Re: najlepsze kredyty hipoteczne :-)

Wszystko o kredytach na mieszkanie lub dom.
Linki sponsorowane

Postautor: Luzek » 28 sie 2014, 12:14

Nie chcę być niemiły ale brzmi to trochę jak przekaz marketingowy. Poza tym nie zaprzeczy Pan że każdy doradca pobiera prowizję od prowadzonej sprawy, do tego prowizję pobiera też sam dostawca takich usług. W porównywarkach tego nie, ponieważ jak już to prowizja jest pobierana to tylko od banku dla porównywarki za dostarczenie leadu sprzedażowego. W dodatku porównywarka bywa często bardziej obiektywna ponieważ ma większą palętę ofert z których pobiera prowizje.
A co do doradztwa to nie wiem jak w Open Finanse ale znajomi załatwiali ostatnio kredyt na budowę domu (3 mln zł razem z działką), doradca klienta (a raczej sprzedawca) zwodził ich pół roku, po czym przygotował ofertę gorszą niż ta którą otrzymali w banku przychodząc z ulicy...
Luzek

Postautor: Aretha » 31 sie 2014, 20:20

Automatowi nie zadasz podstawowych pytań, człowiekowi i owszem. Automat policzy algorytm, ale nie dostosuje się elastycznie do Twoich indywidualnych potrzeb. Jestem jednak za kontaktem z człowiekiem.
Aretha

Postautor: Roberto1 » 02 wrz 2014, 11:41

No nie zadam ale będę mieć ogólny pogląd. A jak widać z postu wyżej doradca nie zawsze wybierze najlepszą opcję dla klienta. Ja skorzystałem ostatnio przy wyborze lokaty w rankomatu i nie mam zastrzeżeń - oczywiście porównałem oferty a potem je sprawdziłem.
Roberto1

Postautor: pewny_doradca » 06 wrz 2014, 9:18

Witam,

Zapraszam jednak do skorzystania z profesjonalnego doradcy. Nie reprezentujemy firmy OF.
Zapewniamy porównanie kredytów, omówienie oraz negocjowanie warunków.
Zainteresowanych proszę o kontakt: 798 797 106
pewny_doradca

Postautor: jakub_ » 10 wrz 2014, 9:07

Dlatego wydaje mi się, że nawet jeśli ktoś decyduje się na doradce finansowego to nie z konkretnego banku, a warto wybrać kogoś niezależnego. W ten sposób zbierze oferty ze wszystkich banków i wspólnie z klientem wybierze najlepszą ofertę. A porównywarka to jednak suche fakty. Wydaje mi się, że warto chociaż sprawdzić, spotkanie nic nie kosztuje, a można wiele zyskać. Ja się ostatnio natknąłem na firmę biznes po ludzku, słyszał ktoś coś może o nich?
jakub_

Postautor: Finance Solutions » 22 paź 2014, 11:16

Porównywarki internetowe przedstawiają tylko standardowe oferty wszystkich banków, natomiast niezależni doradcy finansowi działają na zasadzie współpracy z bankami, w związku z tym mają większą możliwość negocjacji warunków cenowych niż klient udający się samodzielne do banku. Poza tym doradcy finansowi stają się wsparciem dla potencjalnych klientów, walczą w ich imieniu, niezależnie doradzając i analizując wszelkie warunki. Na obecną chwilę istnieje możliwość negocjacji marży na poziomie 1,2 - 1,59%, oraz 0% prowizji bankowej.

