Na co zwracać uwagę w wyborze siłowni?

Sposoby na niezły kaloryfer i nie tylko.

Na co zwracać uwagę w wyborze siłowni?

Postautor: Krystian » 07 sty 2013, 7:43

Zamierzam poprawić trochę swoją kondycję i zacząć chodzić regularnie na siłownię. Byłem już w kilku miejscach, jednak w każdym z nich coś mnie odpychało. Jak nie "lojalki" czyli konieczność podpisania rocznej umowy, to "rewia mody" czyli miejsca, gdzie ludzie chyba bardziej chodzą dla lansu niż żeby poćwiczyć. Najgorzej w całym zestawieniu wypadały wszelkiego rodzaju "sieciówki", natomiast małe siłownie prezentowały się dużo lepiej, bo panowała w nich normalna atmosfera, chociaż jakość sprzętu była o wiele niższa.

A wy z jakich siłowni czy klubów fitness korzystacie? Z sieciówek typu Pure czy z lokalnych mniejszych punktów?
Krystian

Re: Na co zwracać uwagę w wyborze siłowni?

Postautor: Benek » 18 sty 2014, 13:52

Zdecydowanie wolę małe siłownie, które nie należą do żadnej sieci. Tam przynajmniej można poczuć się jak wśród swoich, a nie jak w korporacyjnym molochu, gdzie obowiązują jakieś śmieszne standardy i króluje wszechobecny lans wypacykowanych chłopców z przerostem mięśni nad rozumem i nastroszonych, przepalonych w solarium panienek, którzy zamiast ćwiczyć, stroją głupie miny i robią sobie zdjęcia smartfonami.
Benek

Postautor: Vikka » 25 lip 2014, 15:18

Zajrzyj sobie tutaj http://www.sklep-fitness.pl/ oprócz samego sprzętu na stronie są również kursy i porady, także można zobaczyć co i jak i ocenić kto ma profesjonalne podejście, a kto nie.
Awatar użytkownika
Vikka

Postautor: a0bukis00 » 19 sie 2014, 11:08

Wybierz taką siłownie, która ma wszystko to co potrzeba. Chodzi mi tutaj o wolny sprzęt = hantle, sztangi, ławeczki itp. Maszyny raczej są mało potrzebne (izolują mięśnie).
Szczególnie nowowybudowane siłownie są przez to drogie, że mają własnie dużo takiego "niepotrzebnego" sprzętu.
a0bukis00

Postautor: maciek » 23 sty 2015, 16:02

Nie lubię sieciówek i staram się ich unikać, ale wygrywają one z mniejszymi siłowniami tym, że po treningu mogę np. pójść zrelaksować się w saunie i odświeżyć się w przyzwoitych warunkach. Niestety w małych siłowniach przy większej frekwencji często trzeba czekać w kolejce do prysznica, bo są tylko 2 kabiny. Z samym wyposażeniem też bywa różnie. Sprzęt jest często z odzysku, słabej jakości i nie zawsze działa jak powinien.
maciek

Postautor: bokser » 07 cze 2016, 23:34

ja też na sieciówki mam alergię wydaje mi się czasem że Ci trenerzy sami nie wiedzą jak to powinno wyglądać, ja sobie chodzę na siłownię którą w mają w akademii walki w Warszawie przy okazji zajęć z boksu i bardzo tam ogarnięci są wiedzą faktycznie co i jak

Ostatnio przesunięty w górę 07 cze 2016, 23:34 przez: Anonymous.
bokser