Jak często trzeba zmieniać olej w silniku

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

Re: Jak często trzeba zmieniać olej w silniku

Postautor: kurimata » 09 gru 2018, 15:56

A to można shella pod LPG? Nic sie nie stanie?
kurimata

Postautor: italija » 09 gru 2018, 16:06

Nie powinno być problemu przy lpg z tym olejem, jak była instalacja przerabiana z benzynowej.
italija

Postautor: misiek » 10 gru 2018, 21:31

tylko wybierając olej trzeba pamiętać że na pewno jest inny olej dla benzyny diesla i lpg. Shell ma duży wybór olejów. Jest produkowany na bazie gazu jak dobrze pamiętam.
misiek

Postautor: panum » 11 gru 2018, 9:23

więc na spokojnie mozna uzywać, bede szukał konkretnego pod swój silnik. sporo ludzi chwali oleje shella.
panum

Postautor: marcin223 » 12 gru 2018, 19:02

ja zawsze stosowałem olej Shell olej jak dla mnie jest sprawdzony obecnie stosuje Shell Helix Ultra 5W-40 dla silnika z LPG
marcin223

Postautor: Gabudka » 15 gru 2018, 12:47

[quote="marcin223"]ja zawsze stosowałem olej Shell olej jak dla mnie jest sprawdzony obecnie stosuje Shell Helix Ultra 5W-40 dla silnika z LPG[/quote]

Też ten Shell mam zalany.W pełni syntetyczny olej silnikowy 5W40 wyprodukowany w technologii Shell PurePlus – najbardziej zaawansowana formuła Shell do wysokoobciążonych silników.
Gabudka

Postautor: czaso » 15 gru 2018, 15:36

Wymieniam średnio co 2 lata, wszystko zależy od typu auta i tego ile się robi przebiegu, teraz byłem na wymianie w fordzie, od razu wymieniłem filtry i też zrobiłęm przegląd
czaso

Postautor: alek » 18 gru 2018, 17:43

to musisz zapewne mało kilometrów robić bo ja w roku robie z 20 tys km i olej wymieniam dwa razy w roku a w moim fordzie stosuje Shell Helix Ultra 5W-40
alek

Postautor: majkel » 19 gru 2018, 21:22

A olej wymieniany raz na dwa lata to nie traci swoich właściwości??
Ja tam wymieniam co mniej więcej 10 tysięcy km. Od początku tak robię i problemów z silnikiem nigdy nie miałem. Leje Shella Helix.
majkel

Postautor: alek » 28 gru 2018, 17:42

no zalezy niektórzy wymieniają olej co ilość kilometrów a inni co jakis okres czasowy ale w przypadku oleju synetycznego który stosuje Shell Helix Ultra 5W-40 wymieniam co 15 tys km.
alek

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Co trzeba wiedzieć o samochodach