Nocne moczenie u dziecka

Szczególny dział dla szczególnych kobiet - wszystko o ciąży.

Re: Nocne moczenie u dziecka

Postautor: Zipkar » 29 lut 2020, 15:17

[quote="zastka"]Patrzyłam na stronie suchy poranek że jest szukajka z placówkami medycznymi które pomagają dzieciom z problemem moczenia nocnego. Czy mogę zgłosić się tam bezpośrednio czy najpierw myślicie że lepiej do pediatry ?[/quote]

Do pediatry możesz zawsze pójść i skonsultować wszystko co niepokoi. Jeśli chodzi o te placówki ze strony o których piszesz to tam możesz zadzwonić i zapytać, ale wydaje mi się, ze skoro są podane to można umówić wizytę bezpośrednio. Nie spodziewałam się, że jest ich az tyle. Plus dla suchego poranku że wskazuje również które placówki są blisko naszego miejsca zamieszkania.
Zipkar

Postautor: Carla » 10 mar 2020, 20:45

Nam doktor wypisywał skierowania na wszystkie badania i po kolei spacerowałam, a i tak niewiele to dało. Szkoda, że nie wiedziałam, że jest jakaś lista placówek, bo od razu byśmy tam szukali pomocy.
Carla

Postautor: Elina » 22 mar 2020, 22:03

Dzięki za ten wątek, bo myślałam, że sama mam problem z moczeniem nocnym u dziecka. Najgorsze, kiedy próbowałam rozmawiać ze znajomymi, część patrzyła na mnie nie wiem, z pogardą? Kurcze, stawiałam na problem psychologiczny, ale poczytałam na stronie suchego poranka, że to raczej sprawa marginalna. Byłam też u pediatry, badania wyszły w miarę ok, teraz przez te problemy z wizytami jesteśmy trochę w kropce. Pomyślę nad zakupem alarmu wybudzeniowego.
Elina

Postautor: Ada » 27 mar 2020, 14:53

A po jakim czasie stosowania alarmu wybudzeniowego można liczyć na jakieś efekty? Sama zastanawiam się nad wypróbowaniem tej metody.
Ada

Postautor: Anda » 27 kwie 2020, 6:52

Wiesz, ciężko odpowiedzieć na to pytanie, bo to sprawa indywidualne, każdy przypadek jest inny, ale regularnie stosowany alarm dosyć szybko przynosi pierwsze efekty. Z czasem dziecko wyrabia sobie ten nawyk budzenia na siku i alarm można całkowicie odstawić.
Anda

Postautor: sun » 29 kwie 2020, 8:58

Ada pisze:A po jakim czasie stosowania alarmu wybudzeniowego można liczyć na jakieś efekty? Sama zastanawiam się nad wypróbowaniem tej metody.

Kazdy przypadek jest inny i każde dziecko jest inne. Niektóre załapią w 3 tygodnie, inne w 3 miesiące, a jeszcze u innych mogą być potrzebne leki. Konsultowałaś się w tej sprawie z lekarzem?
sun

Postautor: Ada » 30 kwie 2020, 6:55

Jeszcze nie konsultowałam tego z lekarzem i myślę, że w obecnej sytuacji trochę potrwa, zanim się do niego wybiorę... Weszłam na stronę suchego poranka i na razie edukuję się w temacie moczenia nocnego.
Ada

Postautor: Zetka » 05 maja 2020, 20:33

[quote="Ada"]Jeszcze nie konsultowałam tego z lekarzem i myślę, że w obecnej sytuacji trochę potrwa, zanim się do niego wybiorę... Weszłam na stronę suchego poranka i na razie edukuję się w temacie moczenia nocnego.[/quote]

Na pewno możesz z tej strony pobrać dziennik mikcji i notes nastrojów. To pomoże, bo jak już będziesz mogła pójść do lekarza będziesz miała wszystko rozpisane. No i poczytaj o alarmie wybudzeniowym.
Zetka

Postautor: Gnamik » 06 maja 2020, 20:35

A czy ktoś może korzystał z wyszukania placówki medycznej na stronie i powie czy mogę się zgłosić bezpośrednio z problemem moczenia nocnego synka czy muszę przez pediatrę?
Gnamik

Postautor: sun » 20 maja 2020, 10:45

Ja korzystałam, znalazłam tam naszą panię nefrolog, do której chodziliśmy regularnie.
Do poradni specjalistycznych jest potrzebne skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. No chyba, że chcesz pójść prywatnie i zapłacić za wizytę, to wtedy nie.
sun

Poprzednia

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Porady dla kobiet w ciąży