Thuja Brabant - co robić żeby Tuje były zdrowe, szybko rosły

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.

BBCode wyłączony
Emotikony wyłączone
Przegląd tematu
Jeśli zamieszczasz link w poście to :
- niech post składa się z kilku zdań (pseudoposty będą kasowane)
- NIGDY NIE "WZMACNIAJ" swoich postów linkowaniem (posty i linki zostaną skasowane)
Chcesz wyróżnić swój post ? Daj mu +1 - stosowny button czeka na to
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Thuja Brabant - co robić żeby Tuje były zdrowe, szybko rosły

Re: Thuja Brabant - co robić żeby Tuje były zdrowe, szybko r

Post autor: K_Sammet » 02 lis 2016, 7:46

To prawda, tuje są banalne w uprawie i poza majestatycznym wyglądem również pięknie pachną :). Możesz sobie przeczytać więcej na ich temat na tej stronie https://krzewyozdobne.net/pol_n_Drzewa-iglaste-i-krzewy-3084.html

Jak pielęgnować Tuję Brabant

Post autor: ogrodnik » 18 sty 2014, 14:42

Pielęgnacja i uprawa Thuja Brabant nie wymaga praktycznie nic :) To rośnie jak polny chwast i poza podlewaniem wieczorem po upalnych i bezdeszczowych dniach nie trzeba nic więcej robić, a i tak będzie ładnie rosła. Ja mam żywopłot z ok 10 letnich brabantów i jedyne co robię po za wspomnianym podlewaniem to podcinanie go w celu formowania kilka razy do roku. Pięknie rosną i puszczają dużo gęstych gałązek, a ja je przycinam żeby rosły w takim kształcie jak chcę.

Thuja Brabant - co robić żeby Tuje były zdrowe, szybko rosły

Post autor: maryś » 10 lut 2013, 9:47

W zeszłym roku posadziłem swoje pierwsze Thuje Brabanty w ogrodzie i mam wrażenie, że wszystkie ładnie się przyjęły i żyją. Nic jeszcze z nimi nie robiłem po za podlewaniem ich wtedy , gdy na dworze był upał jednak na wiosnę chyba trzeba będzie pomyśleć o jakimś nawozie. Jakie macie doświadczenia z Tujami Brabantami i jak je dobrze uprawiać i pielęgnować żeby po prostu zawsze były ładne i żeby nie uschły. Czy Thuja Brabant wymaga jakiejś specjalnej troski i na co trzeba uważać u czy trzeba dawać im nawozy czy to tylko próba naciągnięcia na ich zakup przez sprzedawcę drzewek? Strasznie podobają mi się żywopłoty jak ktoś ma z tych drzewek i samemu także marzy mi się żeby mieć dookoła domu żywopłot z Thuj. Jak robi się żywopłot i czy Tuje Brabanty nadają się najlepiej na zrobienie żywopłotów czy może jakaś inna odmiana tuj bardziej pasuje do tego żeby zrobić z nich ładny i trwały żywopłot dookoła mojej posesji.

Na górę


» Tu dostaniesz chwilówkę bez BIK! «