Jak często trzeba zmieniać olej w silniku

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

Jak często trzeba zmieniać olej w silniku

Postautor: marian » 04 sty 2013, 12:05

Najczęściej spotykamy się z zaleceniem w warsztatach samochodowych i od producentów aut żeby olej silnikowy syntetyczny zmieniać co 15 tys. km. Jednak zastanawiam się czy można go zmieniać rzadziej jeśli samochód nie bierze oleju i jak używamy jakiś dobrych i markowych olejów silnikowych. Może to tylko takie zalecenie żeby częściej kupować olej albo dmuchanie na zimne w razie gdyby ktoś używał jakiś tańszych olejów o gorszych parametrach? Wiem, że oleje mineralne do starszych silników to trzeba zmieniać częściej i nawet nie robić na nich więcej niż 10 tys. km ale super nowoczesne oleje full syntetyk to chyba mają dłuższą żywotność i dłużej utrzymują swoje parametry?
marian

Wymiana oleju

Postautor: Jola » 04 sty 2013, 14:28

Dobrze że mi przyczepiają karteczkę pod maską, kiedy należy wymienić olej, bo na pewno bym nie pamietała. Niby każą przyjechać za rok ale u mnie zawsze piszą ile trzeba mieć na liczniku, czyli chyba muszę wymieniać co 10 tysięcy kilometrów. Na szczęście mój narzeczony co jakiś czas zagląda pod maskę i zwykle to on załatwia takie sprawy :)
Jola

Wymiana oleju w samochodzie

Postautor: Arek » 10 sty 2013, 9:09

Lepiej trzymać się wytycznych serwisu i koniecznie samemu sprawdzać stan oleju, bo w przeciwnym razie w prosty i szybki sposób można się pozbyć samochodu. Zatarty silnik to dla auta pewna śmierć, bo wymiana silnika jest nieopłacalna.
Arek

Re: Jak często trzeba zmieniać olej w silniku

Postautor: refreshka » 18 mar 2013, 10:56

ja chyba właśnie muszę się wybrac na wymianę, bo nie byłam juz półtorej roku :P
refreshka

Postautor: bezedurka » 20 lip 2013, 13:47

Ja auto mam on kilku miesięcy,nauka jazdy uczyła mnie że olej trzeba zmienić jak się przejedzie 10 000 kilometrów. Nie wiem czy posiadam dobre informacje. Ja przejechałam dopiero około 3 000 tys km. Czyli mogę jeszcze jeździć?
bezedurka

Postautor: bogi77 » 16 lis 2014, 12:07

Olej w silniku powinniśmy wymieniać co najmniej raz do roku lub po przejechaniu odpowiedniej ilości kilometrów. Co do przebiegu kilometrów to powinniśmy się trzymać danych w instrukcji obsługi lub wytycznych serwisu.

www.auto-poradnik.eu
http://www.auto-poradnik.eu/
http://www.remont-mieszkanie-dom.eu/
bogi77

Postautor: Marano » 24 sty 2015, 4:57

Jeśli szukajcie narzędzi przydatnym w waszych garażach to zapraszam do naszego sklepu Marano. Zajmujemy się sprzedażą narzędzi i wszelkich akcesoriów przydatnych w profesjonalnych warsztatach jak i przydomowych garażach.
Marano

Postautor: charlie » 26 kwie 2015, 20:22

Wiem że niektórzy chcąc oszczędzić kasy sami wymieniają olej ja jednak wolę postawić auto w ASO Forda i że tak powiem nie muszę sobie brudzić rąk:) Ostatni raz wymieniałem w marcu, coś na początku i zapłaciłem 279 zeta. Gwarancja najniższej ceny więc taniej to jedynie własnymi rękoma:)
charlie

Postautor: michalina » 26 kwie 2015, 20:45

Czy to jest promocja dla aut na gwarancji? Ja mam Forda Mondeo, ale już ma kilka lat, czy nadal mam szanse skorzystać z tego przeglądu? Na czym polega gwarancja najniższej ceny?
michalina

Postautor: Mucha » 03 cze 2015, 17:15

Ja u siebie w samochodzie olej zmieniam przynajmniej raz w roku. Robię to zazwyczaj przy przeglądzie, równolegle wymieniam przy tym jeszcze filtr oleju i powietrza. Płacę za to 279 złotych w ASO w Fordzie.
Mucha

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Co trzeba wiedzieć o samochodach