Tani leasing samochodowy - najlepiej u dealera czy w banku

Jak szybko kupić samochód na raty.
Linki sponsorowane

Tani leasing samochodowy - najlepiej u dealera czy w banku

Postautor: Jopek » 20 lut 2018, 9:13

Ma ktoś z Was auto na leasing i może mi coś polecić? Gdzie najlepiej skorzystać z leasingu w banku, u dealera, czy może w jakiejś innej jeszcze firmie. Jest ich chyba od groma teraz.
Jopek

Re: Tani leasing samochodowy. Najlepiej u dealera czy bank

Postautor: AGP » 20 lut 2018, 9:15

Porównaj kilka, bo to Trudno tak na sucho określić. to jest jak z kredytem, każdy przypadek jest indywidualny, tak samo jak każda oferta. Poza tym leasing to dość złożona sprawa jest wiele czynników, które wpływają na jego koszt. Poza ratą także opłaty itp.
AGP

Re: Tani leasing samochodowy - najlepiej u dealera czy bank

Postautor: Prezik » 20 lut 2018, 9:55

Poczytaj sobie najpierw trochę o leasingu
http://www.eit-centrum.waw.pl/najtanszy-leasing-gdzie/
Najtańszy leasing nie będzie raczej najlepszym. Wszystko co najtańsze jest zwykle gorszej jakości.
Przy leasingu nie tylko liczy się wysokość rat. Ważne są jeszcze opłaty, pełne ubezpieczenie, które jest obowiązkowe - jak weźmiesz sobie jakieś swoje, a nie to z banku, to Ci doliczą opłatę. Opłat jest cała masa, począwszy od rejestracji na spóźnieniach skończywszy. Dalej ważne jest kiedy dostajesz fakturę, bo niektóre banki to przysyłają na ostatnią chwilę albo i później.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2018, 9:58 przez Prezik, łącznie zmieniany 1 raz
Prezik

Postautor: Jopek » 20 lut 2018, 9:57

Czyli jak ja sobie sam wybiorę ubezpieczyciela ze swoją ofertą, to mi dowalą opłatę za to, że nie biorę ich ubezpieczyciela, za którego dostają pewnie swoją działkę. Ciekawe czy to jest zgodne z prawem?
Jopek

Postautor: Prezik » 20 lut 2018, 10:02

Jopek pisze:Ciekawe czy to jest zgodne z prawem?

To jest zgodne z prawem, chociażby dlatego, że leasing jest w zasadzie chyba tylko zwykłą umową cywilnoprawną i strony (firmy) układają swoje umowy jak chcą, chociaż oczywiście muszą przestrzegać prawa. Co więcej, każda firma leasingowa ma taki zapis.

Edycja: Przy czym żadna umowa ani regulamin nie stoi ponad prawem. Są też klauzule niedozwolone, czyli tak zwane abuzywne, ale w tym przypadku nie jest to z tego co wiem nigdzie zabronione i jest zgodne z prawem. Aczkolwiek nie jestem prawnikiem, więc potraktuj moją wypowiedź jedynie jako wskazówkę.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2018, 10:06 przez Prezik, łącznie zmieniany 2 razy
Prezik

Re: Tani leasing samochodowy - najlepiej u dealera czy w ban

Postautor: halomario » 20 lut 2018, 10:05

Banki to w ogóle układają umowy jak chcą. Przy czym to nie jest tak, że sobie mogą je układać jak chcą. Przede wszystkim jest to regulowane przepisami prawa i są tak zwane klauzule abuzywne, czyli zabronione, których nie można stosować w umowach i regulaminach. Aczkolwiek nie odnoszę tego do przypadku z pytania, tylko ogólnie mówię.

Edycja: @Prezik ubiegłeś mnie edytując wypowiedź
halomario

Postautor: Prezik » 20 lut 2018, 10:10

halomario pisze: tak zwane klauzule abuzywne, czyli zabronione

No tak przypomniało mi się o tym dlatego dopisałem. Tylko nikt poza prawnikami nie rozpoznaje tych klauzul.

Zawsze wyjdą jakieś opłaty niespodziewane, o których agent zapomniał nam powiedzieć, a sami nie zwróciliśmy uwagi studiując TOiP. One są strasznie rozbudowane w przypadku leasingu.

Z leasingiem jest trochę tak jak z kredytem, też warto pochodzić i porównać ponegocjować.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2018, 11:09 przez Prezik, łącznie zmieniany 1 raz
Prezik

Postautor: halomario » 20 lut 2018, 11:05

Ja od siebie mogę polecić PKO, mi dali najkorzystniejsze warunki, drugi w kolejności był Getin, w Idea nie próbowałem. Masterlease najdroższą ofertę mi dał. Często też polecany jest EFL, Europejski Fundusz Leasingowy z banku Credit Agricole, ale chyba nie jest najtańszy.

Idea Getin i PKO są moim zdaniem najtańsze, ale to zawsze jest indywidualna kwestia konkretnego przypadku i danej oferty. O Getinie czytałem z kolei, że na ubezpieczeniu robią w balon przy przedłużaniu na drugi rok. W pierwszym roku jest tanio, a w drugim jest o wiele więcej. Można szukać samemu, ale za inne ubezpieczenie niż te od banku jest znowu opłata i to niemała. Przy czym to się zdarza w każdym leasingu, że po 2 lub 3 roku ubezpieczenie drastycznie drożeje.
halomario

Postautor: Prezik » 20 lut 2018, 11:09

Zwykle opłata za własne ubezpieczenie wynosi od 300-500 zł netto. Czasem się rozbija na więcej niż jedną opłate, ale jak jest duża różnica w ofercie od ubezpieczyciela związanego z bankiem, a z tą którą sobie sami znajdziemy to i tak warto.

W zasadzie to firma ubezpieczeniowa bierze, ale oni są pewnie ugadani z bankiem i coś im odpalają. Dlatego najpierw są względnie tanie, a potem drożeją w kolejnym roku, ale nie wszędzie tak jest.

Teraz ogólnie ubezpieczenia komunikacyjne zdrożały. Niby to efekt rynku, ale pewnie się ugadały wszystkie firmy że podnoszą i taka prawda.
Prezik

Postautor: Gość » 22 lut 2018, 10:42

Można sobie sprawdzić na kalkulatorze cuk które ubezpieczenie jest najtańsze.
Gość

Następna