Jak często trzeba zmieniać olej w silniku

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

Re: Jak często trzeba zmieniać olej w silniku

Postautor: akpet » 23 lip 2019, 19:55

Powie mi ktoś czym w ogóle jest to lubematch? Pierwszy raz o tym w ogóle słyszę.
akpet

Postautor: matmik » 28 lip 2019, 18:20

Lubematch to narzędzie shella do dobierania odpowiedniego oleju do konkretnego silnika. Swoją drogą dosyć przydatne narzędzie.
matmik

Postautor: radzio » 30 lip 2019, 21:39

ja olej wymieniam co 10-12 tysięcy km. Ktoś może powiedzieć że często ktoś inny że rzadko. Ja tak wymieniam nigdy nie miałem problemu z silnikiem więc nadal będę tak często wymieniał. Nie wiem czy bezawaryjność zawdzięczam Shellowi który stosuje w silniku czy częstotliwości zmiany.
radzio

Postautor: paletka » 31 lip 2019, 7:44

[quote="matmik"]Lubematch to narzędzie shella do dobierania odpowiedniego oleju do konkretnego silnika. Swoją drogą dosyć przydatne narzędzie.[/quote]

I gdzie to LubeMatch Shell można znaleźć ?
paletka

Postautor: syrylica » 31 lip 2019, 8:44

[quote="sasetka"]Czym jest to pure plus Shell?[/quote]

To nowa technologia Shell. Oleje bazowe są produkowane nie z ropy a z gazu ziemnego. Świetna opcja, bo taki olej już na pierwszym etapie jest dużo mniej zanieczyszczony.
syrylica

Postautor: jaro » 31 lip 2019, 16:41

to fakt taki proces wytworzenia oleju z gazu ziemnego jak w przypadku Shell jest bardziej ekologiczny niż tradycyjny
jaro

Postautor: ben10 » 01 sie 2019, 7:00

Nie znam się zupełnie na produkcji ale z tego co czytałem to shell kontroluje caly proces od momentu pobrania ropy czy gazu przez cały proces produkcji. To dla mnie ma znaczenie, bo lubie sprawdzone marki.
ben10

Poprzednia

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Co trzeba wiedzieć o samochodach