Jak wzmocnić plecy

Sposoby na niezły kaloryfer i nie tylko.

Jak wzmocnić plecy

Postautor: ptyś » 07 sie 2013, 16:19

Mam problem od dłużeszgo czasu z kręgosłupem. Przy częstym podnoszeniu, dźwiganiu czegokolwiek o wadze większej niż 10 kg dłużej niż godzinę doskwiera mi mocny ból pleców. Wiem, że nie da się tego zaleczyć, ale może jakieś odpowiednie ćwiczenia na rozwinięcie mięśni pleców, grzbietu by pomogły. Znacie jakieś odpowiednie na wzmocni8enie kręgosłupa?
ptyś

Re: Jak wzmocnić plecy

Postautor: Elmer » 26 wrz 2013, 11:40

Przede wszystkim różnego rodzaju przeprosty, może udaj się z tym do specjalisty, bo możesz mieć przesunięcie dysku
Awatar użytkownika
Elmer

Postautor: maciek31 » 11 lis 2013, 17:41

Jeżeli z kręgosłupem wszystko OK, to polecam "martwy ciąg", ale nie przesadzaj z ciężarem. Pamiętaj, najważniejsza jest technika, a nie to, ile nałożysz na gryf ;)
maciek31

Postautor: Mariusz00 » 19 sty 2014, 15:14

Martwy ciąg jest najlepszy.
Mariusz00

Postautor: totrunia » 23 lis 2015, 17:34

Warto poszukac odpowiedniej pomocy u specjalistów :) Na wzmocnienie mięśni są odpowiednie ćwiczenia, jednak ból pleców podczas podnoszenia może być spowodowany czymś zupełnie innym... Dlatego sama ostatnio korzystałam ze specjalistycznej pomocy http://www.drenazlimfatyczny.waw.pl/ :)
totrunia

Postautor: pawel123us » 20 sty 2016, 14:03

Polecam basen 1-2 w tygodniu - też mam dość wrażliwy kręgosłup ale już po miesiącu poczułem się lepiej :)
Awatar użytkownika
pawel123us

Postautor: Darias » 30 mar 2016, 13:01

Ja do wzmocnienia mięśni pleców używam piłki rehabilitacyjnej, takiej http://www.sklepmedyczny24.eu/p/pilka-rehabilitacyjna-65cm-z-abs-i-pompka Świetnie uelastycznia i wzmacnia ciało, w związku z tym niweluje bóle kręgosłupa. Moja piłka pochodzi ze sklepu medycznego, bo to bezpieczne źródło a trzeba z tym uważać. Jest dużo podróbek, tanich piłek, które pozbawione są atestów i można na nich sobie zrobić krzywdę.
Darias

Postautor: chuck76 » 10 kwie 2016, 20:30

Na mięśnie pleców jest naprawdę sporo ćwiczeń które można bez problemu znaleźć w internecie, ale jak już wyżej wspomnieli to "martwy ciąg" jest chyba takim podstawowym.
chuck76

Postautor: Marcela Nowotna » 16 cze 2016, 13:51

W takim razie ja zdecydowanie polecam poradnik Care Solutions. Ludzie znają się na rzeczy, bo oprócz tego, że współpracują z wrocławskimi firmami i zajmują się tam pracownikami pod kątem zdrowotnym (masaże, ćwiczenia, warsztaty), to nie zatrzymują wiedzy dla siebie. Praktyczne porady zamieszczają na swoim blogu http://physioprofit.pl/7-wrogow-glownych/. Tutaj macie napisane co można zrobić, żeby wzmocnić swój kręgosłup, a tak naprawdę czego nie robić, żeby o niego zadbać. Zdecydowanie odpada noszenie bagażu/zakupów na jednym ramieniu i brak aktywności fizycznej, a jak się leży na plecach warto zawsze zgiąć nogi w kolanach, żeby choć trochę odciążyć kręgosłup.
Marcela Nowotna

Postautor: nero » 15 sie 2016, 14:41

a zastanawiałaś się że może to być problem stawów, mazi między kręgami? Może warto je uzupełnić? Mój dziadek miał takie bóle i właśnie to było problemem. Uzupełniał je suplementem arthroblock forte, po 3 miesiącach ból mi minął całkowicie.
nero

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Jak ćwiczyć duże mięśnie