Adam Małysz w rajdzie Paryż - Dakar 2013

Sport - to oczywiście podstawa dyskusji.

Adam Małysz w rajdzie Paryż - Dakar 2013

Postautor: fan » 06 sty 2013, 20:39

Nasz najlepszy skoczek w historii, ogólnie jeden z najlepszych przedstawicieli tej dyscypliny sportu w dziejach - Adam Małysz ponownie wystartował w Rajdzie Paryż Dakar. Tym razem Polak jedzie w samochodzie Toyota Hillux i ma nadzieję na zakończenie rywalizacji w pierwszej dwudziestce. Pierwszego dnia Małysz uzyskał rewelacyjny wynik ponieważ dojechał na 14 miejscu. Drugi dzień nie był aż tak dobry jednak na pewno nie można zaliczyć go do nie udanych. tym razem Małysz dojechał do mety na pozycji 25. Miejmy nadzieję, że orzeł z Wisły będzie się rozkręcał z dnia na dzień i uda mu się dowieźć do mety założony przed startem plan minimum. Aktualnie Małysz w klasyfikacji generalnej zajmuje 23 miejsce tak więc blisko tego co zamierzał czyli top 20.
fan
 

Hołowczyc miał wypadek w Dakarze

Postautor: ktoś » 07 sty 2013, 18:19

No cóż stało się. Nasz najlepszy rajdowiec w historii Dakaru Krzysztof Hołowczyc właśnie zakończył swój udział w rajdzie. Wiemy póki co tylko tyle, że miał groźny wypadek i aktualnie przebywa w szpitalu. Polak ma stłuczone żebra i raczej nie pojedzie już w tegorocznym rajdzie Dakaru.
ktoś
 

Wyniki z 3 etapu Dakaru

Postautor: fan » 08 sty 2013, 8:28

3 etap rajdu Dakar 2013 zakończył się dla Adama Małysza bez większych przygód i na tą chwilę nasz kultowy skoczek zajmuje najwyższe miejsce z wszystkich polskich załóg samochodowych w tym prestiżowym wyścigu. 3 dnia Adam Małysz zameldował się na mecie w Nazca na 23 pozycji i dzięki temu w klasyfikacji generalnej zajmuje teraz 21 miejsce. Po trzecim dniu zmagań Małysz traci do prowadzącego Stephane Peterhansela ok jedną godzinę i dwadzieścia pięć minut. Trzymajmy kciuki, aby kolejne etapy również udały się Polakowi zgodnie z planem.
fan
 

Wyniki Adama Małysza w Dakar 2013

Postautor: Anna » 08 sty 2013, 8:49

Gratuluję Adamowi Małyszowi wysokiej pozycji. Cieszy mnie fakt, że jeden z najlepszych polskich sportowców nie przeszedł na "emeryturę" tylko zmienił dyscyplinę... i radzi sobie całkiem dobrze. Leć (jedź) Adaś, leć! :)

Życzę również szybkiego powrotu do formy dla Krzysztofa Hołowczyca. Nie daj się Hołek!
Anna
 

Małysz na 19 miejscu po 3 etapie Dakaru

Postautor: fan » 09 sty 2013, 8:33

Rewelacyjnie wręcz spisuje się nasz rodak w tegorocznym rajdzie. Wiele osób śmiało się pod nosem i traktowało występ Małysza w tej imprezie z przymrużeniem oka , a tu okazuje się że pierwsza 20 jest jak najbardziej w jego zasięgu. Wczorajszy dystans 718 km, na trasie prowadzącej z Nazca do Arequipy Polak pokonał bez większych problemów i zajął 18 miejsce co pozwoliło przesunąć się w klasyfikacji generalnej na 19 miejsce. Póki co jest to rewelacyjny wynik zwłaszcza, że nie jedzie już Hołek i teraz to Adam Małysz wyrósł na naszego lidera samochodów terenowych w tym rajdzie.
fan
 

Wynika Małysza po V etapie rajdu Dakaru

Postautor: fan » 09 sty 2013, 22:19

5 dzień dla Małysza był całkiem niezły aczkolwiek nasze apetyty na pewno wzrosły po dniu wczorajszym i miejsce 27 można uznać najwyżej za przyzwoite. Cieszy jednak, że Polak utrzymał swoją bardzo wysoką pozycję w generalce i aktualnie zajmuje 19 pozycje ze stratą ok 2h 45 min do prowadzącego w wyścigu Stephane Peterhansela.
fan
 

