Jak się zabrać za social lending?

Jak inwestować, żeby zarobić.
Linki sponsorowane


Jak się zabrać za social lending?

Postautor: mowgli » 07 lip 2016, 9:59

No właśnie, jak? Tyle ludzi się nad tym zastanawia i zadaje takie pytanie... Czy trzeba spełniać jakieś warunki żeby zostać inwestorem lub pożyczkobiorcą, czy każdy to może zrobić? Jakie są obostrzenia w związku z tym? Gdzie warto (chodzi mi o platformę, bo jest ich w Polsce co najmniej kilka i nie wiadomo na którą się zdecydować)? Mógłby ktoś doradzić?
mowgli
 

Re: Jak się zabrać za social lending?

Postautor: FinronPL » 10 lip 2016, 15:25

Ja również należę do grupy, o której wspominasz tj. zastanawiających się :) Planuję zainwestować na próbę jakieś środki. W pierwszej kolejności pewnie skierują się do serwisu Kokos (chyba najpopularniejszy w Polsce choć są również Zakra czy Finansowo).
Na początek na pewno warto zapoznać się z zasadami działania wszystkich platform aby zobaczyć, która na początek będzie najkorzystniejsza np. sprawdzić w jaki sposób dana platforma weryfikuje pożyczkobiorców. Im lepiej zweryfikowany pożyczkobiorca tym mniejsze ryzyko utraty środków, choć pewnych metod sprawdzenia nigdy nie ma. Nawet Banki, które wydają miliony na budowę narzędzi do oceny ryzyka i tak mają większy lub mniejszy procent niespłacanych zobowiązań.

Warto też mieć świadomość kwestii podatkowych, związanych z inwestowaniem w SL (otrzymywane odsetki do Twój dochód, z którego, teoretycznie, powinieneś rozliczyć się z US).

Serwis Kokos, jako platformę do inwestowania środków opisywałem na swojej stronie finron.pl w tekście "Pożyczki społecznościowe na Kokos.pl- alternatywna forma inwestowania środków".

http://finron.pl/pozyczki-spolecznosciowe-na-kokos-pl-alternatywna-forma-inwestowania-srodkow/
Kredyty, pożyczki, oszczędności - bez tajemnic na finron.pl
Awatar użytkownika
FinronPL
 
Posty: 9
Rejestracja: 30 maja 2016, 17:59

Re: Jak się zabrać za social lending?

Postautor: larsson » 20 sie 2016, 10:19

A ja z kolei nie należę już do osób zastanawiających się tylko do aktywnych inwestorów i polecam wszystkim tę formę inwestycji. W Polsce pokutują dziwne stereotypy związane z oszustwami na tym tle i praniem brudnych pieniędzy i może rzeczywiście zdarzały się jakieś skrajne przypadki, ale moim zdaniem to naprawdę nie jest ani nagminne, ani częste. To skrajności jak i wszędzie, a nie warto w nie popadać. Tyle czasu już inwestuję w CapitalClub i jakoś nie miałem ani razu problemu. Zawsze starannie dobieram pożyczkobiorców, eliminuję potencjalne ryzyko i wszystko działa bez problemów. Ja pożyczam, ustalam odpowiedni procent, w zamian otrzymuje moje pieniądze i to z nawiązką (czyli z tym procentem). Często dla inwestorów, którzy zaoferują wyższe kwoty przewidywane są jakieś dodatkowe bonusy. A co trzeba zrobić? Znaleźć sobie dobrą platformę (i w tym celu polecam Ci CapitalClub), założyć konto i zainwestować wybraną kwotę w którąś z tzw. "aukcji". Tak naprawdę nic więcej nie trzeba robić, ani spełniać jakiś specjalnych warunków. A według mnie naprawdę warto, bo to się po prostu opłaca.


Ostatnio przesunięty w górę 20 sie 2016, 10:19 przez: Anonymous.
larsson
 


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do W co warto zainwestować pieniądze

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]


» Tu dostaniesz chwilówkę bez BIK! «