Strona 1 z 8

Wypoczynek w polskich górach

Post: 05 mar 2013, 13:38
autor: Jurek
Mam pytanie do wszystkich miłośników spędzania urlopu w górach. Jakie miejsca polecacie? Oczywiście nie chodzi mi o przereklamowane Zakopane, Krynicę czy Karpacz, lecz o jakieś fajne miejsce, gdzie mógłbym wypocząć. Nie muszą to być koniecznie Tatry. Mogą być równie dobrze Sudety czy Karkonosze. I tak nie będę zdobywał szczytów, tylko spacerował, oddychał innym powietrzem, odpoczywał...
Dziękuję z góry za wszelkie fajne propozycje.

Re: Wypoczynek w polskich górach

Post: 18 mar 2013, 11:16
autor: refreshka
ja byłam na przykład w Zawoi i bardzo mi się podobało, może tam się wybierz, co prawda rozwój jest spory, bo jak byłam tam wiele lat temu to trochę była dziura zabita dechami, a teraz już można mówić o małym miasteczku

Re: Wypoczynek w polskich górach

Post: 13 maja 2013, 16:41
autor: bezedurka
A byłeś kiedyś w Karkonoszach? Naprawdę piękne góry z zachwycającymi widokami. Warto tam pojechać, wejść na Śnieżkę, zobaczyć liczne górskie wodospady.
Przenocować moim zdaniem warto w Szklarskiej Porębie: http://www.e-wczasy.pl/noclegi,szklarska-poreba Jest to moim zdaniem jedna z najładniejszych miejscowości w Polskich górach. Bardzo klimatyczna, z domkami w lokalnym stylu :)

Re: Wypoczynek w polskich górach

Post: 13 maja 2013, 16:43
autor: kristal
Beskidy, koło słowackiej granicy a dokładnie Muszyna, słyszałam, że piękne są Bieszczady, jednak jeszcze nie byłam

Re: Wypoczynek w polskich górach

Post: 12 lip 2013, 17:01
autor: 7tomas7
Okolicy Muszyny i Krynicy. Byłem tam kiedyś i było super.

Re: Wypoczynek w polskich górach

Post: 25 lip 2014, 14:06
autor: Romek
Ja ostatnio spędziłem weekend w Bukowinie Tatrzańskiej w Willa Silene. Bardzo ładne, malownicze krajobrazy.

Re: Wypoczynek w polskich górach

Post: 28 lip 2014, 9:03
autor: Otton
Bardzo dobra baza noclegowa w polskich górach jest na kuppobyt.pl - mają duży wybór i dobre ceny.

Re: Wypoczynek w polskich górach

Post: 12 sie 2014, 10:10
autor: Bartma
Hmmm, a ja polecam wszystkim Szczawnicę. Bardzo fajne, kameralne miejsce. kameralne, ponieważ nie ma tam tylu turystów ilu w innych miejscach. Na przykład w Zakopcu czy Białce. Generalnie jest to dobra baza wypadowa, ponieważ w okolicach jest co zwiedzać. Jezioro Czorsztyńskie, zamki dookoła tego jeziora, Wracając czy jadąc na miejsce można zahaczyć o Kraków czy Wieliczkę.

Re: Wypoczynek w polskich górach

Post: 20 sie 2014, 13:12
autor: Gala
W ogóle kierunek 'góry' jest jeszcze wciąż aktualny, a morze już powoli odpada, chyba że ktoś jest morsem ;) A na góry przełom sierpnia i września to nawet lepszy czas niż upalny lipiec, kiedy ciężko się chodzi w skwarze. Ja żadnego roku nie mogę sobie odpuścić w kwestii gór, w tym co prawda trochę krucho z kasą, ale pożyczyłam od providenta tysiaka i jadę do mojej ukochanej gaździny w Bukowinie ;) W ogóle aż się zdziwiłam że mają taką spoko ofertę, koszt pożyczki wyniesie mnie tylko 3 stówki. Na bilety pociągiem wydałabym więcej gdyby nie kombinacje z przesiadkami.

Re: Wypoczynek w polskich górach

Post: 28 paź 2014, 14:53
autor: benia
My strasznie lubimy Szklarską Porębę, niedaleko Wrocka, a mniej ludzi niż w Karpaczu