Co wpływa na oprocentowanie lokaty

Bankowe lokaty i konta.
Linki sponsorowane

Co wpływa na oprocentowanie lokaty

Postautor: jerzy » 17 sty 2013, 6:29

Zastanawiam się co wpływa(jakie czynniki)poziom zysków z lokat. Podejrzewa, że jest to taka sama kwestia jak z kosztami kredytów-jest przecież wiele ukrytych pozycji kosztowych które składają się na końcowe RRSO.
jerzy

Jak inflacja wypływa na lokatę

Postautor: lokatka » 17 sty 2013, 6:30

Do jednego z takich ukrytych czynników należy inflacja. Dziwi mnie to, że w bank nikt klientowi nie wyjaśnia co oznacza realny zysk z lokaty. Tylko zachęca się klientów wysokimi promocyjnymi(nominalnymi) stawkami oprocentowania. Od nominalnego zysku wypracowanego na lokacie należy odjąć 19 procentowy podatek od zysków kapitałowych oraz wspomnianą inflację, która zmniejsza siłę nabywczą pieniądza.
lokatka

Re: Co wpływa na oprocentowanie lokaty

Postautor: haczyk » 18 sty 2014, 13:54

Fakt, sporo osób nie ma świadomości, że od zysku trzeba jeszcze odjąć podatek. Też ostatnio zastanawiałam się nad lokatą, szukając informacji w sieci, właściwie wpadłam na to info przypadkowo.
Co do wpływu innych czynników, oprócz samego oprocentowania dochodzi jeszcze czas na jaki inwestujesz swoje pieniądze i częstość kapitalizacji. Polecam też poszukać informacji na temat tego jakie są rodzaje lokat (ja korzystałam głównie z serwisu edukacyjnego czas na finanse). Przed podjęciem decyzji warto mieć sporą wiedzę w temacie, bo oferty banków bardzo się różnią, a nie warto tracić na tym, że czegoś się nie doczytało, czy dowiedziało.
Awatar użytkownika
haczyk

Postautor: Mariusz00 » 05 maja 2014, 2:49

przede wszystkim stopy procentowe.
Mariusz00

Postautor: ulicafinansowa.pl » 07 lip 2015, 20:54

lokaty mają raczej mało ukrytych kosztów.
ulicafinansowa.pl - porónywarka finansowa
Awatar użytkownika
ulicafinansowa.pl

Postautor: łosiek » 19 paź 2015, 13:04

Na oprocentowanie lokaty wpływają średnie stopy procentowe NBP, jeżeli one spadają to oprocentowania rachunków oszczędnościowych i lokat również, co dało się ostatnio zauważyć. Ale można trafić na ciekawe oferty, np. Idea Bank ma teraz lokatę 3-miesięczną na 4% w skali roku :) http://www.ideabank.pl/klienci-indywidualni-lokata-happy

Ostatnio przesunięty w górę 19 paź 2015, 13:04 przez: Anonymous.
łosiek

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Gdzie założyć konto lub lokatę