Filarum.pl - wasze opinie o tej firmie pożyczkowej

Dział dla wszystkich z problemami finansowymi.
Linki sponsorowane

Filarum.pl - wasze opinie o tej firmie pożyczkowej

Postautor: AGP » 10 mar 2016, 13:05

Witam, czy ktoś z Was korzystał z tego reklamowanego ostatnio w telewizji Filarum.pl? Zastanawiam się nad tą pierwszą pożyczką gratis, czy rzeczywiście jest darmowa, czy są jakieś ukryte opłaty. Vivusa już niestety wykorzystałem. W Wonga mi nie przyznali pożyczki. To teraz kolej żeby spróbować na Filarum. Tylko mam pewne obawy co do takich firm. W Vivusie np. rzeczywiście pierwsza była darmowa. No, ale wiadomo ja kto z takimi firmami bywa. Lepiej zapytać niż analizować regulaminy i umowy, a i tak to jest zawsze tak napisane, że można łatwo przeoczyć coś.
AGP

Re: Filarum.pl - wasze opinie o tej firmie pożyczkowej

Postautor: Deco81 » 10 mar 2016, 13:11

Pierwsza jest darmowa jak rzeczywiście spłacisz w terminie. Jak nie spłacisz spóźnisz się ze spłatą lub będziesz musiał przedłużyć, to Cię ta pożyczka będzie sporo kosztowała. Moim zdaniem te firmy jak się korzysta z nich z głową pozwalają pożyczyć małą kwotę za darmo. Jak na przykład potrzeba kilka stówek, a zaraz wiemy, że wypłatę dostaniemy i będziemy mieli z czego spłacić. W każdym innym wypadku radzę omijać tego typu firmy, bo się można wpakować w duże problemy finansowe jak się nie spłaca takich pożyczek. Z resztą banki nie są wiele lepsze, ale w bankach te procenty nie są aż tak wysokie jak w takich firmach.
Deco81

Postautor: AGP » 10 mar 2016, 13:17

No ja sobie z tego doskonale zdaję sprawę. Oczywiście, wiem że koniecznie trzeba spłacić w terminie, bo inaczej przestanie być darmowa. Pytam bardziej o opinie na temat tej firmy i czy nie ma tam żadnych ukrytych opłat i haczyków.
Znalazłem taki artykuł z analizą oferty Filarum.pl http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/09/filarum-pl-opinie-pierwsza-pozyczka.html - piszą, że jest rzeczywiście za darmo ta pierwsza pożyczką i że można skorzystać. Przy czym wolę zapytać na forum, bo też z tymi blogami i portalami to różnie bywa. Nie wiadomo, czy to nie jakieś sponsorowane publikacje itp. Dlatego wole zapytać i szukam osób, które już skorzystały tam z pierwszej pożyczki, żeby się przypadkiem nie naciąć, bo potem pożyczę, a jak przyjdzie do spłacania to się potem okaże, że mam 3 razy tyle do spłacenia niż pożyczyłem.

Przy Vivusie też miałem sporo obaw, ale to jednak bardziej znana firma.
AGP

Postautor: halomario » 10 mar 2016, 13:34

Przede wszystkim zawsze należy czytać umowy i warunki, a w przypadku takich firm szczególnie i dobrze Ci radzę weź sobie to do serca, bo potem będzie płacz.

Filarum.pl daje rzeczywiście pierwszą pożyczkę gratis do 1000zł, ale pod warunkiem, że jest to rzeczywiście pierwsza pożyczka w tej firmie, a dokładniej to nazywa się ona Rapid Finance. Filarum to tylko nazwa handlowa. Jeżeli np. korzystałeś już z innej firmy/marki/platformy należącej do Rapid Finance, jak na przykład SohoCredit, to to już nie będzie pierwsza pożyczka. Dużo ludzi się w taki sposób nieświadomie daje wkopać i myślą, że biorą pierwszą darmową pożyczkę, a potem się okazuje, że odsetek i opłat naliczą jak za normalną. To jest powszechna praktyka na tym rynku. Np. Ferratum Bank ma ileś podmarek i pośredników - EkspresKasa KasaTAK, Ofin, a pożyczyć pierwszą darmową można tylko raz w jednej z nich. NetCredit ma InCredit. To jest celowo zrobione. No Vivus i Wonga się nie bawią w takie rzeczy, stawiają na jedną znaną markę, ale na całą resztę trzeba uważać.
halomario

