Jaką instalację LPG wybrać - najlepszy gaz do samochodu

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

Jaką instalację LPG wybrać - najlepszy gaz do samochodu

Postautor: Roman Szczecin » 06 maja 2018, 10:14

Witam, widzę że coraz więcej tematów na tym forum porusza zagadnienia związane z samochodowymi instalacjami gazowymi LPG. Piszecie o firmach montujących i serwisujących instalacje LPG w autach, ale nie poruszacie tematu związanego z wyborem konkretnej firmy produkującej tego typu rozwiązania. Myślę, że warto dłużej pochylić się nad tym tematem zwłaszcza, że firm oferujących własne produkty jest coraz więcej. Na uwagę zasługuje także fakt, że w Polsce nie mamy się czego wstydzić, a nasi rodzimi producenci niejednokrotnie mają ciekawsze rozwiązania niż zachodni potentaci w tej branży.

Piszcie tutaj o swoich doświadczeniach z instalacjami LPG i jakie macie zamontowane w swoich autach. Wiem, że w Polsce najpopularniejsze są stag, kme, lpgtech. Ciekawi mnie jak to się wszystko sprawuje i jakie są koszta zarówno montażu gazu w aucie oraz późniejszej eksploatacji. Jest też dużo mitów o brc i fajnie by było poczytać jaka jest prawda o tych instalacjach i czy rzeczywiście warte są tak dużych pieniędzy. Nie chcę w pierwszym temacie pisać od razu i zachwalać swojej instalacji bo zaraz ktoś powie, że to pseudo post reklamowy więc zaczekam aż ktoś inny pochwali się tym co mu się sprawdza lub pożali tym czego żałuje, że założył w swoim aucie.
Roman Szczecin

Re: Jaką instalację LPG wybrać - najlepszy gaz do samochodu

Postautor: Pan Tadek » 06 maja 2018, 10:24

Ja jeżdżę tylko i wyłącznie amerykańskimi autami. Zawsze mam co najmniej 2 i lubię je zmieniać raz na jakiś czas. Sprowadzam auto z USA, wstawiam gaz, troszkę się nim pocieszę i sprzedaje. Mam trochę doświadczenia w instalacjach gazowych LPG jeśli chodzi o amerykańskie auta typu chrysler, dodge, jeep itp. Zawsze wstawiam instalacje LPG firmy LPGTech. To tak jest, że przyjeżdżam na warsztat zostawiam auto na 2 dni i potem jestem tam tylko po to żeby zrobić przegląd. Dla mnie to najlepsze instalacje LPG do aut amerykańskich jakie są dostępne w Polsce. Jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny to biją konkurencję na łeb na szyję. Za brc trzeba zapłacić minimum tysiak więcej, a nie ma żadnej różnicy jeśli chodzi o jakość i komfort eksploatacji. Powiem więcej. Jest różnica później w cenie serwisu i ewentualnych naprawa. LPGTech ma chyba najtańszy i najprostszy serwis pogwarancyjny. Pytałeś o nasze opinie o instalacjach LPG więc jedną już masz :) Polecam LPGTech, a jeśli już ta firma to tylko w Szczecinie w Autkogaz na Wernyhory 17.
Pan Tadek

Postautor: misiek » 06 maja 2018, 10:56

Kupiłem rok temu starą beemkę e46 z gazem. Dałem naprawdę małe pieniądze i miesiąc wszystko było fajnie. Potem coś zaczęło się dziać z instalacją gazową i pojechałem do serwisu. Okazało się, że mam tam bebechy słynnej firmy brc. No fajnie, niby miło usłyszeć, że ma się coś markowego. Tylko jeden mały szczegół!!! Wymiana listwy wtryskowej ponad 1 tys. zł !!! Myślałem, że się wywrócę bo przecież całą nową instalację innego producenta można już mieć nawet za 2200 zł. Pytam czy nie ma jakiś zamienników tańszych żeby wstawić. Okazuje się, że nie bo do brc tylko brc. Jakbym miał stag, kme, lpgtech to by mi wstawili nawet jakieś wtryski za 250 zł i dalej bym jeździł. A tutaj od razu na dzień dobry pierwsza wizyta w serwisie brc i trzeba wyłożyć tysiaczka. Na przyszłość tej firmie dziękuję i polecam tym co nie mają co robić z kasą. Wiecie co zrobiłem? Zbiornik miał jeszcze 5 lat ważności więc poprosiłem o wymianę całej instalacji na LPGTech (wtryski, reduktor, sterownik) i zapłaciłem 1400 zł. Mam teraz wszystko nówkę, a nie załatane za ponad tysiąc i nie ma żadnej różnicy podczas jazdy. Nauczyłem się też żeby nie kupować aut z gazem tylko bez gazu i samemu zlecić wstawienie odpowiedniej instalacji do auta.
misiek

