku i własnie zrobiłam im przelew. Mam nadzieję, że rzeczywiście będzie to koniec tej historii i że się na tym nie przejadę. A czy ktoś wie, jak sprawa wygląda z kolejnymi pożyczkami, jak wysokie mają oprocentowanie i czy są jeszcze inne dodatkowe koszta doliczane?
Hania

Postautor: magda » 23 lut 2013, 9:09

Nie mówcie od razu że to jest na duży procent i że jest to złe jak nie wiecie dokładnie jakie tam są warunki pożyczki.. np. w via sms pierwszą pożyczke dostaje sie na 0% i to jest procent rzeczywisty czyli naprawde jak dostaniesz 500 zł to odajesz im 500 zł!
Szybka Pożyczka Via SMS
• Pożyczka także dla osób bez dochodu
• Oprocentowanie 0%
• Bez sprawdzania w Bik
•Pożyczka od 100 do 2000 zł
magda

Re: VIVUS czy sprawdza BIK i KRD

Postautor: Inżynier Mamoń » 09 mar 2013, 19:25

Ciekawy pisze:Czy Vivus sprawdza bazy ? Na pewno mam zły BIK i chyba figuruję w KRD

BIKu na 99% nie sprawdza. BIK to głównie domena banków. Za to KRD i inne bazy to chyba podstawa do sprawdzania. Nie wyobrażam sobie żeby firmy pożyczały pieniądze osobom, które nie spłacają swoich zobowiązań.
testowe
Inżynier Mamoń

Postautor: Telka » 16 maja 2013, 10:11

Nie zgodzę się z Tobą, nawet na stronie Vivus można przeczytać, że biorą pod uwagę historię kredytową: https://www.vivus.pl . Udzielają pierwszej pożyczki do 1 tys. złotych na okres 30 dni za darmo, ale osoby z niespłaconymi zobowiązaniami niestety nie mogą wziąć pożyczki.
Telka

VIVUS - darmowe pożyczki

Postautor: Kredyciarz » 16 cze 2013, 13:58

Przed chwilą sprawdziłem, że Vivus pożycza do 1200 zł na 30 dni. Poczytałem też o nich i sprawdzają BIK i inne bazy. Obecnie firmy chwilówkowe muszą sprawdzać wszystkie bazy bo za dużo 'golców' chce pożyczać kasiore.
Kredyciarz

Następna