Jak często trzeba zmieniać olej w silniku

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

Re: Jak często trzeba zmieniać olej w silniku

Postautor: garbek » 28 cze 2018, 18:12

To taka technologia Shell. Oni wydobywają zarówno ropę jak i gaz ziemny. Technologia pure plus to technologia tego oleju którego olej bazowy jest na bazie gazu ziemnego. Z tego co wiem to mają ja te nowe oleje Shell Helix.
garbek

Postautor: przytulak » 30 cze 2018, 17:59

Przez aplikacje Shell możnasz znaleźć najbliższe stacje, sprawdzić ilość zebranych punktów oraz swoje ostatnie transakcje czy wymieniać punkty i zamawiać nagrody. Lube Match to nie aplikacja tylko narzedzie internetowe. Możesz wejsc na ich strone i tam znaleźć odpowiedni do Twojego auta olej.
przytulak

Postautor: shulimir » 10 lip 2018, 16:16

I to narzędzie(nie aplikacja) shell lube match jest darmowe? Nie trzeba nic płacić?
shulimir

Postautor: daro1 » 10 lip 2018, 17:50

tak nic za nia nie płacisz jest bardzo przydatna do tego aplikacja Lubematch proponuje ci kilka olei do wymiany w twoim aucie.
daro1

Postautor: fran » 16 lip 2018, 15:58

to zalezy ci silnik jest zasilany LPG czy benzyna czy ON co do jakosci oleju to stosuje olej Shell Helix Ultra 5W-40 który jest wyprodukowany w technologii Shell PurePlus najbardziej zaawansowana formuła Shell do wysokoobciążonych silników a jezeli ja jeżdze po W-wawie i stoje w korkach.
fran

Postautor: helliser » 21 lip 2018, 10:33

Wydaje mi się, ze rodzaj paliwa nie ma tu większego znaczenia, jedno i drugie jest mieszanką wybuchową i robi tę samą robotę co drugie. Ale fakt, oleje shell helix ultra są produktem dobrej jakości, pasują do większości silników. Z powodzeniem można je też używać przy silnikach już bardzo zużytych, helix tak pokrótce chroni taki silnik i pociągnie dzieki temu trochę dłużej niż normalnie.
helliser

Postautor: Telka » 23 lip 2018, 8:17

Ja od lat jestem wierna Motulowi. Fakt, że nie należy do najtańszych ale można go dostać w dobrej cenie np. na Ucando.pl. Mamy kilka aut, do każdego zalewamy Motula i silniki pracują bez zastrzeżeń, nie ma w nich nagaru. Poza tym w jednym z aut słychać było zawory co po wymianie oleju ustąpiło. Wbrew pozorom marka oleju ma bardzo duży wpływ na silnik i jego pracę.
Telka

Postautor: pilotek » 28 lip 2018, 17:39

U mnie Shell, ale wcześniej lany Shell Helix Ultra zamieniłam ostatnio na Shell Helix HX8 ECT. Też syntetyk ale mój mechanik uważa że będzie3 lepszy po tym jak zainstalowałem gaz.
pilotek

Postautor: hubrecik » 30 lip 2018, 16:59

jeżdzę na tym oleju Shell Helix HX8 ECT 5W-30 mam astrę 1,4 16 V z LPG i olej idealnie wpasował się w silnik nie mam żadnych problemów w zimę z rozruchem autko ładnie pracuje.
hubrecik

Postautor: mario » 31 lip 2018, 7:57

Fajnie jest to opisane na stronie Shell

"Technologia Shell PurePlus to opracowany przez Shell przełomowy proces, który umożliwia uzyskiwanie z gazu ziemnego kryształowo czystego oleju bazowego, niezawierającego praktycznie żadnych zanieczyszczeń obecnych w ropie naftowej. Olej bazowy stanowi od 75 do 90% zawartości oleju silnikowego, dlatego jest to znacząca modyfikacja jego składu.

Technologia Shell PurePlus pozwala uzyskać olej bazowy zapewniający bardziej stabilną lepkość i ochronę przed tarciem oraz niższą lotność w porównaniu z powszechnie stosowanymi tradycyjnymi olejami bazowymi. Dzięki temu pomaga wydłużyć żywotność silnika, zmniejszyć koszty eksploatacyjne, jak również zmniejszyć zużycie oleju, poprawić efektywność spalania i uzyskać większą czystość silnika."
mario

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Co trzeba wiedzieć o samochodach