części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Postautor: Tomek Doradca Valeo » 20 wrz 2018, 20:33

Witajcie!
W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką części samochodowych Valeo. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach.

Tomek
Doradca online Valeo Polska
valeo.pl
Tomek Doradca Valeo

Re: części samochodowe valeo - pytania do doradcy

Postautor: Novy » 04 paź 2018, 17:38

Co ile powinno się wymieniać wycieraczki?
Novy

Postautor: Tomek Doradca Valeo » 04 paź 2018, 18:06

Novy pisze:Co ile powinno się wymieniać wycieraczki?

W praktyce przednie wycieraczki są wymieniane średnio raz na 3 lata jednakże Valeo rekomenduje wymianę co rok. Czy masz jeszcze jakieś pytania? Chętnie na wszystkie odpowiem.

Tomek
valeo.pl
Tomek Doradca Valeo

Postautor: Novy » 11 paź 2018, 21:41

Czy kraj produkcji ma znaczenie w przypadku wycieraczek samochodowych?
Novy

Postautor: Tomek Doradca Valeo » 12 paź 2018, 10:27

Novy pisze:Czy kraj produkcji ma znaczenie w przypadku wycieraczek samochodowych?

Novy, oczywiście, że tak. Wiedzą o tym doskonale producenci samochodów z całego świata dlatego też na linię pierwszego montażu w wielu modelach samochodów są używane wycieraczki naszej firmy produkowane w europie. Jeśli chcesz mieć najlepsze wycieraczki to powinieneś wybierać najlepszych producentów.

Tomek
valeo.pl
Tomek Doradca Valeo

Postautor: szymekk09 » 19 paź 2018, 12:24

Witam. Jak się przekłada stosowanie wycieraczek z aquablade na czas reakcji w trakcie jazdy?
szymekk09

Postautor: Tomek Doradca Valeo » 19 paź 2018, 12:54

szymekk09 pisze:Witam. Jak się przekłada stosowanie wycieraczek z aquablade na czas reakcji w trakcie jazdy?

szymekk09, według wyników testów przeprowadzonych przez Fraunhofer Institute kierowca stosujący Aquablade reaguje o 315 milisekund szybciej niż kierowca używający tradycyjnych spryskiwaczy.

Tomek
valeo.pl
Tomek Doradca Valeo

Postautor: Novy » 25 paź 2018, 19:52

Tomek Doradca Valeo pisze:szymekk09, według wyników testów przeprowadzonych przez Fraunhofer Institute kierowca stosujący Aquablade reaguje o 315 milisekund szybciej niż kierowca używający tradycyjnych spryskiwaczy.

Tomek
valeo.pl

Aquablade? To jest rodzaj wycieraczki o jakimś większym docisku przez co pióro dokładniej zbiera wodę i stąd ten szybszy czas reakcji (swoją drogą co to jest za różnica 315 milisekudny?) czy o co z tym chodzi?

Drugie moje pytanie jest związane z tym co Pan wyżej napisał, tzn. że wycieraczki Valeo trafiają na linię pierwszego montażu. Od dwóch miesięcy mam nowe BMW czyli korzystam z waszych wycieraczek? Jak mogę sprawdzić rodzaj który mi zamontowano?
Novy

Postautor: Tomek Doradca Valeo » 26 paź 2018, 10:45

Novy pisze:
Tomek Doradca Valeo pisze:szymekk09, według wyników testów przeprowadzonych przez Fraunhofer Institute kierowca stosujący Aquablade reaguje o 315 milisekund szybciej niż kierowca używający tradycyjnych spryskiwaczy.

Tomek
valeo.pl

Aquablade? To jest rodzaj wycieraczki o jakimś większym docisku przez co pióro dokładniej zbiera wodę i stąd ten szybszy czas reakcji (swoją drogą co to jest za różnica 315 milisekudny?) czy o co z tym chodzi?

Novy, Aquablade to system wycieraczek podłączonych bezpośrednio do Twojego systemu spryskiwaczy. Takie rozwiązanie sprawia, że widoczność na szybie jest znacznie lepsza.

Novy pisze:Drugie moje pytanie jest związane z tym co Pan wyżej napisał, tzn. że wycieraczki Valeo trafiają na linię pierwszego montażu. Od dwóch miesięcy mam nowe BMW czyli korzystam z waszych wycieraczek? Jak mogę sprawdzić rodzaj który mi zamontowano?

Novy, jeśli posiadasz nowe BMW to najpewniej masz w nim zamontowane wycieraczki naszej produkcji. Najprawdopodobniej masz w swoim samochodzie wycieraczki typu FLAT lub HYBRID. Możesz to łatwo sprawdzić ponieważ ich konstrukcja znacząco się od siebie różni.

Tomek
valeo.pl
Tomek Doradca Valeo

Postautor: Novy » 15 lis 2018, 9:57

Tomek Doradca Valeo pisze:Novy, Aquablade to system wycieraczek podłączonych bezpośrednio do Twojego systemu spryskiwaczy. Takie rozwiązanie sprawia, że widoczność na szybie jest znacznie lepsza.

Brzmi jak droga zabawka. Można to gdzieś kupić? Bo jak ostatnio byłem w norauto to nic takiego nie widziałem, a tam mają sporo gadżetów do samochodów...

Tomek Doradca Valeo pisze:Novy, jeśli posiadasz nowe BMW to najpewniej masz w nim zamontowane wycieraczki naszej produkcji. Najprawdopodobniej masz w swoim samochodzie wycieraczki typu FLAT lub HYBRID. Możesz to łatwo sprawdzić ponieważ ich konstrukcja znacząco się od siebie różni.

Mam wrażenie że to są takie zwykłe proste wycieraczki. Czyli z tego co rozumiem te flat. Czy to źle? Pytam w kontekście tego czy kupując sobie te hybrid będzie mi się lepiej jeździło nocą podczas deszczu? Szybciej będą zbierały wodę te hybrid ?
Novy

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Co trzeba wiedzieć o samochodach