Wonga Pożyczka w promocji za 10zł

Dział dla wszystkich z problemami finansowymi.
Linki sponsorowane

Wonga Pożyczka w promocji za 10zł

Postautor: Prezik » 26 gru 2016, 11:44

Właśnie próbowałem wypełnić formularz o pożyczkę w Wonga tą pierwszą za 10 zł i jak ustawiałem na suwaku, to mnie zaraz przełączyło na tą płatną ratalną jak dałem 1500 zł na 60 dni. Potem wpisałem ręcznie w pola koło suwaka i zacząłem wypełniać wniosek i patrzę, a tu mam w takim polu do rozwijania znowu pożyczkę ratalną. Ciekawe czy celowo to jest tak zrobione, żeby klient myślał, że bierze pierwszą pożyczkę za 10 zł, a wziął ratalną normalnie płatną.
Prezik

Re: Wonga Pożyczka w promocji za 10zł

Postautor: halomario » 26 gru 2016, 11:55

Oczywiście, że celowo. W takich firmach nie ma miejsca na przypadek. No ten suwak z Wongi jak dla mnie jest dość kontrowersyjny i nie wydaje mi się, że to przypadek, że tak a nie inaczej został zaplanowany. Oczywiście, że bardziej zależy im na tym, żeby klient skorzystał z płatnej, drogiej pożyczki ratalnej, niż z takiej, na której zarobią tylko 10 zł, a ryzykują, że będą problemy ze spłatą. Chociaż oni tam w przypadku tej pierwszej nie dają podobno tego 1500 zł, tylko proponują mniejsze.
halomario

Postautor: AGP » 26 gru 2016, 11:57

@Prezik
W necie są w miarę dobre opinie o Wonga http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/03/wonga-pozyczki-opinie-internetowe.html
W Wonga brałem raz pożyczkę tą za 10 zł, ale nie zauważyłem tego o czym piszesz z tym formularzem. Wyświetlało mi to co wybrałem - dokładnie taki okres i kwotę jaką ustawiłem. Także może to był chwilowy jakiś błąd w systemie, a może rzeczywiście kombinowali, ale doszli do wniosku, że nie warto ;)
AGP

Postautor: Prezik » 26 gru 2016, 11:59

Nie zauważyłeś, bo to się chyba tak robi jak ustawiasz kwoty i okresy graniczne. Czyli dla pożyczki za 10 zł jest to 1500 na 60 dni. Teraz nie pamiętam dokładnie chyba jak wpisałem 1500 zł albo jak wpisałem 60 dni, to mi przestawiło na ratalną.
Prezik

Postautor: AdamPGA » 27 gru 2016, 11:22

Gdzieś na jakimś forum czytałem ostatnio, że po wypełnieniu wniosku albo odrzucają, albo proponuję 300 - 500 zł. Na 1500 zł raczej próżno liczyć. To znaczy nie wiem, bo nie korzystałem, tylko ostatnio gdzieś czytałem na forum jak ktoś właśnie na to narzekał i mówił, że kilku znajomych jego miało to samo.
AdamPGA

Postautor: Jopek » 28 gru 2016, 11:48

W Wonga w ogóle dość ciężko dostać pożyczkę. Nie mówię o przypadkach osób, które widnieją w spisach dłużników lub mają złą historię kredytową, ale ogólnie. Poza tym czasem każą sobie dosyłać potwierdzenie przelewów wynagrodzenia. W formularzu trzeba podać nr do pracodawcy, chociaż nie wiem po co bo na niego nie dzwonią.
Jopek

Postautor: AGP » 02 sty 2017, 12:29

No właśnie nie wiem po co jest to podawanie numeru telefonu. Oni chyba nawet nie mają prawa dzwonić do pracodawcy i wypytywać, a pracodawca nie musi i pewnie też nie uzgodniwszy z pracownikiem, żadnych informacji nie poda. Także wydaje mi się to totalnie bezcelowe. Wonga jest trochę dziwna. Nowym klientom niechętnie udzielają pożyczek, z tego co słyszałem, a jak już to na bardzo małe kwoty.
AGP

Re:

Postautor: Jopek » 10 sty 2017, 8:41

Z drugiej strony trudno im się dziwić, pewnie jest cała masa ludzi, która nie spłaca w terminie albo jest niewypłacalna w ogóle. Przy czym z kolei rekompensują sobie to wysokim oprocentowaniem i kosztami pożyczki. To jest wszystko obliczone dokładnie. Duże ryzyko braku spłaty, bo klient jest mało wiarygodny, ale za to bardzo duże zyski z tych co spłacają i są ściągalni.
Jopek