Thuja Brabant - co robić żeby Tuje były zdrowe, szybko rosły

Rośliny w domu i ogrodzie.

Thuja Brabant - co robić żeby Tuje były zdrowe, szybko rosły

Postautor: maryś » 10 lut 2013, 9:47

W zeszłym roku posadziłem swoje pierwsze Thuje Brabanty w ogrodzie i mam wrażenie, że wszystkie ładnie się przyjęły i żyją. Nic jeszcze z nimi nie robiłem po za podlewaniem ich wtedy , gdy na dworze był upał jednak na wiosnę chyba trzeba będzie pomyśleć o jakimś nawozie. Jakie macie doświadczenia z Tujami Brabantami i jak je dobrze uprawiać i pielęgnować żeby po prostu zawsze były ładne i żeby nie uschły. Czy Thuja Brabant wymaga jakiejś specjalnej troski i na co trzeba uważać u czy trzeba dawać im nawozy czy to tylko próba naciągnięcia na ich zakup przez sprzedawcę drzewek? Strasznie podobają mi się żywopłoty jak ktoś ma z tych drzewek i samemu także marzy mi się żeby mieć dookoła domu żywopłot z Thuj. Jak robi się żywopłot i czy Tuje Brabanty nadają się najlepiej na zrobienie żywopłotów czy może jakaś inna odmiana tuj bardziej pasuje do tego żeby zrobić z nich ładny i trwały żywopłot dookoła mojej posesji.
maryś

Jak pielęgnować Tuję Brabant

Postautor: ogrodnik » 18 sty 2014, 14:42

Pielęgnacja i uprawa Thuja Brabant nie wymaga praktycznie nic :) To rośnie jak polny chwast i poza podlewaniem wieczorem po upalnych i bezdeszczowych dniach nie trzeba nic więcej robić, a i tak będzie ładnie rosła. Ja mam żywopłot z ok 10 letnich brabantów i jedyne co robię po za wspomnianym podlewaniem to podcinanie go w celu formowania kilka razy do roku. Pięknie rosną i puszczają dużo gęstych gałązek, a ja je przycinam żeby rosły w takim kształcie jak chcę.
ogrodnik

Re: Thuja Brabant - co robić żeby Tuje były zdrowe, szybko r

Postautor: K_Sammet » 02 lis 2016, 7:46

To prawda, tuje są banalne w uprawie i poza majestatycznym wyglądem również pięknie pachną :). Możesz sobie przeczytać więcej na ich temat na tej stronie https://krzewyozdobne.net/pol_n_Drzewa-iglaste-i-krzewy-3084.html

Ostatnio przesunięty w górę 02 lis 2016, 7:46 przez: Anonymous.
K_Sammet

• Similar Topics
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Jak pielęgnować kwiaty i ogród