Jak często trzeba zmieniać olej w silniku

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

Re: Jak często trzeba zmieniać olej w silniku

Postautor: antek » 04 cze 2019, 16:27

a czy stosując olej silnikowy tzw syntetyk możemy więcej na nim zrobić kilometrów od wymiany do wymiany ?
antek

Postautor: pinhead » 07 cze 2019, 16:31

Tak, ja podobnie robie u siebie. Z tym, że ja uzywam olejów Shell Helix Ultra sn 0w20, one sa na prawdę dobrej jakości. Ten, który ja stosuję to pełen syntetyk.
pinhead

Postautor: Bajtka » 16 cze 2019, 16:33

Zalezy jaki olej się kupuje. Tylko nawet najlepszy olej nie warto exploatować maksymalnie. Trzeba wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta. Ja mam Shell i przyznam, że faktycznie trzymają mój silnik w stanie zbliżonym do fabrycznego.
Bajtka

Postautor: kamkadu » 17 cze 2019, 18:11

A czym jest w ogóle to lubematch? O co z tym chodzi?
kamkadu

Postautor: parada » 26 cze 2019, 19:19

LubeMatch to narzędzie internetowe. Wchodzisz na stronę Shell i po wprowadzeniu kilka podstawowych danych auta masz informację jaki olej zalega producent. To mega wygodne i warsztaty tez z takiej pomocy korzystaja.
parada

Postautor: patarak » 29 cze 2019, 18:55

[quote="mirabell"]Jesli pytasz o marki aut to producent zaleca dla swoich marek odpowiendie oleje. Wejdź sobie na LubeMatch i po wpisaniu kilku podstawowych danych auta dostaniesz informację jaki olej zalecany jest przez producenta.[/quote]

Nie tylko jaki olej, ale Shell w LubeMatch podpowie Ci też między innymi co ile nalezy wymieniać. Zazwyczaj jest to 15000km albo co roku sukcesywnie przy mniejszej ilości kilometrów.
patarak

Postautor: jano » 30 cze 2019, 15:47

mi akurat aplikacja Lubematch zaproponowała olej syntetyczny i półsyntetyczny uważam zę jest to dobre rozwiązanie bo możemy sobie wybrac który mamy zastosować
jano

Postautor: gosc » 09 lip 2019, 17:34

przy oleju półsyntetycznym częściej się robi wymiany oleju w moim przypadku dla LPG 12 tys. km dlatego stosuje olej syntetyczny i wymieniam co 15 tys km
gosc

Postautor: paradak » 14 lip 2019, 17:37

[quote="gosc"]przy oleju półsyntetycznym częściej się robi wymiany oleju w moim przypadku dla LPG 12 tys. km dlatego stosuje olej syntetyczny i wymieniam co 15 tys km[/quote]

Ogólnie przy każdym oleju warto robic systematyczne wymiany. Tak jak zaleca producent. Jeśli nie wiesz jak jest zalecane przez producenta to możesz sobie podejrzeć na Lube Match Shell.
paradak

Postautor: majki » 22 lip 2019, 16:39

a czy ten olej który zaproponuje mi program Lubematch on na 100% będzie tym odpowiednim ?
majki

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Co trzeba wiedzieć o samochodach