Gdzie wymienić olej samochodowy w Szczecinie? - passat b6

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

Gdzie wymienić olej samochodowy w Szczecinie? - passat b6

Postautor: krzysiek » 09 sty 2016, 8:10

Kupiłem wczoraj w końcu auto :) Szukałem chyba z 2 miesiące i tyle złomów przejrzałem, że już myślałem, że nie uda mi się kupić wymarzonego volkswagena passata b6 lub b5. Jednak udało się znaleźć prawdziwą okazję i póki co jestem szczęsliwy tylko od razu chcę zrobić pełen serwis i wszystkie najważniejsze elementy eksploatacyjne powymieniać od ręki. Szukam dobrego mechanika, który wymieni mi od razu olej, filtr oleju, filtr paliwa i powietrza. Nie wiem jeszcze jaki olej ale pewnie jakiś porządny markowy syntetyk 5w 30 motul albo total quartz. Szczecin to duże miasto i sporo tu mechaników, ale chce sobie znaleźc jednego uczciwego i taniego mechanika na stałe, który będzie się opiekował i serwisował mój samochód przez najbliższe lata. Nie chcę tułać się od mechanika i warsztatu to warsztatu więc piszcie jaki nie drogi warsztat samochodowy w Szczecinie polecacie. Nie musza tam być najnisze ceny, ale musza być po prostu solidni i robić wszystko dokładnie i na umówiony czas. Olej w samochodzie to ważna sprawa i chcę mieć pewność, że zawsze mam nalany taki jaki zamówiłem. Mój brat ma volvo v40, sąsiad ma astra g, a szwagier peugeot 508 2.0 hdi z automatyczną skrzynią biegów więc jesli będę zadowolony z usług to na pewno im ten warsztat polecę. Pomóżcie mi znaleźc najlepszy serwis samochodów używanych w Szczecinie :)
krzysiek

Re: Gdzie wymienić olej samochodowy w Szczecinie? - passat b

Postautor: marko76 » 09 sty 2016, 17:42

Na Wernyhory 17 jest Autkogaz i tam naprawdę fajnie serwisują auta. Wjedź tą bramą co kebab i od razu skręć w uliczkę w LEWO. Obok siebie po lewo będą autkogaz i pranie tapicerek samochodowych czystko. Ja ostatnio dałem tam swoje volvo xc90 na statyczną wymianę oleju w automatycznej skrzyni biegów, ale oczywiście inne serwisy też tam od jakiegoś czasu robię, i póki co wszystko jest oki. Mam prawie 1 tys, km od wymiany stytycznej oleju w automacie i przymierzam się już do drugiej wymiany. Za kolejny tysiąc zrobię trzecią i mam nadzieję, że na jakiś czas wystarczy. Wcześniej miałem volvo v70 i serwisowałem u nich kilka lat i zawsze mogłem liczyć na szybką wymianę oleju, filtrów, klocków hamulcowych lub tarcz. Moje volvo miało już spory przebieg więc nawet raz mi amortyzatory i spręzyny wymieniali. Mają dobre ceny na oleje renomowane więc nawet nie muszę przywozić swojego oleju do wymiany.
Sprawdź zresztą informacje o nich na stronie : http://pansamochodzik.szczecin.pl/darmo ... abinowego/
marko76

Postautor: Autkogaz » 09 sty 2016, 17:49

Mogę zaprosić do nas wszystkich właścicieli aut, którym zależy na uczciwym serwisowaniu ich pojazdów. Zawsze robimy to na co się umawiamy i zależy nam na każdym kliencie.

Autkogaz, ul. Wernyhory 17, tel 501 76 73 76 - Zawsze zadzwoń zanim przyjedziesz żeby się umówić.

Specjalizujemy się między innymi w zakładaniu instalacji gazowych jednak mamy odpowiednie zaplecze i doświadczenie do tego żeby właściwie serwisować praktycznie wszystkie modele aut. Jesteśmy tam od ponad 20 lat i w tym czasie serwisowaliśmy tysiące aut i do dzisiaj zdobywamy kolejnych klientów.
Autkogaz

Postautor: emil.wrzosek » 11 sty 2016, 13:03

Korzystaliście z usług km autocentrum przy Cieślka http://www.moto-uslugi.com/warsztat/szczecinek/km-autocentrum ? Mam ich warsztat praktycznie pod domem, ale niestety nic o nich nie wiem. Proszę o jakieś opinie?
emil.wrzosek

Postautor: Damian125 » 03 lut 2016, 8:53

Ja swoje auto serwisuję w Euromasterze - mają sporo punktów, gdzieś przy szczecinie też jest. Wymianią Ci olej bez problemu, szybko i w dobrej cenie.
Damian125

Postautor: kebril » 24 lut 2016, 8:05

A jaką konkretnie markę doradzacie? Oczywiście chodzi o olej. Czy da się poprawić używaniem dobrego oleju rozruch zimą? Czy nie ma na to szans?
U mnie bywa, że kilkanaście minut zimą uruchamiam auto...
kebril

Postautor: robson » 24 lut 2016, 8:08

Ja w swoim peugeot 607 zalewam zawsze total quartz 5w 30 w autkogaz na wernyhory 17 i z tego oleju jestem zadowolony bo nie bierze od wymiany do wymiany nic, a nawet na dużym mrozie jak zapalam to silnik nie tłucze tylko normalnie chodzi.
robson

Postautor: hemits » 25 lut 2016, 8:01

kebril pisze:
> A jaką konkretnie markę doradzacie? Oczywiście chodzi o olej. Czy da się
> poprawić używaniem dobrego oleju rozruch zimą? Czy nie ma na to szans?
> U mnie bywa, że kilkanaście minut zimą uruchamiam auto...

Na Venolu miałem dużo lepiej - przynajmniej przy mojej Vectrze. Powiedzmy, że w tym roku zimą samochód odpalam natychmiast - przy poprzednim oleju już tak różowo nie było. Bywało, że niestety to trwało. Inna spraw to np. hałas generowany przez silnik - również jest lepiej. Ten olej jest w Polsce dystrybuowany przez Adwa - u nich poczytaj na ten temat.
hemits

Postautor: hemits » 26 lut 2016, 7:26

robson pisze:
> Ja w swoim peugeot 607 zalewam zawsze total quartz 5w 30 w autkogaz na
> wernyhory 17 i z tego oleju jestem zadowolony bo nie bierze od wymiany do
> wymiany nic, a nawet na dużym mrozie jak zapalam to silnik nie tłucze tylko
> normalnie chodzi.

W takim razie sprawdź sobie jeszcze VENOL SYNTHESIS ECONOMIC 5W30 - łatwiejszy rozruch zimą, wystarczy nawet na 30 tysięcy kilometrów i ogólnie samochód działa lepiej, nie jest tak głośny. Przetestuj - powinna być widoczna spora różnica.
hemits

Postautor: garets » 29 lut 2016, 8:02

Venol jest normalnie w marketach do kupienia? Po Google widzę, że dystrybutorem jest Adwa, ale oni robią oleje przemysłowe, przynajmniej to wynika z tego, co znalazłem w sieci. Mylę się? Gdzie to zamawialiście? Na aukcjach również widziałem to w przyzwoitych cenach. Szukać stacjonarnie?
garets

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Co trzeba wiedzieć o samochodach