Zapraszam do kontaktu osoby zainteresowane kredytem hipotecznym na indywidualnie wynegocjowanych warunkach z bankiem.
Nr kontaktowy 728-992-278.
Finance Solutions

Postautor: Marcin » 23 paź 2014, 9:06

"Doradca" finansowy ma prowizje w różnej wysokości z różnych banków, a nawet z tego samego. Dlatego podchodźcie ostrożnie do ich wyborów. Gdyż różnice w ich wynagrodzeniach mogą się wahać od 1000 zł do 12000 zł (dla firmy doradczej brutto, nie dla doradcy bezpośrednio). Myślicie, że któraś firma doradcza wybierze wam ten kredyt gdzie prowizja to 1000, czy ten gdzie prowizja to 12 000zł ?
Ich wiedza może być duża(nie zawsze), jest też dużo lepsza obsługa i pomoc niż w banku (wypełnią za was papiery, przyjadą do domu, są dostępni w godzinach innych niż 9-17), ale na najlepszą ofertę nie liczcie.
Co do porównywarek w necie to nie "znają" one pełnej oferty, gdyż banki nie podają im pełnej oferty, tak samo jak klientowi co zadzwoni do banku na infolinie. Ofertę dostaniecie dopiero w bezpośredniej rozmowie z obsługą kredytową w banku, niemożliwe jest więc porównanie dużej liczby banków. Zresztą banki każdej osobie dają inną ofertę, w zależności od wkładu własnego, dochodu, zawodu i 30 innych kryteriów.
Kompetentny "doradca" finansowy jest w stanie z góry przewidzieć ile jaki bank wam poda, więc jest przydatny, ale dla kilku tysięcy złotych większej prowizji zawsze was sprzeda, w ostatecznym rozrachunku to jest to tylko akwizytor banków.
Marcin

Postautor: Marcin » 18 lis 2014, 21:11

Jeszcze kilka spraw:
- pamiętaj że marża i prowizja to nie są jedyne opłaty, dochodzi 15 ubezpieczeń, opłat dodatkowych i wymagań dodatkowych ("cross-selling"). Porównanie tego jest praktycznie niemożliwe. Ja próbowałem, w końcu wykreśliłem cross-seling, a potem poszedłem do "niezależnego" "doradcy" z polecenia.
- uważaj na opłaty dodatkowe
- uważaj na wszelkie zobowiązania cross-sellingu - najlepiej nie bierz tego w ogóle.
- pamiętaj że dzisiaj WIBOR 3m wynosi 2% jutro może wynosić 6,8% (poziom z 2006r.) - zastanów się ile wyniesie Twoja rata kiedy Wibor będzie 6,8%.
- zawsze negocjuj, jak bank da Ci ofertę, przygotuj do nich pismo i napisz w nim, że inny bank dał CI lepsza ofertę (pamiętaj że oni wiedzą, że składałeś w innym banku wniosek, ale nie wiedzą co CI inny bank zaproponował) - negocjując nic nie tracisz, poza kilkoma dniami, ale bank to już ma uwzglednione.
- zawsze składaj do 3 banków (nigdy więcej)
- nie ufaj "doradcy "
Marcin

Postautor: tomkill411 » 04 gru 2014, 13:18

Nie wiem którzy doradcy mają takie różnice w dochodzie u mnie jest to raczej sprawa kosmetyczna.
Dlatego nie proponuje klientom gorszego banku byleby zarobić kilka stówek więcej.
Prędzej czy później każdy klient może mnie sprawdzić samemu idąc do banku.
Ja np. pracuję na poleceniach więc gdybym wciskał klientom słabe banki to by po prostu mnie nie polecali.
Jakby ktoś potrzebował mojej pomocy przy znalezieniu najlepszego kredytu hipotecznego to proszę o maila z małym opisem tematu.
Zawsze mówię na spotkaniu które produkty są obowiązkowe z czego można zrezygnować i co można po drodze wynegocjować.
Co do porównywarek to się zgodzę z Marcinem za dużo jest składowych w kredycie hipotecznym żeby taka porównywarka mogła wybrać jeden z 20 banków dostępnych na rynku.
doradca.hipoteki@gmail.com
tomkill411

Postautor: agnieszka234 » 11 gru 2014, 11:22

Ja polecam Royal Finance- mała firma, ale podeszli do mnie indywidualnie. Znajoma która mi poleciła ich usługi mówiła dokładnie to samo. Nie zależy im na najlepszej prowizji jak to zazwyczaj bywa w większym firmach ale na zadowoleniu klienta.
agnieszka234

PoprzedniaNastępna