Borówka amerykańska

Rośliny w domu i ogrodzie.

Borówka amerykańska

Postautor: harmony » 18 lut 2016, 9:13

Przymierzam się do posadzenia borówki amerykańskiej tylko nie mam doswiadczenia w tym temacie, mam u siebie tylko malinki, w doniczce i pomidorki, ktore nie sa zbyt wymagajace. Jak wyglada kwestia borowki? Wiem, ze trzeba miec kwasna glebe, a jesli nie mam?
harmony

Re: Borówka amerykańska

Postautor: Polonus » 18 lut 2016, 9:42

borowka amerykanska nie jest latwa w uprawie, mam kilka tych elementow i cos o tym wiem, no ja mam kwasna glebe, nie wiem, jak inne, chyba lepiej nie kombinowac i juz skupic sie na tej, wtedy wszystko powinno byc ok, mozesz jeszcze kupic sobie dzialke gdzies indziej, musze tez dodac, ze obieranie borowki jest czasochlonne, praktycznie codziennie trzeba zrywac jakies owoce, takze na to tez sie przygotuj
Polonus

Postautor: waleryk » 18 mar 2016, 12:00

faktycznie borówka nie należy do najprostszych w uprawie, ale wszystko jest do zrobienia jesli naprawde chcesz. u mnie byly male szanse, ze sie przyjmie a jednak, odmiane dobrali mi Romańscy i podpowiedzieli jak sie zabrac za sadzenie i pielegnacie. uwielbiam borówki dlatego musiałem ją mieć no i mam :) przeciez nie bedziesz kupowac dzialki specjalnie pod borowke (haha), lepiej dowiedz sie od fachowcow jak sie z ato zabrac
waleryk

Postautor: martok » 13 cze 2016, 10:21

jeżeli trafisz na dobrych specjalistów (a Państwo Romańscy do takich się zaliczają) to pomogą Ci dobrać odpowiednią odmianę i powiedzą jak wszystko dostosować tak żeby borówka ładnie rosła
martok

Postautor: Fastra » 15 cze 2016, 6:08

Wystarczą trociny i dobry nawóz.
Fastra

Postautor: JadwigaB » 25 lis 2016, 21:12

Trociny , dobry nawóz i dobre sadzonki :P Faktycznie spróbuj od Państwa Romańskich, my wprawdzie braliśmy tylko kilka krzaczków w tym roku ale już widać że się ładnie przyjmują a Romańscy zawsze chętnie nam pomagają kiedy mamy jakieś pytania.
JadwigaB

Postautor: Aga07 » 03 lut 2017, 12:20

warto też pamiętac o tym, że jeden krzaczek musi być ,,męski" a drugi ,,żeński" bo inaczej borówka nie urosnie, info od dobrej koleżanki :)
Aga07

Postautor: agata_noga_zamiata » 12 maja 2017, 10:09

Martok, ja kojarzę szkółkę Państwa Romańskich, faktycznie mają rękę do roślin :) i zawsze doradzą, co i jak trzeba zrobić.
agata_noga_zamiata

Postautor: harmony » 12 maja 2017, 10:29

Dziewczyny, dzięki za wszystkie rady. Przepraszam, że tak to bez odpowiedzi zostawiłam, ale szczerze to zapomniałam w ogóle, że pytałam o borówkę na tym forum. Skorzystałam z rady martok i poszukałam szkółki Państwa Romańskich, borówka póki co rozwija się bardzo ładnie :)
harmony

Postautor: Lolek » 28 maja 2017, 21:09

Musze spróbować, skoro Wam to idzie to i mnie pójdzie pewnie.
Lolek

Następna

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Jak pielęgnować kwiaty i ogród