Studia czy kursy

Przedstaw się i napisz co Cię tu sprowadza.

Studia czy kursy

Postautor: Dariusz21 » 15 sty 2017, 22:17

Witam mam problem chcę podjąć się pracy jako menadżer, jednakże mam problem nie wiem czy iść na studia czy skończyć kurs menadżerski.
Dariusz21

Re: Studia czy kursy

Postautor: albatroskaa » 24 kwie 2017, 1:16

Z tego co wiem to kursy i doświadczenie bardziej jest cenione u pracodawcy bo tam uczą praktycznych rzeczy a studia to jednak bardzo dużo teorii. Zobacz sobie na kreatoredukacja.pl/oferta/kursy Bardzo fajna szkoła, która oferuje świetne kursy. Chodziłam więc wiem co piszę :)
albatroskaa

Postautor: marząca » 12 paź 2017, 16:42

Szkoła policealna jest fajna! Ja sama chodziłam tutaj bezplatneszkoly.pl/szkoly-policealne/ i się bardzo dużo tu nauczyłam, robiłam tu akurat technik administracji, teraz pracuję i przydaje mi się.
marząca

Postautor: Caylus » 20 gru 2017, 16:36

Jak dla mnie to studia wciaz są w cenie, ale nie kosztem poświęcenia 5 lat życia. Jeśli masz możliwość podjecia pracy w branży, która Cię interesuje i jednocześnie studiować zaocznie to tak bym zrobił. Ja niedawno zacząłem prawo w usługach IT na wsb.pl będąc na stanowisku specjalisty SEO i na razie jestem zadowolony.
Caylus

Postautor: KrzywBa » 27 gru 2017, 14:32

Ja proponowałbym pójcie na studia. Kursy można robić między studiami albo podczas pracy powiększając swoje umiejętności i wiedzę.
KrzywBa

Postautor: Darias » 26 lut 2018, 19:08

Kursy są często wystarczające, nie zawsze trzeba studiować, ale to już zależy od konkretu, tego co chcemy robić itd. Fajne kursy organizuje medica.edu.pl ze Szczecina, są tam kursy florystyczne, fryzjerskie, na opiekuna medycznego, technika optyka itd. warto sobie sprawdzić. Kuzyn korzystał z ich kursu i z tego co wiem zadowolony.
Darias

Postautor: selina » 15 mar 2018, 14:46

Studia dają szerszą perspektywę, ale kursy też pozwalają poszerzyć wiedzę. Zależy pewnie od tego co chcesz dalej robić, często na wyższych stanowiskach wymagane jest też i wykształcenie wyższe i kurs to może być za mało.
selina

Postautor: Milka » 19 mar 2018, 13:27

Sądzę, że wszystko zależy od kierunku w jakim ma pójść nasza kariera. Studia dają wykształcenie wyższe, więc na wyższych stanowiskach na pewno są lepiej widziane. Kursy są bardziej praktyczne, więc też dobrze z nich korzystać w zawodach fizycznych, typu spawacz, czy mechanik. Oczywiście jak ma się już ukończone jakieś studia, to można odpowiednio pod nie dobierać kursy, które poszerzą horyzonty.
Awatar użytkownika
Milka

Postautor: Martazz » 22 kwie 2018, 2:09

To wszystko zależy od tego jaki masz na siebie pomysł. Ja mogę Ci polecić studia na WSEHu w Bielsku-Białej. Mają duży wybór kierunków, świetnych wykładowców i cudowną atmosferę dla młodych ludzi, którzy chcą się rozwijać.
Martazz

Postautor: Totawka » 13 sie 2018, 16:07

Zalezy. Kursy menedżerskie to często pic na wode i nawet menedżerem McDonalda po nich czasem nie zostaniesz.
Awatar użytkownika
Totawka