Inwestycja w złoto - czy nadal jest bezpieczna i opłacalna

Jak inwestować, żeby zarobić.
Linki sponsorowane

Re: Inwestycja w złoto - czy nadal jest bezpieczna i opłacal

Postautor: KrzeminSSki » 06 kwie 2016, 12:40

Myślę że to właśnie jedna z bezpieczniejszych inwestycji..banki mogą upaść spółki zresztą też, a tu inestujemy i mamy fizycznie zamrozone swoje oszczednosci. Ja niekoniecznie nastawiam sie na zysk, chociaz dobrze by bylo. Z mysla o emeryturze odkladam w ten sposob oszczednosci, znalazlem program emerytura na zlotatarcza,com Slyszał ktoś z Was moze? ja dopiero zaczynam i jestem ciekaw czy ktos juz probowal
KrzeminSSki

Postautor: cinkowy » 13 kwie 2016, 13:49

Zgadzam się z moim przedmówcą. Nie pamiętam takiej sytuacji, aby ceny złota jakoś drastycznie spadły, a wręcz przeciwnie regularnie w pewnym stopniu zwyżkują. Z resztą zawsze można się pokusić o zakup przynajmniej jednej sztabki i w razie czego, będzie skąd czerpać fundusze.
cinkowy

Postautor: MarekM » 04 maja 2016, 21:10

No właśnie ja też słyszałem, że jest tak jak pisze Cinkowy, że można zainwestować w złoto i bez ciągłego obracania nim sprzedać po jakimś dłuższym okresie i będzie to na pewno z jakimś zyskiem? Potwierdzają to np. wykresy 'kursu' złota https://www.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne/analiza-rynku-zlota . Pytanie tylko, czy większego zysku nie będzie się miało z zamrożenia tej kaski na jakiejś lokacie? Jeśli nie planuje się tym regularnie obracać.
MarekM

Postautor: kortes » 08 cze 2016, 1:23

Nigdy nie będzie w pełni bezpieczna z wielu przyczyn, ale przede wszystkim dlatego, że nikt nie zapewni wam, ile zloto będzie kosztowało za jakiś czas. Bardziej interesuje mnie jak na razie temat obligacji, tyle że prywatnych. Ogarniam modele znalezione w sieci i np. jest takie Blue Investment Group, które inwestuje w nieruchomości bankowe. Zysk za poprzednie okresu - super. Ludzie kasę dostali, a model biznesowy... trudno uwierzyć, ale są prawnie dopuszczeni do kupowania mieszkań z rynku bankowego za jakieś 30 proc. wartości. Biorąc pod uwagę fakt, że zabezpieczenie jest warte więcej niż obligacja, bo każda jest zabezpieczona nieruchomością, widzicie ryzyko straty?
kortes

Postautor: bretz » 08 wrz 2016, 10:17

Uważam, że właśnie teraz dopiero złoto zyskuje na wartości, patrząc na zawirowania, jakie są na rynku walutowym, nie mówiąc o franku. Może na złocie nie można wiele zarobić jeszcze, ale jest to bezpieczna przystań w dłuższej perspektywie, warto szczególnie inwestować w monety inwestycyjne https://mennicazlota.pl/zloto/zlote-monety/inwestycyjne.html
bretz

Postautor: kajsusz » 23 wrz 2016, 11:36

Jak najbardziej jest opłacalna, złota nie ma zbyt dużo, zatem zawsze będzie na nie popyt, będzie stabilne, na pewno bardziej niż waluta, tam w ogole jest loteria. Ale tzreba śledzić też na bieżąco trendy na rynku, np tutaj https://mennicazlota.pl/
kajsusz

Postautor: otwe » 08 paź 2016, 2:54

no nie wiem, lepiej chyba jednak zamiast w złoto to w nieruchomości - z tego można jeszcze coś wyciągnąć, bo z wynajmu idzie dobrze zarobić, albo przynajmniej spłacić kredyt jaki się wzięło na to mieszkanie. słyszałem, że dobrą inwestycją są nierychomości nadmorskie pod turystów. jak tam byłem w tym roku nad polskim morzem w Rowach to powiem szczecze, ma to sens. gdyby tak kupić tam taki apartament na przykład http://www.apartamentyrowy.pl/ no to pięknie można zarobić z wynajmu

Ostatnio przesunięty w górę 08 paź 2016, 2:54 przez: Anonymous.
otwe

Poprzednia

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do W co warto zainwestować pieniądze