Chciałabym zainwestować w social lending, proszę o rady

Jak inwestować, żeby zarobić.
Linki sponsorowane

Chciałabym zainwestować w social lending, proszę o rady

Postautor: megi » 25 maja 2016, 10:47

Tak sobie myślę, czy warto zainwestować w pożyczki społecznościowe lub prywatne. Zysk jest całkiem sensowny, skoro często kształtuje się na poziomie 20%, co przy większych kwotach daje już ładne sumy. Nie jestem tylko pewna jakie platformy do social lendingu należą do najlepszych i najbezpieczniejszych. Czy ktoś mógłby mi coś doradzić? Jest tu jakiś inwestor?
megi

Re: Chciałabym zainwestować w social lending, proszę o rady

Postautor: eryk » 27 maja 2016, 8:39

Może www.klub-inwestorow.pl
Tyle tylko że to nie do końca social lending.
To taka platforma gdzie możesz inwestować w pożyczki a operator to obsługuje.
Ja na razie testowo ma 3 pożyczki. Jak będzie tak dalej jak jest to kupię jeszcze kilka.
eryk

Postautor: monika-bdg » 02 cze 2016, 11:27

Ja z kolei polecam Ci CapitalClub jeśli wspominasz, że bezpieczeństwo jest dla Ciebie najważniejsze. Na bieżąco pojawiają się tam jakieś oferty, także pewnie znajdziesz coś dla Ciebie. Zysk jest ładny, bo najczęściej oscyluje gdzieś w granicach 20% w skali roku, więc na pewno jest to lepsze rozwiązanie niż lokata.
monika-bdg

Postautor: FinronPL » 03 cze 2016, 20:36

Również zastanawiałem się na inwestycją w SL.
Na swojej stronie opisywałem jak wygląda inwestowanie środków na kokosie:
http://finron.pl/pozyczki-spolecznosciowe-na-kokos-pl-alternatywna-forma-inwestowania-srodkow/

Potencjalny zwrot, w porównaniu z aktualnym % lokat, wydaje się być bardzo atrakcyjny. Musisz mieć jednak wiadomość ryzyka utraty pieniędzy (na skuteczność działań windykacyjnych raczej nie licz). Na początek spróbuj udzielić komuś drobnej pożyczki (50-100 zł) i zobacz jak to działa. Przy większej skali inwestycji według mnie masz jak w banku, że któraś pożyczka nie wróci.

Statystyki spłacalności Kokosa wyglądają na dziś następująco:
Raty do spłacenia na dzień 11.05: 5 680 - 1 362 601,89 zł
Raty spłacone na dzień 03.06: 5 480 - 1 312 556,14 zł
Raty opóźnione na dzień 03.06: 200 - 50 045,75 zł

Współczynnik terminowości spłat w % 96,48 (ilość) 96,33 (wartość)

Dodatkowo jest również, kwestia rozliczenia zysków z tego typu inwestycji. Teoretycznie powinieneś zapłacić zryczałtowany podatek od otrzymanych odsetek. Teoretycznie :).
Zerknij sobie również tutaj: https://znpd.pl/
Kredyty, pożyczki, oszczędności - bez tajemnic na finron.pl
Awatar użytkownika
FinronPL

Postautor: MartaB » 25 lis 2016, 16:08

Hej! Ja testowałam EMONERO, zwrot od 9% w górę. Ten portal działa na ten zasadzie, że Twoja kasa nie idzie na pożyczkę do jednej osoby, a jest dzielona na kilkaset części po jakiś małych kwotach np. 10-20 zł i rozdzielane po różnych pożyczkobiorcach. Ryzyko jest wówczas niższe. :)
MartaB

Postautor: mgrzaslewicz » 26 lis 2016, 11:25

Hej Marto. Social lending jest dość problematyczny gdy pożyczkobiorca przestaje spłacać raty.
Jest jedna firma, która ma taki model działania:
- oni zajmują się windykacją i oddają pieniądze gdy klient przestaje spłacać pożyczkę
- dostajesz prawa majątkowe do pożyczki klienta końcowego (co daje większe możliwości prawne gdyby firma zapadła się pod ziemię)
- nie martwisz się o pozyskiwanie pożyczkobiorców, dostajesz tylko sygnał, że możesz odkupić prawa do pożyczek i zarabiasz na odsetkach

Od 2009 roku nie słyszałem o inwestorze, który by nie dostał całego kapitału z powrotem + odsetki.

Jeśli chcesz, odezwij się do mnie na mikolaj.grzaslewicz malpa gmail.com

P.S.
Dla jasności - oprócz tego, że jestem inwestorem także polecam ten temat i pomagam klientom rozpoczynać takie inwestycje, bo się dobrze sprawdzają.
Można mnie wygooglować i zobaczyć jakie mam podejście do relacji i pozyskwiania klientów.
mgrzaslewicz

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do W co warto zainwestować pieniądze