Jaki samochód na pierwsze auto?

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

Jaki samochód na pierwsze auto?

Postautor: kaspia » 12 sty 2018, 7:03

Jak w temacie, które byście polecili? Podobają mi się peugeoty może taki?
kaspia

Re: Jaki samochód na pierwsze auto?

Postautor: halinka » 25 sty 2018, 15:59

peugeot to dobry pomysł jak na pierwsze auto :) a do tego tani i ekonomiczny. A teraz jest dodatkowo szansa na spory upust cenowy bo trwają wyprzedaże
halinka

Postautor: Astronom » 10 lut 2018, 20:43

Moim zdaniem na pierwsze auto nie warto brać nic z salonu. Dobry opel poklepany tez nie jest zły. Wiadomo dla własnego bezpieczeństwa trzeba sprawdzić czy wszystko w nim działa i jest sprawne. Zanim się nauczysz jeździć to auto będzie z każdej strony oklepane.
Astronom

Postautor: patryk » 11 mar 2018, 1:11

No tak, jak myślisz że szkoda nówki dla początkującego kierowcy to się mylisz, mi się jak dotąd to nie zdarzyło go zarysować a trochę już jeżdżę swoim peugeotem z instalacją lpg optima więc jeśli chodzi o taką opcje i markę to oczywiście polecam
patryk

Postautor: Milka » 16 kwie 2018, 9:19

Najlepiej coś małego, co nie pali dużo i gdzie OC będzie tanie (jak na początkującego kierowcę) i tanie w naprawie. Fajnie sprawdzają się fiaty (seicento czy też cinquecento), bo są naprawdę tanie w utrzymaniu. Najlepiej używane, to nie będzie szkoda, chociaż każdy inaczej ocenia swoje umiejętności. Moim pierwszym samochodem był używany Matiz, mało palił, tani w naprawie i nie żal mi go było, jak go obtarłam o słup na parkingu (zdarza się początkującym). Po roku zmieniłam samochód na inny, bo czego się miałam nauczyć to się nauczyłam:)
Awatar użytkownika
Milka

Postautor: Riklo » 17 kwie 2018, 20:44

Jak już się to pierwsze auto ma to też trzeba dbać o nie, przede wszystkim myjni automatycznej radzę się wystrzegać, bo niszczy lakier, lepiej dobry szampon kupić i samemu dbać, ja akurat w chemiczna-hurtownia zamawiam i kosmetyki do auta i dobrze to wypada
Riklo

Postautor: AGP » 14 maja 2018, 9:31

Pierwsze auto to raczej coś starszego, chyba że rzeczywiście posiadacz dobrze jeździ i nie poobija. Nie musi być wale mały. No ale to już kwestia preferencji. Małe mniej pali. Dość sporym kosztem może być też ubezpieczenia, ale to zależy z czego się weźmie. Z każdym rokiem koszt ubezpieczenia będzie wzrastał, ale też można zmienić potem na tańsze. Ja tak robię co kilka lat. Jak mi podnoszą to idę do agencji ubezpieczeniowej i proszę, żeby mi znaleźli tańsze.

Ciekawy artykuł o ubezpieczeniach https://tcubezpieczenia.pl/leasing-na-samochod/ jest o leasingu, ale zasady są podobne.

Ubezpieczyciele zdzierają, więc warto czasem zmieniać.
AGP

Postautor: Jopek » 14 maja 2018, 9:34

Stara Honda, one są nie do zdarcia i tanie. Świeży kierowca nie powinien moim zdaniem kupować jakiegoś drogiego samochodu. Lepiej pojeździć pół roku, czy rok starym, a dopiero potem zainwestować w lepszy samochód.
Jopek

Postautor: Prezik » 14 maja 2018, 9:35

Gruchota też nie warto kupować, bo będzie się cały czas psuł i trzeba w niego inwestować, problemy na drodze itp. Jakieś używane, niedrogie autko ale nie takiego 20-letniego starego trupa. Hondy niby dobre, ale wiek zrobi swoje.
Prezik

Postautor: Jopek » 14 maja 2018, 9:38

Prezik pisze:ale nie takiego 20-letniego starego trupa.

No nie miałem na myśli, aż tak starego jakiś 8-10 lat raczej. Te starsze samochody były lepiej robione i wytrzymalsze, niż teraz te nowe przepchane elektroniką.
Jopek

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Co trzeba wiedzieć o samochodach