Jak wyhodować mandarynkę lub pomarańczę z pestki?

Rośliny w domu i ogrodzie.

Jak wyhodować mandarynkę lub pomarańczę z pestki?

Postautor: Bodek » 05 lut 2013, 7:42

Czy próbowaliście kiedyś wyhodować drzewko mandarynkowe lub pomarańczowe z pestki? Czy wystarczy wsadzić pestkę do ziemi i czekać aż wyrośnie, czy konieczne są jakieś bardziej zaawansowane działania? Udało Wam się wyhodować takie drzewko w doniczce? Miało owoce? Jeśli tak, to jak smakowały?
Bodek

Jak hodować mandarynkę lub pomarańczę w domu.

Postautor: Inżynier Mamoń » 19 lut 2013, 18:34

Osobiście nie widzę większego problemu. Ale tylko w połowie :)
Bez problemu z pestki wykiełkuje roślinka i wyrośnie nawet spore drzewko. Jednak nie masz co liczyć na owoce. W Polsce jest za mało światła - za krótko trwa sezon owocowania. Może za kilkanaście lat zaowocuje :) Chyba, że będziesz doświetlać , ale to za kosztowna sprawa.
Kup lepiej od razu owocujące sadzonki.
testowe
Inżynier Mamoń

Mandarynki własnej hodowli

Postautor: Nina » 10 gru 2013, 17:35

Zgadzam się. U nas nie te klimat, żeby cytrusy owocowały. Zresztą nawet gdyby się udało, to będą raczej niejadalne - małe i kwaśne. Ale samo drzewko może być całkiem ładne, gdy urośnie :)
Nina

Re: Jak wyhodować mandarynkę lub pomarańczę z pestki?

Postautor: Gość » 03 kwie 2014, 11:01

Wiadomo, że ogromnych owoców z tego nie będzie, ale za to świetnie sprawdza się jako ozdoba. Często widziałem w nadmorskich restauracjach, małe drzewka w doniczkach z niewielkimi pomarańczami. Takie rośliny potrzebują wilgoci, ciepła i słońca. Może dobrze będzie przykryć taką doniczkę kawałkiem szyby na jakiś czas.
Gość

Postautor: Filipek007 » 02 wrz 2015, 12:47

My dostaliśmy na parapetówkę drzewko mandarynki, ma może z metr wysokości i owoce raczej mniejsze niż sklepowe mandarynki ale dzięki temu, że mieliśmy takie upały przez lato to bardzo ładnie wypuszczało nowe listki. Udało się także z pestki coś wykluć - co prawda malutkie to i jeszcze nie wiadomo ile przeżyje ale może da radę :) Także klimat w PL nie jest najgorszy dla cytrusów.
Zadbajmy o Nasz uśmiech :) Rady, opinie - funpage Panoramica 3D na facebooku. Zapraszam :)
Awatar użytkownika
Filipek007

Postautor: mercry » 02 paź 2015, 8:35

Kiedyś hodowałam wielką cytrynę, drzewko wyrosło piękne ale owoców nie miało :/
mercry

Postautor: wst65 » 28 lis 2015, 14:24

Roślinka może i urośnie, ale nie będzie owocować, a jeśli już pojawia się jakieś owoce, to raczej maleńkie i nie dojrzeją
wst65

Postautor: Dinren » 18 mar 2016, 12:08

Koleżanka hoduje pomarańczę od pestki, ma ją już kilka lat;) całkiem ładne drzewko się z niej robi;) Mojemu wujkowi udało się wyhodować własną kawę, pamiętam jego dumę, jak pił filiżankę kawy z własnego ziarenka;)
Dinren

Postautor: Darias » 11 maja 2016, 23:58

Ja tak hoduję od niedawna. Najstarsza moja cytryna ma 3 lata i jest już całkiem spora. Problemem nie jest wyhodowanie a uchronienie roślin przed robactwem. Moje miały już tarczniki a teraz walczę z przędziorkiem :/
Darias

Postautor: Fastra » 09 lip 2016, 8:02

Muszę spróbować może się uda.

Ostatnio przesunięty w górę 09 lip 2016, 8:02 przez: Anonymous.
Fastra

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Jak pielęgnować kwiaty i ogród