Postautor: AGP » 10 mar 2016, 13:42

Brałem tylko w Vivus, a w Wonga też się zarejestrowałem ale mi odrzucili. Czyli rozumiem, że mogę spokojnie spróbować w Filarum?

Wiem,że na te firmy trzeba uważać, bo ich polityka jest, że tak powiem kolokwialnie: "dość śliska".

Zarabiają głównie na ludziach, którzy nie mają jak spłacić w terminie i muszą przedłużać albo co gorsza nie spłacą, zaponą, a potem się nie potrafią wygrzebać, bo to zaraz do windykacji idzie.
AGP

Postautor: AdamPGA » 10 mar 2016, 17:43

Tak to jest dokładnie, można skorzystać z pierwszej darmowej, ale dalsze pożyczanie w tej samej firmie, mija się z celem, bo to jest strasznie drogie. To jak mamy potrzebę pożyczyć znowu, to po prostu wybieramy inną firmę, tylko tak jak tu kolega powyżej napisał, trzeba uważać, bo niektóre niby na pozór różne firmy to jedna i ta sama. a się potem się można niemiło zdziwić jak przyjdzie do spłacania.

Wbrew pozorom takich firm. które dają pierwszą pożyczkę za darmo, nie jest wcale tak wiele jakby się mogło wydawać. Większość nie daje takiej promocji.
AdamPGA

Postautor: AGP » 11 mar 2016, 12:21

Sprawdzają oni BIK, nie wiecie może? Co w ogóle weryfikują. Trzeba jakieś dochody wysyłać, skan dowodu? W Wonga mi kazali wysłać przelewy z wynagrodzeniem, a w formularzu rejestracyjnym trzeba było podawać telefon do pracodawcy.
AGP

Postautor: Deco81 » 11 mar 2016, 12:23

Z tego co się orientuję to nie. Chyba tylko Wonga i bodajże Vivus mają dostęp do BIK. Za to w Filarum mogą sprawdzać inne rejestry KRD, BIG. Co do potwierdzenia przelewów dochodu itp. To Filarum raczej nie jest tak restrykcyjne jak Wonga. W Wonga ostatnio coraz bardziej świrują.
Deco81

Postautor: AGP » 11 mar 2016, 12:27

Vivus też jest mniej restrykcyjny. Chyba tylko Wonga się w takie rzeczy bawi. Śmieszni są trochę, bo niby mają mieć wszystko bez problemów i formalności, a jednak wydziwiają. Z drugiej strony mnie to nie dziwi, bo to jest jednak rynek specyficzny. Masę ludzi bierze pożyczki i ich potem nie spłaca, dlatego pewnie tak weryfikują. No, ale to chyba tylko oni.
AGP

Postautor: halomario » 11 mar 2016, 12:31

W Smart Pożyczka chyba sobie też życzyli żeby im przesłać skan dowodu. W Filarum nie słyszałem, ale to nie jest tak, że każdego weryfikują dokładnie. Mają tam jakieś swoje procedury i według nich postępują. Czasem sobie przeprowadzają dodatkową weryfikację. Przy czym o tych potwierdzeniach przelewów wynagrodzenia to słyszałem, ale tylko w przypadku Wongi. Jak ktoś ma działalność gospodarczą i z niej się utrzymuje to ludzie też się skarżyli w sieci, że im nie udzielili. Jak jest w przypadku Filarum to nie wiem dokładnie, ale chyba nie ma takich akcji.
halomario

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Gdzie dają pożyczki pozabankowe bez bik