Zaparcia w ciąży

Szczególny dział dla szczególnych kobiet - wszystko o ciąży.

Zaparcia w ciąży

Postautor: Sylwia » 29 lip 2019, 21:41

Jetem w ciąży i od miesiąca pojawiają się u mnie zaparcia. Czy macie jakieś sprawdzone bezpieczne metody na pozbycie się zaparcia? Obawiam się że mogę dostać hemoroidów. Proszę pomóżcie !!!
Sylwia

Re: Zaparcia w ciąży

Postautor: Kasia » 30 lis 2019, 8:41

Mnie szybko pomogły czopki Evaqu, warto je wypróbować, bo są całkiem bezpieczne, można je kupić bez recepty. Po aplikacji mogłam się wypróżnić po 10-15 minutach.
Kasia

Postautor: HemoroidyInfoOE » 30 lis 2019, 22:36

Dzień dobry,
u kobiet w ciąży często można odnotować pojawianie się hemoroidów. Może to być spowodowane np. przez ucisk macicy na jelita. Zachęcam do przeczytania artykułu "Hemoroidy w ciąży" na naszej stronie: hemoroidy. info .pl/hemoroidy-w-ciazy/ - znajdzie tam Pani informacje o przyczynach, objawach a także o leczeniu hemoroidów w ciąży i nie tylko.
Pozdrawiam,

Postautor: ryczka91 » 23 cze 2020, 6:21

błonnik przede wszystkim. Dodawaj sobie otrębów itp.
Awatar użytkownika
ryczka91

Postautor: jagodzianka87 » 25 wrz 2020, 14:18

Jest taki proszek, delikatniejszy niż tabletki, nie pamiętam nazwy ale różowe opakowanie, możesz zapytać lekarza czy nie zaszkodzi, ja go brałam jak miałam zaparcia a tabletki mi szkodziły
jagodzianka87

Postautor: Małgosia » 28 wrz 2020, 11:36

Najlepiej iść do lekarza, bo w ciąży trzeba bardzo uważać na wszystko co się łyka. Mnie lekarz zamiast doustnych środków na zaparcia dał czopki dla kobiet w ciąży eva/qu (już wspomniane) Ważne jest to, że czopki działają miejscowo, nie wchłaniają się do organizmu no i szybko działają. Mnie bardzo pomogły i parę razy użyłam ich też po porodzie.
Małgosia

Postautor: Ana » 18 lut 2021, 11:09

Też stosowałam w ciąży te czopki i bardzo mi pomogły. Najważniejsza dla mnie była informacja, że one nie uzależniają. Miałam straszne zaparcia a tym samym bóle brzucha.
Ana

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Porady dla kobiet w ciąży