konserwacja i dbanie o samochód

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

Re: konserwacja i dbanie o samochód

Postautor: bens » 19 lis 2018, 13:31

Podstawa to regularny serwis i dobre jakościowo części, ja akurat kupuje delfi w jakości oe i nie narzekam chociaż auto licząc rocznikowo jest już pełnoletnie ;)
bens

Postautor: reik » 23 lis 2018, 12:46

Przegląd nie tylko ten rejestracyjny to warto co jakiś czas zrobic, wymienić olej, filtry, teraz w aso forda jest promocja na taki serwis i też auto sprawdzają przy okazji
reik

Postautor: turpat » 26 lis 2018, 15:16

[quote="Sebilla"]A orientujecie się w ASO forda jeśli o opony chodzi jakie mają marki? Szukam Continental.[/quote]
Z tego co widzę na stronie to są Continental są w ofercie, najlepiej zadzwonić i dopytać jakie mają.
turpat

Postautor: Łukasz98 » 26 lis 2018, 16:26

Ja mogę powiedzieć tylko, żeby używać zawsze sprawdzonych kosmetyków i chemii. Jeżeli nie wiemy co kupić to dobrze jest zapytać o radę mechanika. Mój mechanik polecił mi produkty cartech. Kupiłem parę, bo grzebałem przy aucie sam i potrzebowałem kilku specyfików. Dobrze sprawdził mi się środek do czyszczenia i konserwacji felg (niewielka cena, świetna jakość i przyzwoita pojemność, która starcza na kilka użyć). Zmył każdy brud z felg zarówno aluminiowych (mam letnie) i stalowych (zimowych). Jest w stanie poradzić sobie nawet z zapieczonego pyłu z tarcz. Zmywacz do hamulców też jest świetny i to nie tylko do hamulców. Jak wymieniałem części i chciałem je wyczyścić to robiłem to właśnie tym środkiem. A mój mechanik preparatami cartech konserwował mi progi i nadkola, żeby nie rdzewiały i tak już 3 rok jeżdżę i rdzy nie widać (a auto jest już "pełnoletnie").
Łukasz98

Postautor: Sabrick » 01 gru 2018, 13:35

[quote="turpat"][quote="Sebilla"]A orientujecie się w ASO forda jeśli o opony chodzi jakie mają marki? Szukam Continental.[/quote]
Z tego co widzę na stronie to są Continental są w ofercie, najlepiej zadzwonić i dopytać jakie mają.[/quote]

Na pewno mają Birdgestone, Firestone, Continental, Semperit, Uniroyal, Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava, Hankook, Michelin, BF Goodrich, Kleber, Pirelli, Nokian, Barum, Dębica, Seberling.
Sabrick

Postautor: lio9 » 09 gru 2018, 21:52

Zawsze oddaje autko do sprawdzonego serwisu. U mnie akurat Volvos, bo takie mam właśnie autko. Jeszcze nigdy się nie zawiodłam
lio9

Postautor: Paweł » 29 gru 2018, 18:07

Zajrzyj sobie np. na Grunwaldzką w 3m - tam jest swietny serwis samochodowy połączony ze sklepem z oponami. Nazywają się Ring i oferują usługi najwyższej klasy. Ja osobiście bardzo mocno polecam.
Paweł

Postautor: Tifany » 01 sty 2019, 20:25

Kiepskie jest polecanie konkretnego warsztatu kiedy nawet nie wiem jakie to miasto, no proszę Cię. Jak dla mnie liczy się tylko ASO. Jednak nie oddałbym swojego focusa w inne ręce. Kiedys może i ceny były wyższe, ale teraz są takie jak gdzie indziej a jakośc obsługi według mnie nieporównywalna.
Tifany

Postautor: badajesz » 01 sty 2019, 22:17

[quote="Sebilla"]A orientujecie się w ASO forda jeśli o opony chodzi jakie mają marki? Szukam Continental.[/quote]

Na stronie mją wypisane część cen. Jak wejdziesz na stronę to u góry po prawej jest opcja "opony zimowe", ale jak coś to można podjechać i się dowiedzieć.
badajesz

Postautor: kamil bojki » 13 lut 2019, 19:56

Jakbyście szukali profesjonalnego serwisu, który Wam wymieni czy przechowa opony to polecam sabat.lublin.pl/serwis/serwis-opon/ :) Korzystam z ich usług od lat i jestem bardzo zadowolony z tego obsługi. Pełna profeska, widac ,że znają się na rzeczy!
kamil bojki

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Co trzeba wiedzieć o samochodach