Studia czy kursy

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.

BBCode wyłączony
Emotikony wyłączone
Przegląd tematu
Jeśli zamieszczasz link w poście to :
- niech post składa się z kilku zdań (pseudoposty będą kasowane)
- NIGDY NIE "WZMACNIAJ" swoich postów linkowaniem (posty i linki zostaną skasowane)
Chcesz wyróżnić swój post ? Daj mu +1 - stosowny button czeka na to
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Studia czy kursy

Re: Studia czy kursy

Post autor: ezilil » 07 wrz 2018, 14:44

Myślę, że najlepiej zrobić kurs i studia. Po kursie możesz mieć praktyczną wiedzę, ale teoria też się przydaje - a do tego potrzebujesz studiów.

Re: Studia czy kursy

Post autor: karolkus » 26 sie 2018, 14:37

A słyszeliście może coś o kierunkach MBA. Trafiłem ostatnio we Wproście na ranking MBA w Polsce i wpadła mi w oko oferta studiamba.wsb.pl , bo zajęli tam 7 miejsce i miałbym dosyć blisko na uczelnię (Toruń). Pytanie czy ten kierunek jest w już u nas na tyle rozwinięty, żeby poważnie go rozważać? Czy na ten moment wykładowcy raczej sami się uczą co i jak...

Re: Studia czy kursy

Post autor: Totawka » 13 sie 2018, 16:07

Zalezy. Kursy menedżerskie to często pic na wode i nawet menedżerem McDonalda po nich czasem nie zostaniesz.

Re: Studia czy kursy

Post autor: Martazz » 22 kwie 2018, 2:09

To wszystko zależy od tego jaki masz na siebie pomysł. Ja mogę Ci polecić studia na WSEHu w Bielsku-Białej. Mają duży wybór kierunków, świetnych wykładowców i cudowną atmosferę dla młodych ludzi, którzy chcą się rozwijać.

Re: Studia czy kursy

Post autor: Milka » 19 mar 2018, 13:27

Sądzę, że wszystko zależy od kierunku w jakim ma pójść nasza kariera. Studia dają wykształcenie wyższe, więc na wyższych stanowiskach na pewno są lepiej widziane. Kursy są bardziej praktyczne, więc też dobrze z nich korzystać w zawodach fizycznych, typu spawacz, czy mechanik. Oczywiście jak ma się już ukończone jakieś studia, to można odpowiednio pod nie dobierać kursy, które poszerzą horyzonty.

Re: Studia czy kursy

Post autor: selina » 15 mar 2018, 14:46

Studia dają szerszą perspektywę, ale kursy też pozwalają poszerzyć wiedzę. Zależy pewnie od tego co chcesz dalej robić, często na wyższych stanowiskach wymagane jest też i wykształcenie wyższe i kurs to może być za mało.

Re: Studia czy kursy

Post autor: Darias » 26 lut 2018, 19:08

Kursy są często wystarczające, nie zawsze trzeba studiować, ale to już zależy od konkretu, tego co chcemy robić itd. Fajne kursy organizuje medica.edu.pl ze Szczecina, są tam kursy florystyczne, fryzjerskie, na opiekuna medycznego, technika optyka itd. warto sobie sprawdzić. Kuzyn korzystał z ich kursu i z tego co wiem zadowolony.

Re: Studia czy kursy

Post autor: KrzywBa » 27 gru 2017, 14:32

Ja proponowałbym pójcie na studia. Kursy można robić między studiami albo podczas pracy powiększając swoje umiejętności i wiedzę.

Re: Studia czy kursy

Post autor: Caylus » 20 gru 2017, 16:36

Jak dla mnie to studia wciaz są w cenie, ale nie kosztem poświęcenia 5 lat życia. Jeśli masz możliwość podjecia pracy w branży, która Cię interesuje i jednocześnie studiować zaocznie to tak bym zrobił. Ja niedawno zacząłem prawo w usługach IT na wsb.pl będąc na stanowisku specjalisty SEO i na razie jestem zadowolony.

Re: Studia czy kursy

Post autor: marząca » 12 paź 2017, 16:42

Szkoła policealna jest fajna! Ja sama chodziłam tutaj bezplatneszkoly.pl/szkoly-policealne/ i się bardzo dużo tu nauczyłam, robiłam tu akurat technik administracji, teraz pracuję i przydaje mi się.

Na górę

cron

» Tu dostaniesz chwilówkę bez BIK! «