Postautor: olek » 06 maja 2018, 11:09

Ja jeżdżę od roku na KME. Póki co nie mam zastrzeżeń, wszystko ładnie pracuje, nie bywam w serwisie. W zasadzie to nie miałem wyboru bo mam auto z bezpośrednim wtryskiem paliwa i byli chyba jedyni, którzy mieli instalacje LPG do Mazdy Skyactive 2.0 w cenie ok 4 tys. zł. Jest to oczywiście instalacja z dotryskiem paliwa, ale i tak się opłaca bo ja naprawdę sporo robię kilometrów miesięcznie. Wiem, że były jakieś inne bez dotrysku, ale do tego auta trzeba było zapłacić ok 8 tys. więc to już chyba ekonomicznie mało uzasadnione. W każdym razie wrażenia i opinie z jazdy mam pozytywne więc następnym razem jak będę montował gaz do auta to tez chyba od razu poproszę o KME. To moje pierwsze auto z gazem więc cięzko mi się wypowiadać o jakiś innych firmach produkujących instalacje gazowe lpg do samochodów.
olek

Postautor: Jaceq » 06 maja 2018, 11:14

U mnie sprawdza się jak do tej pory LPGTech. Mam Chrysler 300 i jest naprawde ok. Spalanie dosłownie 2 litry więcej niż benzyny, a to auto lubi się naprawdę napić :) Nie ma żadnych usterek, nie ma spadku mocy, jedynie to częstsze tankowanie niż na benzynie. Jedynie chyba reduktor mam KME Gold, a reszta to LPGTech i zbiornik polmocon. W poprzednim aucie miałem Staga i też nie narzekałem. Jak sprzedawałem auto to wszystko ładnie z instalacją LPG działało i z czystym sumieniem się go pozbyłem. Ogólnie lubię jeździć na gazie i jak coś się sprawdza to z tego korzystam. Nie rozumiem osób, które naczytały się cudów o brc na forach i tylko to chcą montować. Ani stag ani lpgtech nie odstają tutaj technologicznie i jakościowo od nich. W dodatku jakiekolwiek naprawy i serwisy w przyszłości są o wiele łatwiejsze i tańsze. Nie trzeba szukać autoryzowanych, drogich gazowników tylko można korzystać z usług każdego innego dobrego warsztatu LPG.
Jaceq

Postautor: Roman Szczecin » 06 maja 2018, 11:24

No to ja chyba nie mam już co za dużo pisać :) dzięki za wasze opinie i komentarze. Ja do tej pory jeździłem na stagu i jest ok. Ale zmieniam auto, szukam audi a6 c5 3 litry ostatni wypust z 2004 roku i chcę oczywiście założyć od razu gaz. Nie pierwszy raz czytam dobre opinie o LPGTech więc rozważę takie rozwiązanie. Wiecie gdzie w Szczecinie jest najlepszy gazownik samochodowy, który zakłada instalacje LPG tech? Chętnie tam podjadę i zapoznam się z ofertą osobiście. Pan Tadek pisał o autkogaz na wernyhory, ale może jest tutaj więcej ich klientów, którzy mogą co nieco o nich napisać? Mam już umówione auto na jutro myślę, że będzie moje więc sprawa dość pilna. Tak naprawdę od staga też nie wiem kto jest najlepszy w Szczecinie :) Czytałem też, ze fajnie sprawdza się to co u jacqa czyli połączenie techa i kme.
Roman Szczecin

