Alternatywa dla lokaty

Bankowe lokaty i konta.
Linki sponsorowane

Alternatywa dla lokaty

Postautor: alibaba » 20 cze 2016, 12:05

Przeglądałem dostępne oferty lokat i jakoś nie widzę nic dla siebie. Według mnie to wszystko jest tragicznie słabo opłacalne, procent zbyt mały. Chciałbym coś zrobić z pewną sumą moich oszczędności i może je w jakiś sposób zainwestować, tylko za bardzo nie mam na to pomysłu. Co wybrać? Giełdę? Złoto? Może pożyczki społecznościowe (słyszałem, że to podobno jest opłacalne)? Macie jakieś ciekawe rozwiązania do polecenia?
alibaba

Re: Alternatywa dla lokaty

Postautor: matrix » 23 cze 2016, 8:57

Powiem to tak: giełda wymaga pewnej wiedzy, bez której nawet nie powinno się w nią pchać. Złoto - co do tego ciężko mi coś powiedzieć, bo nie miałem z tym styczności, ale jakoś tak z zamierzchłymi czasami się kojarzy. Obligacje i inne tego typu - to uważam też za słabe rozwiązanie. Z kolei pożyczki społecznościowe są według mnie ciekawym rozwiązaniem, niewymagającym wielkiej wiedzy z zakresu finansów, a przede wszystkim - to się po prostu opłaca. Dla mnie zysk rzędu średnio 15-20% w skali roku jest już mocno zadowalający. Mogę Ci szczególnie w tym celu polecić CapitalClub, myślę że powinno Cię to zainteresować.
matrix

Postautor: alibaba » 27 cze 2016, 12:57

No dobrze, mówisz że pożyczki społecznościowe. W takim razie powiedz mi jak to dokładnie wygląda, jak to się robi i jakie jest ryzyko, bo w każdej inwestycji się niestety ono czai. Będę wdzięczny za wszelkie rady. Pozdrawiam.
alibaba

Postautor: matrix » 29 cze 2016, 10:50

Mogę Ci opisać sytuację jedynie z CapitalClub, bo z social lendingiem miałem do czynienia dotychczas tylko tam, dlatego nie chcę generalizować i utwierdzać Cię w przekonaniu, że tak jest wszędzie, ale na podobnych zasadach jest to oparte. W każdym razie wygląda to tak: social lending, czyli pożyczki społecznościowe oparte są na wzajemnej pomocy między dwiema stronami. Pożyczkobiorca otrzymuje potrzebne środki finansowe, inwestor zarabia na procencie. Pożyczkobiorca zbiera określoną kwotę, a inwestorów zwykle jest kilku lub kilkunastu. Każdy oferuje pewną sumę od siebie i tym sposobem w końcu nadchodzi moment, w którym uzbierane zostają potrzebne środki. Wtedy pożyczkobiorca podpisuje umowy z każdym z inwestorów oraz np. weksel (bardzo popularna forma zabezpieczenia, ale zdarzają się także hipoteki, zwłaszcza przy pożyczkach na większa kwotę). Kiedy umowa zostaje zawarta pozostaje już tylko spłacenie zadłużenia z należnym i ustalonym wcześniej procentem. Tak to wygląda najprościej mówiąc. Skoro interesuje Cię inwestycja to po prostu wybierasz pożyczkobiorcę, który najbardziej Ci odpowiada i oferujesz mu tyle i chcesz. Nie dość, że on Ci oddaje pożyczoną kasę to jeszcze na tym zarabiasz. Nie robisz praktycznie nic, a zysk sam powstaje. A co do ryzyka - ono jest zawsze, jak sam zauważyłeś, ale będąc czujnym i rozsądnym można je skutecznie wyeliminować :)
matrix

Postautor: Tabaluga » 29 cze 2016, 14:07

Jak dla mnie najlepszą alternatywą dla lokaty jest konto oszczędnościowe. Właśnie takiego poszukuję, czy ktoś ma jakieś doświadczenie z takimi kontami?
Awatar użytkownika
Tabaluga

Postautor: Martines013 » 13 sie 2016, 15:06

Nie wiem, gdzie jest najlepsza lokata, ale mogę Ci zdradzić, że nic konkretnego na niej nie zarobisz... Za to mogę Ci polecić alternatywę, czyli fundusze inwestycyjne. Jeśli jesteś osobą, która lubi odkrywać nowe rzeczy, to podrzucam link do szybkiej ankiety (www.ankieta.targeto.pl) z dostępem free do serwisu Targeto.pl, który został stworzony, aby pomagać inwestorom w efektywnym zarządzaniu posiadanymi pieniędzmi.
Martines013

Postautor: Darekkk » 01 paź 2016, 3:17

Fajną alternatywą dla lokaty jest wymarzone konto lokacyjne w banku Raiffeisen, gdzie jednocześnie masz stały dostęp do środków i są one oprocentowane na całkiem fajny procent. Warto zrobić rozeznanie, może akurat to Ci przypasuje :)
Darekkk

Postautor: tolka » 07 paź 2016, 4:24

a może inwestycja w nieruchomosc zamiast zamrazania hajsu na lokacie? jak leci pod wynajem to cały czas na siebie zarabia, warto to przemyslec, zwlaszcza zakupi nieruchomosci w jakims turystycznym centrum, chociazy w nadmorskiej miejscowosci, coś takiego jak tutaj http://www.apartamentyrowy.pl/ dzieki wynajmowi szybko mozna splacic kredyt i potem juz tylko zarabiac na tym :)
tolka

Postautor: sun » 09 paź 2016, 17:59

Konto oszczędnościowe jest fajną alternatywą, pod warunkiem, że jest dobrze oprocentowane. Popatrzcie na przykład na konto Zośka Pro w Idea Banku. Dają 2,5% w skali roku, czyli mniej więcej tyle, ile obecnie jest na lokatach, a w razie potrzeby można z tych środków skorzystać.
sun

Postautor: amberus » 25 lis 2016, 14:09

Chcesz poznać konkretne i pewne rozwiązania ? Takie z kontraktem na dochód, oraz z ubezpieczeniem kapitału i z zyskiem powyżej 10 % tygodniowo , to zapraszam. Skype janubers1 [ poznasz prawdziwe możliwości zarabiania ]
amberus

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Gdzie założyć konto lub lokatę