Co z niektórymi Wyklętymi? Pytanie.

Nie tylko polska polityka

Co z niektórymi Wyklętymi? Pytanie.

Postautor: Domin1978 » 24 lut 2017, 9:25

Dzień dobry wszystkim.

Wkrótce (1 marca ) obchodzimy dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ja piszę regularnie bloga o tematyce politycznej i wkrótce mam zamiar napisać notkę poświęconą świętu i wydarzeniom tamtych dni. Dlatego właśnie mam pytanie odnośnie obchodów tego święta.

Jakie jest Wasze zdaniem na temat uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych jako ogółu? Czy Waszym zdaniem wszystkich Wyklętych powinno się czcić bez wyjątku? Czy są tacy, którzy zasługują na potępienie? Mam na myśli na przykład czyny dokonane przez oddziały kierowane przez Romualda Rajsa. Przypominam, że on został oskarżony o wymordowanie / spalenie żywcem mieszkańców wsi . Zostało to potwierdzone także przez IPN. Czy wogóle wierzycie w tego typu haniebne historie?

Chciałem zapytać jak wy to widzicie i czy Wam to robi jakąś różnicę. Pytam , bo potrzebuję informacji żeby napisać porządnego posta na blogu. Za wszelkie sugestie z góry dzięki. Pozdrawiam.
Łopatologicznie o sytuacji politycznej w Polsce:
politycznespory blogspot
Awatar użytkownika
Domin1978

Re: Co z niektórymi Wyklętymi? Pytanie.

Postautor: Astronom » 20 kwie 2018, 8:01

Chyba nikt się tym za bardzo nie interesuje. Albo specjalnie są takie tematy pomijane szeroko. Warto bardziej świętować takie rocznice niż te medialne. Tak samo jak powstają filmy raczej o Holocauście np. "Sobibór" niż o zakazanych bohaterach.
Astronom