Postautor: kamtas » 06 maja 2018, 11:36

Roman, ja 2 auta i to z bezpośrednim wtryskiem gazowałem w autkogaz. Tam mają generalnie to chcesz bo od większości producentów mają homologację. Znają się zarówno na lpgtech, stag, kme i innych. Jak już odbierzesz auto to śmiało jedź tam w ciemno. Moje dwie bryczki bez najmniejszych zarzutów chodzą i to pięknie. Dla mnie to napradę dobry warsztat lpg w szczecinie i oferuje najlepsze instalacje gazowe do samochodów. Jak odbierałem swoje auto to akurat przyjechał do nich jaguar bi turbo diesel na założenie gazu. Jak przyjadę na przegląd instalacji lpg to popytam z ciekawości jak im to wyszło i czy klient jest zadowolony. Nie mam pojęcia jaką firmę będą zakładać do tego diesla jaguara, ale pewnie się dowiem jak ich odwiedzę :) p.s. wcześniej miałem bmw e61 i wstawili mi LPGTech. Byłem bardzo zadowolony więc spokojnie polecam tego producenta.
kamtas

Postautor: dobry » 06 maja 2018, 16:33

Ja preferuję polskie rozwiązania i trzymam się z dala od wynalazków typu landirenzo, zavoli czy nawet brc. Stag, kme, LPGTech to zaawansowane technologie i są co najważniejsze niezawodne. Mam u siebie w mazda 6 tak jak ktoś powyżej czyli reduktor kme, sterownik lphtech i listwę wtryskową techa yeti. Wszystko działa i współgra ze sobą znakomicie. Zapłąciłem za takie coś 2600 zł i nie widzę najmniejszego sensu płacić tysiaka wiecej za brc. Bałbym się także jakiś tanioch typu zavoli za 2200 bo potem kiedyś za parę lat cholera wie kto to będzie serwisował. Polskie instalacje da radę zrobić każdy uczciwy gazownik. To moje drugie auto z instalacją gazową i poprzednie też jeździło na lpgtech i nigdy mnie ta produkcja nie zawiodła. Tanie, dobre i nie zawodne instalacje lpg z Polski to fakt i żadne mity o psujących auta instalacjach tego nie zmienią. Znałem wielu kozaków, którzy darli japy że tylko brc i brc, a jak raz założyli coś tańszego i porządnego czyli lpgtech to nigdy więcej już nawet o brc nie wspominali. Zawsze radze kupić coś mądrze a nie przepłacać i palić głupa, że mamy coś wyjątkowego.
dobry

Postautor: Pan Tadek » 12 maja 2018, 6:22

Instalacje gazowe LPGTech to naprawde klasa sama w sobie. Działa to tak, że warsztat montuje w samochodzie taką instalację, oddaje auto i zapomina o kliencie do momentu przyjazdów na okresowe przeglądy. Tak samo jest z klientem. Warsztat ma z głowy klienta a klient warsztat :) Wiem co piszę bo jestem stałym klientem warsztatu, który montuje Techa i sprawdza mi się takie rozwiązanie w praktycznie każdym aucie jakie do tej pory miałem. Nie chcę już nigdy żadnych włoskich wynalazków. Polacy naprawdę są w tej branży bardzo wysoko zaawansowani technologicznie i produkują instalacje LPG na najwyższym światowym poziomie i to w dodatku w cenach naprawdę rozsądnych.
Pan Tadek

Postautor: Danir » 12 maja 2018, 19:23

misiek pisze:Kupiłem rok temu starą beemkę e46 z.....

Z jednym się zgodzę, kupując auto to tylko bez gazu, montaż zlecić samemu. Natomiast musiałeś źle trafić, jeśli chodzi o zakład. Ja jak zmieniałem wtryski w brc Sq56, bo już się wysłużyły (od nowości 160 tys. km, moim zdaniem dość sporo i tak naprawdę zarobiły na nowe) to gazownik zaproponował mi tańsze rozwiązanie wtryski Alba, które też pasowały. I nie było problemu. A nie chciałem oryginalnych bo nie wiedziałem ile jeszcze pojeżdżę. Cena rynkowa normalnych wtrysków. Przejechane było na nich 50 tys. do momentu sprzedaży auta.
Danir

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Co trzeba wiedzieć o samochodach