Gdzie wymienić olej samochodowy w Szczecinie? - passat b6

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

Re: Gdzie wymienić olej samochodowy w Szczecinie? - passat b

Postautor: hemits » 01 mar 2016, 8:00

Kupisz zarówno na stacjach, jak i marketach. Adwa jest dystrybutorem, ale na stronie nie masz sklepu, tylko namiary na handlowców. Bezpośrednio to oni zajmują się zapewnianiem oleju w punktach handlowych. Nie widziałem, żeby mieli jakikolwiek sklep online skierowany do detalu - ale mogłem coś przegapić. Jest normalnie dostępny w sklepach, a jakoś wybitnie dużo tego nie kupuję.
hemits

Postautor: homeks » 03 mar 2016, 7:31

Potwierdzam. Venol mieli normalnie w markecie, w podobnej cenie jak na allegro.
Dokładnie ten na 30 tysięcy km - jestem bardzo ciekawy jak to się będzie spisywało, bo nie kojarzę, żebym na jednym oleju jeździł więcej niż 12 tysięcy.
W sumie myślałem, że 20 tysięcy to zbyt dużo...
homeks

Postautor: kuptus » 04 mar 2016, 8:00

W jakich samochodach używaliście tego oleju? To się nadaje do Renault? Nie wiem o co dodatkowo pytać - pierwsza wymiana i akurat w temacie samochodów jestem całkowitym laikiem. Wiem, że są różne typy olejów, ale nie mam pojęcia jaki jest odpowiedni do mojego samochodu - nie widzę informacji w książce. Czy jeśli pójdę do sklepu to mi doradzą jaki powinienem kupić?
kuptus

Postautor: biggboy » 04 mar 2016, 10:04

Korzystał, ktoś może z usług serwisu przy ul. Zielonogórskiej http://www.moto-uslugi.com/warsztat/szczecin/auto-radio-eugeniusz-miskiewicz ? będę wdzieczny za wszelkiego rodzaju opinie i sugestie dotyczące tego serwisu. Ewentualnie proszę o polecenie jakiegoś w miarę niedrogiego warsztatu w okolicach szczecina.
biggboy

Postautor: robson » 05 mar 2016, 13:48

30 tys. ??? no błagam Cię :) ja wiem, że w 607 książka serwisuje wymianę co tyle km, ale przecież wiadomo, że tak zmieniając olej to może do 200 tys. dojeździsz i potem silnik pójdzie na żyletki... te 30 tys. to pic marketingowy, że niby auto nie wymaga takich częstych wizyt w serwisach, a prawda jest taka, że chodzi o to żeby auto zrobiło 200 tys. a potem niech się rozleci na kawałki ... ja tam zawsze będę zmieniał co maks 15 tys. niezależnie od tego jaki to by nie był super olej.
robson

Postautor: homeks » 14 mar 2016, 7:31

robson - nieprawda. Auto działa ok. To jest typ oleju long life, poczytaj opisy i opinie w necie - dosyć jednoznacznie ludzie się wypowiadają. Dla mnie to również było zaskakujące, bo w sumie przez lata człowiek wymieniał co 10 tysięcy, ale logiczne przecież, że z czasem opracowywane są coraz solidniejsze mieszanki. Oleje miałyby przez lata stać w miejscu? Trochę to pozbawione logiki, prawda?
homeks

Postautor: jakub szurek » 26 kwie 2016, 6:26

Nie ocenię jeszcze jak auto będzie się sprawowało po 30k, bo u mnie do tego jeszcze daleko. Na razie jestem na poziomie 8 tysięcy km, nie ma żadnych problemów, ale też dziwne, aby na tym etapie miały się pojawić. Na pewno widać pewne zmiany w tym, jak działa auto - o dziwo zauważalne jest mniejsze zużycie paliwa, robię więcej km na tym samym baku. Stąd bardzo jestem ciekawy jak auto będzie się sprawowało przez cały ten okres - póki co ocena jest pozytywna.
jakub szurek

oleje silnikowe szczecin

Postautor: robson » 07 cze 2016, 22:44

ja tam i tak będe wymieniał maksymalnie co 15 tys i nikt mnie nie przekona że auto dobrze znosi wymiany co 30 tys. .... chcę moim wozem dojeździć chociaż do 350 tys km a nie tylko do 200 ...
robson

Postautor: Kopernos » 28 cze 2017, 23:27

moim zdaniem każdy serwis trzeba robić zgodnie z zaleceniem producenta najlepiej w Euromaster
EUROMASTER – sieć dobrych serwisów (Opony + Lekka Mechanika)
Kopernos

Postautor: mikoda » 18 lis 2017, 9:58

Bez znaczenia gdzie pojedziesz, ale jeśli znajdziesz odpowiednik w olejach Venol, to kup ich syntetyk. Pierwszy raz widzę, żeby zmiana oleju silnikowego przynosiła aż tak dużą zmianę. A tutaj widać ją pod każdym względem, nawet patrząc na czystość silnika. Przynajmniej z mojego punktu widzenia wygląda to bardzo ok.
Poprawa mocy, niższe spalanie, brak ubytków oleju, spokojny rozruch. Zdecydowanie mogę polecić.
mikoda

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Co trzeba wiedzieć o samochodach