Stopa słonia - nolina

Rośliny w domu i ogrodzie.

Stopa słonia - nolina

Postautor: zenia » 01 lut 2013, 15:35

Mam naprawdę śliczną stopę słonia w domu czyli tak zwaną nolinę i jest naprawdę taka ładna, że boję się żeby nie popełnić jakiegoś błędu w jej pielęgnacji i nie stracić jej. Proszę piszcie swoje doświadczenia na temat pielęgnacji u prawy tej roślinki bo się w niej po prostu zakochałam. Jutro postaram się dodać kilka zdjęć mojej stopy słonia. Chcę się dowiedzieć wszystkiego na jej temat i o tym jak ją poprawnie uprawiać i czy można ją przycinać i jeśli się za mocno rozrośnie i jak ją przytnę to czy odrosną z nej nowe liście?
zenia

Zdjęcia mojej pięknej stopy słonia :)

Postautor: zenia » 03 lut 2013, 10:47

Zrobiłam zdjęcie mojego ukochanego kwiatka i wrzucam :) Zapraszam innych do chwalenia się swoimi okazami tego ślicznego kwiatka i dodawania tutaj zdjęć. Bardzo mnie interesuje jak inni dbają o swoją nolinę i czy są jakieś porady żeby byłą jeszcze ładniejsza i co najważniejsze nie zachorowała i przez długie lata zdobiła mój domek :)
Załączniki
stopa słonia - nolina.JPG
Kwiat Nolina - Stopa słonia
stopa słonia - nolina.JPG (400.86 KiB) Przeglądany 6989 razy
zenia

Jak hodować w domu nolinę

Postautor: kasia » 21 lut 2014, 14:44

Też chcę mieć taką dużą i ładną nolinę, ale moja ma tylko 2 małe gałązki z głównego pnia i nie prezentuje sie tak okazale jak ta powyższa. Czy można ściąć nolinę i czy wtedy odrosną jej nowe gałęzie i liście? Czy nowe gałęzie trzeba jakoś specjalnie szczepić czy one wyrastają same po ścięciu? a czy ścięte gałęzie stopy słonia można wsadzić w ziemię obok pnia głównego i czy to się przyjmie i będzie dalej rosło?

Ostatnio przesunięty w górę 21 lut 2014, 14:44 przez: Anonymous.
kasia

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Jak pielęgnować kwiaty i ogród