Jak zacząć bieganie - przygotowania

Sposoby na niezły kaloryfer i nie tylko.

Re: Jak zacząć bieganie - przygotowania

Postautor: Bartek Bang » 05 sie 2015, 8:09

A ja od siebie mogę polecić buty do biegania Nike free trainery mam je właśnie z oryginalnebuty.pl i nie narzekam szczerze mówiąc. Według mnie to najlepszy model dla faceta. Wygląda standardowo a są wygodne. Nie tylko w nich biegam, ale chodzę też na silke i jeszcze sie nie rozwaliły. Także nie chcąc robić reklamy tym oryginalnym butom, powiem ze spokojnie można tam zamawiać :). Pozdrawiam
Bartek Bang

Postautor: czarownica_sometimes » 11 wrz 2015, 17:04

Hej, ja tez sie podziele moimi doswiadczeniami z bieganiem :). Przede wszystkim biegam juz od ponad 10 lat regularnie. Wczesniej moje bieganie polegalo na hasaniu gdziekolwiek i w czymkolwiek. Od jakiegos czasu zwracam uwage na detale. Mianowicie wprowadzilam diete. Mam na mysli ograniczenie tluszczow zwierzecych, slodyczy i picie cieplej wody z cytryna. Po drugie mierze dystanse: w tygodniu mam do przebiegniecia 20 km (4x 5 km). Czasem z facetem wybiegam sobie na interwałki. Po trzecie sprzet. Naprawde jest roznica pomiedzy "miec", a "nie miec" dobrego sprzetu. Zwlaszcza buty. Koszulka termoaktywna badz stanik do biegania mam z Decathlonu - wiadomo maja bardzo konkurencyjne ceny. Leginsy 3/4 z F4 - cena jest juz wyzsza, ale jakosc ekstra, wczesniejsze zwykle mi sie przecieraly. A butki mam Nike dual fusion czy cos takiego zakupione wlasnie na wspomnianej wczesniej stronce oryginalnebuty.pl (z tego co pamietam bardzo szybko doszly ;). Nike dla mnie najlepsza firma obuwia do biegania od lat je kupuje, ale opinie sa podzielone, bo np. moj facet woli Asicsy ;). Pozdrawiam gorąco
czarownica_sometimes

Postautor: Lewiksa » 10 lut 2016, 13:52

Plany treningowe udostępniane są na różnych stronach. Najlepiej te dla początkującego, czyli zaczynające się od 1 min marszu i 1 minuty biegu. Skuteczne bo próbowałem
Lewiksa

Postautor: Gerwazy » 25 lut 2016, 18:07

ja to bym nie korzystał z tych wszystkich planów dostępnych na necie, kto wie kto to pisał? może to być osoba, która się w ogóle na tym nie zna przecież. Jak ktoś chce zacząć biegać, ale poważnie, to powinien udać się do trenera na siłce no i tam się wszystkiego dowiedzieć co i jak. Szukanie po necie takich spraw może nie skończyć się zbyt dobrze.
Gerwazy

Postautor: rafcio » 09 maja 2016, 12:38

Mi zawsze tłumaczono, zeby biegac na początku nie dłuzej niż 10 min, stopniowo trzeba zwiększać km, ale żeby biegać dobrze trzeba wykonywac szereg czynności. Czy biegając bierzecie jakie odzywki? 5fit energy+power myślicie, że doda kopa w ciągu dnia? ogólnie jakies takie odżywki, które dodadzą siły, myślicie, ze to dobre rozwiązanie?
rafcio

Postautor: hodor90 » 14 wrz 2016, 10:14

Byleby nie zacząc biegać w trampkach albo coś bo potem stawy padną i nie bedzie zadnej radosci z biegania :( ja swoje pierwsze buty kupiłem na http://www.bikershop.pl/ i juz mi kupe czasu sluzą, bardzo dobre są.
hodor90

Postautor: Markko » 26 wrz 2016, 18:35

no tak to fakt, w starym dresie i koszulce można biegać i nie trzeba wyglądać jak zawodowiec ale buty muszą być dobre bo jak na początku złapiesz kontuzje to za wiele dobrego z tego nie wyniknie, ja akurat w butach asics biegam i wydają mi się najlepsze z resztą jak się opinie na bardziej sportowych stronach poczyta to wiele osób na nich polega, kupowałem w http://eleven-store.pl/ i jak dla mnie najlepszy sklep z butami w sieci
Markko

Postautor: Olga » 16 paź 2016, 22:36

Ubrania do ćwiczeń kupuje zawsze na tej stronie [url=http://google.pl/]https://extremehobby.eu/pl/[/url] Mają bardzo duży wybór fajnych jakościowo ubrań
Olga

Postautor: Novy » 23 lis 2016, 19:44

magentagirl pisze:Ta moja biodrówka kosztowała 180zł, ale ona jest z cordury, więc saszetka dla bardziej wymagających. Biegam dużo po górach, więc zależało mi na wytrzymałości.

A widzieliście coś takiego do biegania www.militaria.pl/level_terrain_llc/pas_do_biegania_flipbelt_carbon_fb0114-car_p27565.xml ? Bardzo praktyczna sprawa! Może być super prezent na święta dla kogoś kto lubi biegać :D
hodor90 pisze:Byleby nie zacząc biegać w trampkach albo coś bo potem stawy padną i nie bedzie zadnej radosci z biegania

To raz, a dwa wypada mieć też bluzkę termoaktywną ponieważ komfort ćwiczeń w takiej odzieży znacznie wzrasta, a to też bardzo ważne. Teraz do biegania przy mrozach dobrze jest mieć też rękawiczki termoaktywne i jakąś porządną czapkę!
Olga pisze:Ubrania do ćwiczeń kupuje zawsze na tej stronie

Ja swoje ubrania do ćwiczeń mam od surge polonia, bo mają bielizne termoaktywną z naprawdę ciekawymi wzorami
Novy

Postautor: misiek » 25 gru 2016, 23:23

Fajnie jest jak juz biegacie albo planujecie zaczac biegac skorzystac z porad i treningow z wykwalifikowanymi trenerami. Sam sie skusilem na cos takiego (http://ksstaszewscy.pl/indywidualne-plany-treningowe/) i widze jak szybko forma rosnie, a przyznam sie, ze wczesniej bywalo z tym roznie. No i motywacja jest o wiele wieksza :)
misiek

PoprzedniaNastępna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Jak ćwiczyć duże mięśnie