Kondycja Idea Bank

Bankowe lokaty i konta.
Linki sponsorowane

Kondycja Idea Bank

Postautor: Deco81 » 15 sty 2017, 10:26

Idea Bank opinie
Czy ktoś z Was się orientuje, w jakiej kondycji finansowej jest Idea Bank? Mam tam sporo lokat. Wiem, że jest BFG, ale wiem też, że ma za mało środków na wypłaty jakby tak jakiś wielki bank upadł, to im nie starczy. Idea to w zasadzie bliźniak Getin Banku chociaż osobna spółka, ale wiem, że Getin jest w fatalnej kondycji. Niby za duży by upaść, ale jak pokazał kryzys w USA, każdy bank może upaść.
Deco81

Re: Kondycja Idea Bank

Postautor: halomario » 15 sty 2017, 10:30

Też tam mam Idea bank ma najlepsze lokaty http://antyhaczyk.blogspot.com/2014/06/ ... edyty.html
Idea Bank jest w lepszej kondycji niż Getin, ale nie wiem jak by to było gdyby Getin się posypał. To by był wieki kryzys finansowy w Polsce. Podobno sprzedali Getin Leasing i dużo zwolnieni było. Przy czym w Idei nic się nie dzieje. To są osobne spółki. Tylko nie wiadomo jak się zachowa sektor finansowy jakby tak wielki bank jak Getin padł.
halomario

Postautor: Jopek » 15 sty 2017, 10:35

To nie tylko Getin ma problemy. BOŚ wykazuje straty od dłuższego czasu. Deutsche Bank ma bardzo poważne problemy. Ludzie myślą, że te wielkie banki są pewne a guzik prawda. Najlepiej spojrzeć czasem co się dzieje z ceną akcji. Jak windują w dół to znaczy, że trzeba pilnować co się dzieje z bankiem jeśli mamy tam środki.
Jopek

Postautor: AGP » 15 sty 2017, 10:38

Jakiś czas temu wszyscy mówili, że w Polsce banki nie padają. Nie dawno poleciał SK Bank, na gwałt wyciągałem stamtąd pieniądze i zrywałem lokaty. Zapewniali oczywiście, że bank będzie funkcjonował normalnie. Jak KNF już wiedzie to jest po banku taka prawda. Ze SKOKami było pełno takich przypadków. Nie wnikam, czy słusznie, czy nie i jaką politykę finansową prowadzą, bo tak się po prostu dzieje. Przy czym w przypadku tych dużych banków, to zwykle jakiś inny go przejmie lub wykupi tanio, o ile znajdzie się chętny. Nie licząc tego SK Banku, który był bankiem spółdzielczym. To nie pamiętam innej upadłości banku.
AGP

Postautor: Prezik » 15 sty 2017, 10:41

SK to był bank z Wołomina jakiś szemrany. Tam w tym Wołominie to ciągle jakieś szemrane rzeczy wychodzą. Też tam jakiś SKOK Wołomin chyba upadł. Ogólnie to Wołomin trzeba omijać z daleka, podobnie jak SKOKi i banki spółdzielcze. Bo jednak te wielkie nawet jak są w fatalnej sytuacji, to jakoś się trzymają i trwają, aczkolwiek w dzisiejszych czasach jak widać wszystko się może zdarzyć.
Prezik

Postautor: Deco81 » 17 sty 2017, 18:33

Dzisiaj wszedłem obejrzeć lokaty w Idei to nie powalają. Stypa jak nie wiem. W zasadzie tylko 2,3 letnie jeszcze coś sobą reprezentują, a reszta ma już wręcz śmieszne oprocentowanie. Co gorsza porównałem w rankingach lokat i dosłownie nic nie ma. jak już 0,2% wyżej to każą konta zakładać, co się totalnie nie opłaca, bo konta z opłatami i warunkami, a lokata ograniczona do 10 tys. No nie ma gdzie trzymać oszczędności.
Deco81

Postautor: AdamPGA » 21 sty 2017, 14:39

Banki sporo dostały po tyłku ostatnio - nowe podatki, nowe przepisy, do tego większe składki na BFG bo bankructwo SK Banku mocno go nadwyrężyło. To też nie są w najlepszej kondycji. Jeszcze nie wiadomo jak to tam z tymi frankowiczami będzie.

Wiem, że Getin dość słabo stoi, podobnie BOŚ. Jeszcze Deutsche Bank ma jakieś problemy, ale to chyba ten niemiecki bardziej w wyniku jakichś kar, czy czegoś odnośnie umów z Amerykanami. Nie wiem dokładnie o co tam chodzi.
AdamPGA

Postautor: Martunia » 24 sty 2017, 14:39

Kondycję banków najlepiej widać po wykresie cen akcji. Akcjonariusze są najbliżej, nie licząc zarządu i wiedzą co się dzieje i jak wygląda sytuacja, przynajmniej mniej więcej. Jak ceny akcji spadają to znaczy, że inwestorzy nie chcą kupować akcji danego banku, a tym samym sugeruje to, że coś może być nie tak. Chyba, że spadek jest wynikiem jakichś ogólnych trendów lub bessy.
Martunia

Postautor: Mish » 25 sty 2017, 18:37

To prawda, poza tym akurat Idea Bank jest moim zdaniem jednym z bardziej stabilnych banków, a do tego rozwija się stale i dostaje kolejne nagrody np. w dziedzinie innowacji.
Mish

Postautor: AGP » 12 lut 2017, 0:00

Słyszałem plotki, że ma pójść na sprzedaż, żeby ratować Getin, ale to tylko takie pogłoski chodzą. W sumie dziwne, bo Idea jest w dużo lepszej kondycji niż Getin. Szkoda by było, bo najlepsze lokaty mają i darmowe konto bez opłaty nawet za kartę, bez warunków. W nowych rękach nie wiadomo jaka by był polityka banku. Alior jak przejmował jakieś inne banki to zaraz wprowadzał swoje reguły i opłaty.
AGP

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Gdzie założyć konto lub lokatę