pomysły na małe wnętrza

Jak zrobić remont kuchni, łazienki, pokoju.

pomysły na małe wnętrza

Postautor: żabcia » 05 cze 2017, 11:36

czesć wszystkim szczęśliwym nie-posiadaczom domów czy przynajmniej wielkich mieszkań ;) gromadzę pomysły na efektywne wykorzystanie małego wnętrza i licze na wasze wsparcie, jedyne na czym mi zależy, to zeby to były pomysły takie do życia - chodzi oczywiście o urządzenie naszego mieszkania 36m2, a nie miejsca-dekoracji jak na zdjęciach w magazynach wnętrzarskich :)
żabcia

Re: pomysły na małe wnętrza

Postautor: kaszanka » 29 cze 2017, 4:49

oj też mnie to zawsze denerwuje! na różnych portalach pojawiają sie pięknie urządzone małe mieszkania, ale jak sie przyjrzysz to nie ma szafy, łóżka i w ogóle kuchni :P więc ja szukałm poprostu pomysłów już na stronach producentów. i tak wpadłam na sowan. mają w ofercie akustyczne ściany składane. sprawdziłam filmiki jakie mają na stronie i stwierdziłam ze to będzie to ;) oddzieliliśmy sypialnio/garderobę od salonu :)
kaszanka

Postautor: Samba » 18 sie 2017, 19:29

A jaką ścianę od sowan kupiliście? Bo ja myślę nad tą swg 120, ładnie się prezentuje i wydaje się być bardzo praktyczna :) Mieszkanie mamy co prawda dość duże, ale myślę o przedzieleniu dużego pokoju na dwa mniejsze :)
Samba

Postautor: Astronom » 08 wrz 2017, 4:28

Bo to chodzi o wygląd a nie o użytkowość. Ja mam szybę tak zwany lacobel na ścianie w kuchni pomiędzy blatem a szafkami dekoracyjnymi. Zamówiłem na rkglass.pl/ odpowiedni kolor i przykleiłem i to jest moje główne ustępstwo w stronę elegancji. Ponadto myślę, że dobrym rozwiązaniem w takich mieszkaniach jest też ścianka działowa i tu naprawdę dużo można znaleźć ciekawych rzeczy. Widziałem ostatnio fajne takie zrobione z palet u kolegi. Bardzo fajne bo od strony sypialni przymocował sobie płytę kg i wyświetla sobie na tym z projektora filmy. A z drugiej strony ma jakieś kwiatki czy coś w ten deseń.
Astronom

Postautor: harmony » 19 lis 2017, 8:59

Samba pisze:A jaką ścianę od sowan kupiliście? Bo ja myślę nad tą swg 120, ładnie się prezentuje i wydaje się być bardzo praktyczna :) Mieszkanie mamy co prawda dość duże, ale myślę o przedzieleniu dużego pokoju na dwa mniejsze :)

Ja mam właśnie swg 120 od Sowan, te są chyba najbardziej praktyczne :) łatwo ją zamontować, a w razie potrzeby równie łatwo złożyć.
harmony

Postautor: Renata3m » 21 sty 2018, 15:46

Na małe mieszkanie najlepszym sposobem jest minimalizm, ale praktyczny. Mam na myśli funkcjonalne wyposażenie, jak na przykład składana sofa, szafa na wymiar (ludziom z 3m polecam Indeco Wybrzeże, montowali u mnie szafę w listopadzie, aktualne promocje są u nich na stronce indecowybrzeze.pl), proste i jasne dodatki, lustra. Ważne, żeby wnętrze było uporządkowane i znajdowały się w nim tylko niezbędne rzeczy. :)
Renata3m

Postautor: monograph » 31 sty 2018, 5:46

Nie da się ukryć, że małe wnętrze by optycznie powiększyć trzeba przede wszystkim dobrze pomalować. Ja wiem, że chodzi głównie o jasne kolory.

P.S. Patrzę teraz na poradnik śnieżki w odniesieniu do tego pytania, to jednak można dla optycznego powiększenia pokoju stosować też nieco ciemniejsze barwy.
monograph

Postautor: emtikonka » 15 lut 2018, 13:12

Fototapety 3d takie jak w sklepie Fototapetka.eu idealne aby chociaż trochę optycznie powiększyć dane wnętrze. No i dodatkowo dunkcjonalne wyposażenie, które nie będzie zabierało przestrzeni.
emtikonka

Postautor: ommi4 » 15 kwie 2018, 14:18

Na pewno znajdziesz bardzo fajne dodatki na homedome.pl. czasami nawet ozdobna świeca potrafi dodac pomieszczeniu uroku :)
ommi4

Postautor: arina » 23 kwie 2018, 10:08

[quote="monograph"]Nie da się ukryć, że małe wnętrze by optycznie powiększyć trzeba przede wszystkim dobrze pomalować. Ja wiem, że chodzi głównie o jasne kolory.[/quote]

I ja się z tym zgodzę. Nie rozumiem za bardzo proponowanie tapet które przez wzory jeszcze bardziej przytłoczą przestrzeń. Jeśli pomieszczenie jest małe to najlepiej stosować jasne kolory, ściany powinny być gładkie, można nawet pokusić się o matowe wykończenie które można uzyskać np. malując duluxem easycare. optyczne triki typu lustro i światło też są dobrą opcją
arina

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Porady dla remontujących mieszkanie