Jaki piec do domu jednorodzinnego?

Jak zrobić remont kuchni, łazienki, pokoju.

Jaki piec do domu jednorodzinnego?

Postautor: Mucha » 27 wrz 2014, 18:44

Kupiliśmy jednorodzinny dom, około 200 mkw. Poprzedni właściciel zdemontował piec(prawdopodobnie na złom poszedł). Ktoś coś?
Mucha

Re: Jaki piec do domu jednorodzinnego?

Postautor: pomocny » 07 lis 2014, 10:07

Nie napisałeś nic konkretnego- jakiego pieca szukasz? gazowego, na paliwa stałe? Jaki metraż domu? Kocioł automatyczny, zwykły?
Napisz konkrety to moze ktoś doradzi
Ja ze swojej strony mogę pozytywnie pochwalić się moim - kocioł CO na paliwa stałe- rożne ( pod tym katem uniwersalny) no i ekogroszek i miał i pelet i drewno i grubszy węgiel. Piecyk automatyczny, wygodny, praktycznie bezobsługowy http://www.kotly-witkowski.pl/kmb-rp-plus
Taki podajnikowy na paliwa stałe to wygodna opcja, rozważ to
pomocny

Postautor: Mucha » 29 lis 2014, 11:48

Mi chodzi o piec tak zwany wszystkożerny, węgiel, drewno. Dom jak napisałem w pierwszym poście ma 200 mkw.
Mucha

Postautor: charlie » 29 sty 2015, 19:38

Ja bym zwrócił uwagę na ten produkt http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/kotly-na-paliwa-stale/z-podajnikiem-automatycznym/loganog221automatic.html Jak kocioł na paliwa stałe to tylko kocioł z podajnikiem no chyba że chcesz odwiedzać kotłownię kilka razy w ciągu dnia to zostań przy tradycji i weź zasypowy.
charlie

Postautor: Mucha » 25 lut 2015, 13:10

A taki na paliwo stałe jest oszczędniejszy od zwykłego zasypowego? Oczywiście mam na uwadze oszczędność czasową :)
Mucha

Postautor: Konsultant Junkers » 15 cze 2015, 7:59

Zachęcam do rozaważenia technologi ogrzewania domu za pomocą gazu. Ogrzewanie zasilane gazem to coraz bardziej popularne rozwiązanie grzewcze. Jest przede wszystkim wygodne i korzystne finansowo oraz wyboru kotłów kondensacyjnych, których sprawność jest wyższa. To użytkownik sam decyduje o momencie włączenia instalacji grzewczej. Kotły są obecnie estetyczne i wyposażone w funkcjonalne, nowoczesne sterowanie. Można je również połączyć z alternatywnymi źródłami energii jak np. solary czy pompy ciepła. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi rozwiązaniami grzewczymi na naszej stronie internetowej junkers.pl i kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem Junkers, który pomoże w doborze urządzenia.

Pozdrawiam,
Konsultant marki Junkers
Konsultant Junkers

Postautor: olo » 05 lip 2015, 14:14

Ja mam od ponad pół roku kocioł z ekowitta, sezon zimowy za mną .
co śmiało moge napisać że bardzo dobra cena do jakości,
porównywałem ceny i takie defro za tą samą moc i bardzo podobny kocioł życzy sobie o 3 tysiaki więcej
ja nie zamierzałem pzepłacac, wybrałem tańszy a całkiem dobry i sprawny
olo

Postautor: zagubiona » 14 wrz 2015, 14:28

Jeśli macie ogrzewanie za pomocą gazu to może zainteresuje was ta propozycja www.sterownikitech.pl Jest to ekonomiczna propozycja, a także zapewnienie sobie bezpieczeństwa.
zagubiona

Postautor: Erwi » 23 sty 2016, 11:45

Jeśli chcesz się długo cieszyć z korzyści, polecam zainwestować w panele słoneczne. Jest to obecne najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza, że Unia Europejska siedzi nam na karku przez opalanie domów węglem. Podejrzewam, że będziemy się z tego wycofywać czy się to komuś podoba czy nie. Kraków już ma zamiar wprowadzić całkowity zakaz palenia węglem, ze względu na niesłabnący smog. Także w ślad pójdą pewnie inne miasta, potem cały kraj.
U siebie w domu już zamontowałem takie panele, kupiłem je w sklepie Promag (www.promagsklep.pl/7-kolektory-sloneczne) i jestem bardzo zadowolony z obsługi tego sklepu.
Erwi

Postautor: Ewelona » 29 sty 2016, 7:19

Erwi pisze:
> Jeśli chcesz się długo cieszyć z korzyści, polecam zainwestować w panele
> słoneczne. Jest to obecne najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza, że Unia
> Europejska siedzi nam na karku przez opalanie domów węglem. Podejrzewam, że
> będziemy się z tego wycofywać czy się to komuś podoba czy nie. Kraków już
> ma zamiar wprowadzić całkowity zakaz palenia węglem, ze względu na
> niesłabnący smog. Także w ślad pójdą pewnie inne miasta, potem cały kraj.
> U siebie w domu już zamontowałem takie panele, kupiłem je w sklepie Promag
> (www.promagsklep.pl/7-kolektory-sloneczne) i jestem bardzo zadowolony z
> obsługi tego sklepu.

Odnośnie tego co piszesz masz rację. 2 lata temu wymieniłam piec w domu, a teraz okazuje się, że niebawem nie będę mogła opalać domu węglem. Żałuję, że nie pomyślałam o tym wcześniej, poszukałabym jakiegoś alternatywnego rozwiązania. Oferta Promag wygląda naprawdę dobrze, zwłaszcza jeśli chodzi o ich dofinansowania do tych kolektorów. Muszę się tym zainteresować.
Ewelona

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Porady dla remontujących mieszkanie