Jakie okna? Drewniane czy plastikowe?

Informacje i rady dla budujących dom.

Jakie okna? Drewniane czy plastikowe?

Postautor: Zenek » 08 sty 2013, 13:32

Kupiłem mieszkanie do remontu i muszę wymienić w nim okna. Mam jednak dylemat jakie okna wstawić. Słyszałem różne opinie - jedni namawiają na drewno, inni na pcv. W starym mieszkaniu miałem plastiki, ale często szyby mi parowały. Podobno nie ma tego problemu z drewnianymi, ale te z kolei lubią się wypaczać. No i drewniane trzeba malować. Sam już nie wiem... Może coś doradzicie?
Zenek

Jakie okna montować?

Postautor: Paweł » 15 sty 2013, 9:06

Zawsze byłem zwolennikiem okien drewnianych, jednak to co się obecnie produkuje to jakaś pomyłka. Drewno nie jest odpowiednio zaimpregnowane i przygotowane do użytkowania. Przez to takie okna szybko się wypaczają, pękają, stają się nieszczelne i po kilku latach nadają się do wymiany. Na pewno nie jest to to samo, co produkowało się kiedyś. Takie stare okna są często w o wiele lepszym stanie po kilkudziesięciu latach eksploatacji niż nowe po kilku. Dlatego niestety wymieniając ostatnio okna u siebie w domu, musiałem zaopatrzyć się w "plastiki".
Paweł

Re: Jakie okna? Drewniane czy plastikowe?

Postautor: aaaa » 04 lut 2013, 10:29

Nie zgodzę się z wypowiedzią powyżej. Ostatnio szukaliśmy z mężem okien i drzwi do domku, znajomi polecili firmę grab; solidne okna drewniane już zostały zamontowane:) Jeżeli już zdecyduje się Pan na drewniane radzę popytać znajomych, ktoś na pewno poleci coś konkretnego i solidnego.
aaaa

Postautor: bacik » 11 cze 2013, 13:29

drewno ładniejsze, ale łatwiej w utrzymaniu plastik jest
bacik

Postautor: marianna k. » 12 cze 2013, 5:44

i tak przy oknach najważniejszy jest montaż... ja mam połaciowe, niestety chyba są źle zamontowane, bo ściana jest wilgotna, jak w tym artykule: http://targiprodukcjiokienidrzwi.pl/wla ... dachowych/
marianna k.

Postautor: Ewa » 03 lip 2013, 21:47

Najlepsze są okna drewniane- ekologiczne i zdrowe. Jak kupiłam ostatnio okna drewniane do domu w firmie BAS z Lublina. Mimo ,że mieszkam w Warszawie, wszystko odbyło się bez najmniejszych problemów. Okna są śliczne i nie będę nawet wieszała firanek. Polecam dla wszystkich wymagających klientów.
Ewa

Postautor: rolad » 23 lip 2013, 11:22

okna drewniane to bardzo dobre rozwiązanie, jednak większość osób może odstraszać stosunkowo wysoka cena, ale pamiętajmy, że cena idzie w parze z bardzo wysoką jakością, z dobrych producentów okien polecam firmę Sokółka
rolad

Postautor: refreshka » 24 lip 2013, 9:29

wydaje mi się, że okna drewniane są nie tylko drogie w zakupie, ale też w utrzymaniu, ja wybrałabym plastiki
refreshka

Postautor: diablos » 10 sie 2013, 4:45

ja tam jestem zwolennikiem drewnianych, bo wg mnie są eleganckie i klasyczne, choć oczywiście droższe od plastików. Miałem kiedyś plastiki i nie było problemu z zaparowanymi oknami, jednak zdecydowałem się wymienić na drewniane bo bardziej mi się podobają. Kupiłem swoje w Berlux w Warszawie i jestem bardzo zadowolony.
diablos

Postautor: ruciek » 01 wrz 2013, 20:53

a ja mam u siebie aluminiowe drutexy
Długo się wahaliśmy nad wyborem, ale w końcu drutex nas przekonał - i ceną, i jakością, i poleceniami od znajomych. Okna bardzo dobrze sie sprawują, szczelne, solidne, no i ładne
ruciek

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Jak wybudować własny dom