Jak się odżywiać w ciąży?

Szczególny dział dla szczególnych kobiet - wszystko o ciąży.

Re: Jak się odżywiać w ciąży?

Postautor: emtikonka » 18 sty 2018, 13:48

Jeszcze przed ciążą odstawiłam alkohol i zaczęłam stosowanie kwasu foliowego, do tego preparat aptekamini.pl/prenatal-uno-30-kapsulek.html i to w zasadzie tyle. Dieta normalna zbilansowana, wszystkiego po trochu, ale bez szaleństw czy specjalnego rygoru.
emtikonka

Postautor: anitalesz » 24 sty 2018, 22:18

Tak dokładnie, ważna jest bardzo zbilansowana dieta, by była optymalna, to jest bardzo ważne. Generalnie myślę, ze ginekolog powinien udzielić stosownych porad w tym teamcie też. Ja miałam barzo fajną panią Beatę Chołys Duszyńską i ona bardzo fachowo podeszła do tego tematu.
anitalesz

Postautor: cigaretteprincess » 30 sty 2018, 18:32

Diety nie trzeba restrykcyjnie zmieniać. Najlepiej już przed ciążą zacząć łykać jakiś kompleks witamin z kwasem foliowym, np mama dha premium. Ogólnie im wcześniej, tym lepiej :)
cigaretteprincess

Postautor: maja2 » 27 cze 2018, 5:03

A zajrzyj jeszcze na medpharm.pl/58-poradniki-i-inne - oni mają sporo ksiażek o odpowiednim odżywianiu, myślę, ze i dla kobiet w ciąży znajdzie się jakaś fajna książka:)
maja2

Postautor: veaka » 27 sie 2018, 9:59

Ja w ciąży jadłam praktycznie to samo co przed, bo ogólnie zdrowo się odżywiam, wiec tu nic nie musiałam zmieniać, z witamin to brałam Mollers mama, bo mają bardzo dobry skład, jedna tabletka jedna kapsułka i z głowy.
veaka

Postautor: amerigos220 » 03 paź 2018, 10:04

Moja żona jak była w ciąży to normalnie wszystko jadła. Nie odmawiała sobie niczego, też miała zmienione smaki i przez niektóre rzeczy miała straszne mdłości, więc wyszło na to że np. prędzej zje frytki niż ugotowanego ziemniaka. Poza tym pytaliśmy się ginekologa podczas badania prenatalnego o odżywianie i pani doktor Rozmus-Warcholińska (btw. świetna kobieta, super zdjęcia nam robiła) tylko mówiła żeby brać witaminy itp. No i wszystko jest w porządku, mamy śliczną córeczkę, zdrową. :)
amerigos220

Postautor: Camille29 » 21 lis 2018, 10:59

Ja się odżywiałam tak jak zawsze -reguralne posiłki itp, ale nie odmawiałąm sobie zachcianek ani trochę, lody i czekolade pochłaniałam garściami :)
...
Awatar użytkownika
Camille29

Postautor: petra321 » 24 lis 2018, 21:46

chyba witaminy to najbardziej kluczowa sprawa, jakoś nie specjalnie zmieniałam dietę w ciązy, jedynie z serów pleśniowych zrezygnowąłam, które bardzo lubię jeść ale wiem że nie są wskazane w ciązy, brałam cała ciążę mamadha premium, nie musiałam dodatkowych supli przyjmować bo wszystko w jednej tabletce jest zawarte. Miałam fazy na rożne rzeczy w ciąży, w grudniu to ciągle jedłam pomarańcze :D
petra321

Poprzednia

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Porady dla kobiet w ciąży