Czym doczyścić felgi? - sprzątanie samochodu

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

Czym doczyścić felgi? - sprzątanie samochodu

Postautor: Roboton » 27 mar 2017, 12:37

Jak w temacie, czym czyścicie felgi? Generalnie nie zbiera mi się nigdy na takie solidne czyszczenie ale teraz na wiosnę można trochę przy aucie się pobawić a te felgi niemiłosiernie są wyświnione :D Jakieś sprawdzone domowe sposoby czy bardziej kupne chemia?
Roboton

Re: Czym doczyścić felgi?

Postautor: Rutok » 27 mar 2017, 14:13

e tam wygodniej coś kupić ja z k2 mam roton do felg i efekt krawawiącej felgi spektakularny więc jak piszesz, że felgi w takim stanie to na pewno da radę a cenowo jakoś do dwóch dyszek więc strata żadna w portfelu
Rutok

Re: Czym doczyścić felgi? - sprzątanie samochodu

Postautor: Roboton » 15 maja 2017, 12:54

Dzięki wielkie za podrzucenie tego rotona z k2, kupiłem sobie bo jak cenę zobaczyłem to właśnie doszedłem do wniosku, że nie ma co się zastanawiać, nie siądzie to trudno, ale radę dał jak najbardziej, felgi dobrze wyglądają a wydaje to jest więc starczy mi jeszcze na niejedno czyszczenie
Roboton

Postautor: kleener » 14 lip 2017, 6:42

Warto wypróbować też nowy na rynku produkt z serii Tenzi Detailer: Krwawa Felga (tenzidetailer.com). Efekt krwawienia zaczyna się niemal natychmiast po nałożeniu, choć trzeba odczekać 2-3 minuty na pełne zadziałanie. I ma konsystencję żelu, więc lepiej "trzyma się" felgi. A cenowo też koło dwóch dyszek. ;)
kleener

Postautor: jedrzej1991 » 10 sie 2017, 3:03

a cóż to jest ten efekt krwawienia?
jedrzej1991

Postautor: Astronom » 07 wrz 2017, 23:55

Felgi najczęściej są zabrudzone resztkami olejów w różnym stopniu spalenia no i kurzem z drogi. A to najlepiej czyścić jakimś olejem mineralnym. ewentualnie szczotą i sprężonym powietrzem jak masz jakiś warsztat przyjazny. Rdza to szlifierka i ogień, na koniec konserwacja, a tu to masz do wyboru do koloru

Ostatnio przesunięty w górę 07 wrz 2017, 23:55 przez: Anonymous.
Astronom

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Co trzeba wiedzieć o samochodach