konserwacja i dbanie o samochód

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

Re: konserwacja i dbanie o samochód

Postautor: Look » 14 lut 2019, 12:16

W przypadku samochodów bardzo ważne jest dbanie o stan techniczny, ponieważ od tego zależy bezpieczeństwo. Ostatnio w moim aucie zepsuł się katalizator, ale na szczęście za fajne pieniądze sprzedałem go na skupie skupujemykatalizatory.pl.
Trening czyni mistrza!
Awatar użytkownika
Look

Postautor: grabik » 28 mar 2019, 18:13

[quote="Sebilla"]A orientujecie się w ASO forda jeśli o opony chodzi jakie mają marki? Szukam Continental.[/quote]

Właśnie wymieniałam w ASO forda opony. Maja na pewno Barum, Dębica, Seiberling, Sava
grabik

Postautor: snorlax » 04 kwie 2019, 7:26

Ważny jest też odpowiedni olej silnikowy, silnik to w końcu serce samochodu. U siebie leję oleje Shell Helix Ultra SN oW-20, mają dobry wpływ na czystość tłoków i zmniejszają przede wszystkim emisje spalin. Silnik na nim bardzo dobrze pracuje.
snorlax

Postautor: Havana » 05 cze 2019, 5:13

[quote="grabik"]
Właśnie wymieniałam w ASO forda opony. Maja na pewno Barum, Dębica, Seiberling, Sava[/quote]

Ostatnio nawet nieźle wychodzi ASO jeśli chodzi o forda jak widzę na rynku. Patrzyłam teraz serwis i akcja serwisowa ze sprawdzeniem płynów włącznie wychodzi 329zł.
Havana

Postautor: Nextdoor » 09 mar 2020, 9:58

Regularnie rób przeglądy auta i wymieniaj opony na zimę. Nie zapomnij też znalezieniu dobrego ubezpieczenia auta, tym bardziej, że możesz je wcześniej wybrać porównując różnych ubezpieczycieli w porównywarce Cuk.
Nextdoor

Postautor: Kamil27 » 28 mar 2020, 10:30

Przede wszystkim trzeba regularnie jeździć na przeglądy do serwisu i zmieniać opony na zimę, a także zadbać o odnowienie polisy OC. Porównywarka Cuk jest właśnie od tego, by wyszukać odpowiednie ubezpieczenie dla kierowcy.
Kamil27

Postautor: gabik » 16 paź 2020, 6:20

Dla mnie od jakiegoś czasu tylko ASO. Jeżdżę z moim fordem zarówno na serwis jak i na wymiany. Niedawno za 99zł zrobiłem pełny przegląd klimatyzacji łącznie ze sprawdzaniem w świetle UV, a teraz jadę na wymiane opon. Nieźle wychodzi w tym sezonie ta ich promocja. Jak coś to wszystko jest na stronie.
gabik

Poprzednia

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Co trzeba wiedzieć o samochodach