Jak często trzeba zmieniać olej w silniku

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

Re: Jak często trzeba zmieniać olej w silniku

Postautor: samozwanka » 30 wrz 2018, 6:56

Mnie ciekawi na ile jest faktycznie darmowe to LubeMatch. Shell fajną opcję zrobiło, ale nie miałam okazji przetestować. To się wchodzi na strone internetową czy trzeba coś pobierac?
samozwanka

Postautor: radziu11 » 03 paź 2018, 17:02

przecież olej nalezy wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta no ja mam autko na LPG i według mojego mechanika powinienem olej Shell Ultra na którym jeżdzę co 13 tys km.
radziu11

Postautor: uczopikczu » 12 paź 2018, 11:20

trzeba się trzymac tych norm kilometrowych żeby shell dobrze pracował?
uczopikczu

Postautor: camptow » 12 paź 2018, 12:25

ja jeżdżę na olejach shella helix ultra właśnie i jesli chodzi o mnie to różnie wymieniam, raz co 15 tys. km albo raz w roku. To są dobre oleje, więc małe odstępstwa nie będą miały wpływu na ich działanie.
camptow

Postautor: macko » 15 paź 2018, 18:52

ten nagar lub szmal na korku wlewu oleju jest uciążliwy musze wypróbować ten olej Shell Helix Ultra 5W-40 zobaczę może pomorze go wyeleminować.
macko

Postautor: pezet » 26 paź 2018, 7:45

[quote="macko"]ten nagar lub szmal na korku wlewu oleju jest uciążliwy musze wypróbować ten olej Shell Helix Ultra 5W-40 zobaczę może pomorze go wyeleminować.[/quote]
myślę że jedno razowe użycie cudownego efektu w postaci 100% czystego silniku nie będzie ale na pewno będziesz widział efekty. Używam Shella Helixa od ponad 5 lat. I silnik w środku czysty. (widać to jak wymieniam filtry)
pezet

Postautor: bartek » 30 paź 2018, 20:03

przeciez olej trzeba wymieniać w przypadku oleju syntetycznego Shell Helix Ultra 5W-40 bo ja taki stosuje co 15 tys kilometrów wtedy olej zachowuje swoje właściowości smarne.
bartek

Postautor: marol » 05 lis 2018, 20:02

wygląda na to że właśnie taki olej syntetyczny Shell Helix Ultra 5W-40 sie opłaca po pierwsze mozna nim więcej km zrobic bez wymiany do tego ma wszystkie parametry dla auta jak dla mnie z LPG.
marol

Postautor: melson » 12 lis 2018, 13:08

[quote="samozwanka"]Mnie ciekawi na ile jest faktycznie darmowe to LubeMatch. Shell fajną opcję zrobiło, ale nie miałam okazji przetestować. To się wchodzi na strone internetową czy trzeba coś pobierac?[/quote]

wchodzisz na stronkę i korzystać z LubeMatch. Za nic nie trzeba płacić. Osobiście korzystałem
melson

Postautor: girios » 12 lis 2018, 16:05

Ostatnio mój mechanik mi powiedział, że z tego LubeMatch Shell korzysta przy doborze.
girios

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Co trzeba wiedzieć o samochodach