Małysz jedzie dalej w Dakarze i jest 18 po 6 etapie

Postautor: fan » 10 sty 2013, 21:14

Dzisiejszy etap był zdecydowanie drugim najdłuższym odcinkiem w tym rajdzie Dakaru. Kierowcy mieli tym razem do przejechania dokładnie 767 kilometrów z miasteczka Arica do Calama. Dzisiaj było 313 km dojazdu do odcinka specjalnego oraz 454 km OS-u.

Dodatkową przeszkodą dla każdego z uczestników był ponowny wjazd na bezdroża pustyni Atacama, która już wielokrotnie dała się we znaki wielu kierowcom.

Adam Małysz jedzie jak profesor i znakomicie realizuje to co sobie założył przed rozpoczęciem zmagań. Dzisiaj Polak znowu zmieścił się w top 20 i dojechał na 18 pozycji co pozwoliło się przesunąć o jedno oczko wyżej w generalce i teraz Małysz jest również 18. Czas w jakim Małysz pokonał dzisiejszy etap to 4 h 19 min.
fan
 

Małysz szaleje w Dakarze - 7 etap i 17 miejsce w generalce!!

Postautor: fan » 11 sty 2013, 19:48

Jedyne co mi przychodzi na myśl określenie to po prostu rewelacja !!! Nasz były skoczek po 7 etapie jest bliżej miejsca 15 niż 20 :) Polak jechał dziś świetnie i zapracował na 19 miejsce co pozwoliło mu przeskoczyć o jedno oczko do góry w klasyfikacji generalnej i teraz mamy go już na 17 pozycji. Oby tak dalej i "jedź Adaś jeeeedź !!!!".
fan
 

Trudny i nie fajny dzień rajdu - Małysz zakopany w błocie

Postautor: fan » 13 sty 2013, 8:40

Jest wielce prawdopodobne, że ósmy etap 35. Rajdu Dakar z Salty do San Miguel de Tucuman w Argentynie przez bardzo trudne warunki terenowe i atmosferyczne może zostać uznany za nie odbyty. Organizatorzy rajdu ogłosili, że decyzja czy anulować 8 etap zapadnie w najbliższych godzinach.
Wyścig kierowców samochodów terenowych przerwano już po drugim pomiarze czasu. Do tego punktu pomiarowego dojechała większość startujących załóg i na tej części najlepszy czas zanotował pochodzący z Kataru Nasser Al-Attiyah. Nasz aktualnie lider rajdu Adam Małysz, będący siedemnasty po siedmiu etapach, stracił do prowadzącego 12 minut, i zajął 31. miejsce. Polak nie dość, że zakopał się w błocie w zdłuż rzeki to jeszcze pomagał innej załodze holując ich.
W niedzielę kierowcy mają zaplanowany odpoczynek i serwis aut. W samochodzie Adama Małysza ma zostać wymienione większość najważniejszych podzespołów. DO tej pory auto spisuje się świetnie i nie ma z nim większych problemów.
fan
 

Małysz jeszcze wyżej w generalce !

Postautor: fan » 15 sty 2013, 8:28

Etap 8 nie został anulowany, jednak sędziowie wzięli pod uwagę wiele czynników przy uwzględnianiu miejsca w etapie i ostatecznie Małysz został sklasyfikowany na 19 miejscu co dało mu 17 pozycję w generalce.
Po dniu przerwy ściganie rozpoczęło się ponownie w Poniedziałek i tym razem nasz Orzeł dał prawdziwy popis i zakończył etap na 16 miejscu. Ta lokata pozwoliłą Polakowi na przeskoczenie kilku oczek w górę w klasyfikacji generalnej i na tą chwilę Małysz jest już na 14 pozycji !!! Oby tak dalej bo miejsce w top15 byłoby historycznym wyczynem w naszych startach w rajdzie Dakaru.
fan
 

Następna

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Najważniejsze wydarzenia sportowe

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]


» Tu dostaniesz chwilówkę bez BIK! «