Ekologiczne ogrzewanie domu jednorodzinnego - jakie wybrać

Informacje i rady dla budujących dom.

Re: Ekologiczne ogrzewanie domu jednorodzinnego - jakie wybr

Postautor: wiesio » 22 mar 2018, 8:32

ekologiczne rozwiązanie moim zdaniem to pompa ciepła. Nic się nie spala. Korzysta się z ciepła np z wnętrza ziemi.
wiesio

Postautor: Grzesiek » 03 cze 2018, 20:50

Pompa ciepła to dla mnie nowość (do tej pory myślałem że to jakiś dziwny wynalazek), ale ostatnio od znajomego słyszałem że ma w domu i jest bardzo zadowolony. Teraz pytanie - jest kilka rodzajów i nie wiem na co się zdecydować - czy w naszym klimacie musi być wodna pompa ciepła czy powietrzna też się sprawdzi?
mamy przecież mrozy w zimie i ciekawe czy to w ogóle zadziała jak na zewnątrz będzie np. -15.
Znajomy ma amerykańską powietrzną pompę ciepła Waterfurnace ale dodatkowo ma wentylację z rekuperacją (podobno latem nie musi otwierać okien żeby mieć przewiew).
Jeszcze jedno pytanie - miał instalację robioną przez Ecotherm z Warszawy, ale zastanawiam się czy w ogóle ma znaczenie kto instaluje, czy też można wybrać kogoś pierwszego z brzegu?
Grzesiek

Postautor: agata_noga_zamiata » 16 lip 2018, 9:47

Ja wybrałem panele fotowoltaiczne, jest to inwestycja ale myślę, że warto, bo oszczędności są konkretne ;) Zakładała mi je firma Pulsar Energia, wziąłem ją z polecenia od kumpla, twierdzi, że jakościowo panele są znakomite, zobaczymy :D.
agata_noga_zamiata

Postautor: eleni » 16 lip 2018, 13:42

Jeśli chodzi o ekologiczne rozwiązania to wtedy w grę wchodzi także instalacja fotowoltaiczna taka - oze-biomar.pl/instalacje-fotowoltaiczne.html To nowoczesna, a jednocześnie przyjazna dla środowiska technologia, którą wykorzystuje się do przetwarzania energii słonecznej w energię elektryczną. Jest super!
eleni

Postautor: danny » 28 sie 2018, 19:08

Osobiście mam zaufanie do firmy Piecbud, u nas stanoł kocioł od nich na pellet ale oczywiście już z tych 5 klasy. Tym bardziej, ze dotację dali na kocioł, niskoemisyjny no to mi się należy
danny

Poprzednia

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Jak wybudować własny dom